اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
جنین اهدائی( 36 31 36 32 )031  جنین اهدایی
رحم اجاره ای
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031

اسپرم اهدائی ( 36 31 36 32-031 ) بارداری با اسپرم اهدایی

« وجود کودک در خانواده باعث همبستگی بیشتر و آرامش زوجین می شود »

این مقاله در هفت عنوان شرح داده می شود
1 - مقدمه 2 - روش انجام کار 3 - مسائل شرعی 4 - قانون و اسپرم اهدائی 5 - مسائل ژنتیک 6 - شرایط اهداکنندگان اسپرم 7 - کاربرد تلقیح اسپرم اهدائی

مقدمه
خلقت بشر بدین صورت است که سالهای اول ازدواج بیشتربه فکر لذت و خوشگذرانی ، و کمتر به فکر داشتن فرزند است . با گذشت زمان ، از میزان لذت و خوشی کاسته شده ، جای آن را آرزوی داشتن فرزند و بزرگ کردن آنها ، و لذت پدر یا مادر بودن میگیرد.
بدون فرزند زندگی کردن باعث ایجاد مشکلات روحی ، عاطفی و اجتماعی به زن یا شوهر یا هر دومیگردد . زن و شوهر حساس و زودرنج میشوند و با پیش آمدن کوچکترین مشکل یا خودخوری میکنند یا پرخاشگر میشوند . ارتباط زوج بدون فرزند با فامیلهای دارای فرزند از حالت عادی خارج می شود واز نعمت معاشرت تاحدود زیادی محروم می شوند . عده ای از اطرافیان از روی دلسوزی ، و عده ای دیگر به دلیل کنجکاوی بیجا در مورد ناباروری آنها ، پرسش یا راهنمایی درمانی میکنند که در هر دو صورت باعث به هم خوردن تعادل روحی روانی زوجین می شود.
برخی از آشنایان نادان موقع بروز اختلاف با زوج بدون فرزند ، برای سرکوب آنها مسئله نداشتن فرزند را با الفاظ بد (مثل اجاق کور بودن و ....) به رخ آنها می کشند و موجب آزردگی خاطر آنها می شوند. امید به آینده در اینگونه زوجها کمرنگ میشود ، در عده ای طلاق روحی یا عاطفی ایجاد می شود و در عده ی کمتری طلاق رسمی رخ می دهد. اینگونه زوجها در سنین بالا مثل بقیه ی مردم ، حامی مناسب ( فرزند ) ندارند و این مسئله نیز آنها را زجر می دهد .
بنا به این دلائل ما پزشکان وظیفه ی خود می دانیم که به منظور از بین بردن درد و رنج زوجهای فاقد فرزند با درنظر گرفتن مسائل شرعی - قانونی - پزشکی واجتماعی ، این زوجها را صاحب فرزند کنیم . در اینجا راجع به درمانِ یکی از علل ناباروری که آزوسپرمی ( فقدان اسپرم ) می باشد ، توضیحاتی می دهیم .

بارداری با اسپرم اهدایی

روش انجام کار :
پس از انجام آزمایشات لازم خونی روی گیرنده ی اسپرم ( که نرمال بودن عوامل هورمونیِ موثر در بارداری تائید شود ) داروی تحریک تخمک گذاری+ ویتامینهای لازم داده می شود تا تخمک گذاری بهتری صورت گیرد . به کمک سونوگرافی و / یا انجام تست تخمک گذاری در ایام نزدیک به تخمک گذاری ( روز 11تا 13 سیکل ماهانه ) زمان تخمک گذاری تعیین می شود . رضایت نامه از زوج گیرنده ی اسپرم ( مبنی بر دریافت اسپرم اهدایی) گرفته می شود . با توجه به مشخصات ظاهری آنها اهدا کننده ی مناسب در نظر گرفته می شود .
روز تخمک گذاری تلقیح اسپرم در مطب به روش IUI و بدون بیهوشی انجام می شود و پس از نیمساعت استراحت به منزل می روید . در منزل نیاز به استراحت نیست و انجام کارهای خانه داری اشکالی ندارد ، فقط از انجام کارهای سنگین و ورزشهای پرشی یا سنگین باید خوداری کنند . باید بدانید که استرس و درگیری و اضطراب شدید احتمال حاملگی را کم می کند .
چنانچه تمایل دارید دقیقتر بدانید که تلقیح چگونه انجام می شود ، در قسمت { مطالب و مقالات } مطلب IUI را مطالعه کنید .اگر با موبایل به اینترنت وصل شده اید ، ابتدا روی مربع کنارگزینۀ { منو } که در گوشۀ بالا میباشد کلیک کنید بعد روی { مطالب و مقالات } کلیک کنید تا بتوانید { IUI } را انتخاب و مطالعه کنید .
iui با اسپرم اهدایی
نمای شماتیک IUI
تلقیح اسپرم تقریبا بدون درد است و عوارض یا خطرات بدی ندارد .عوارض جزئی که گاهاً دیده می شود عبارتست از : درد شکم - لکه بینی - عفونت - تحریک بیش از حد تخمدان ( بخاطر مصرف داروهای محرک تخمک گذاری ) . تلقیح اسپرم نیاز به بیهوشی یا بیحسی موضعی یا مصرف قرص مسکن ندارد . بیماریهای تب دار ( مثل آنفلوآنزا ) واسترسهای شدید ( دعوا - گریه زاری - دلهرۀ شدید ) باعث اختلال در تخمک گذاری می شود وبهتر است دراین چنین حالاتی تلقیح اسپرم به تعویق افتد .
شانس حاملگی در خا نمهای جوان ( زیر 30 سال ) بیشتر است . از 30 سالگی به بعد بتدریج کم می شود طوریکه شانس بارداری در افراد 40 ساله حدود یک سوم افراد 30 ساله است . وجود بعضی بیماریها مثل آندومتریوز - کم کاری تیروئید - عفونت - ضعیف بودن کیفیت تخمک و انسداد نسبی لوله ها احتمال باردار شدن را کم می کند .
مصرف چای بمقدار بیش از عرف ، الکل ، نوشابه ، سیگار ، قلیان و قهوه نیز احتمال بارداری را کم می کند . بنا براین مراجعین محترم باید آمادگی انجام 5 تا 10 دفعه تلقیح را داشته باشند . پس از اینکه حامله شدید ، مقاله ی << مراقبتهای بارداری >> را مطالعه کنید و به آن عمل کنید تا نوزاد سالمتری بدنیا آورید .
چنانچه شما ساکن اصفهان نیستید و از راه دوری مثل تهران ، شیراز ، اهوازیا ... می خواهید مراجعه کنید ، بخاطر رفت وآمد کمتر ، می توانید با تماس تلفنی و معرفی نمودن همکار متخصص زنان در شهرتان ، کارهای مقدماتی را تحت نظر ایشان در شهرتان انجام دهید که همان دفعۀ اول مراجعه به اصفهان IUI با اسپرم اهدایی شوید .

مسائل شرعی:
خوشبختانه تعدادی از مراجع محترم تقلید فتوا داده اند که تلقیح اسپرم فرد غریبه به داخل رحم زن به منظور بارداری اشکال شرعی ندارد، ولی در مورد ارث و محرمّیت احتیاط باید مراعات شود . تعدادی از مراجع محترم تقلید نیز تلقیح اسپرم اهدائی را جایز ندانسته اند .زوجهائی که مرجع تقلیدشان مخالف تلقیح اسپرم اهدائی می باشد و تمایل دارند از این نوع درمان بهره مند شوند ، می توانند مطابق بند 19 از احکام تقلید که اول تمام رساله ها نوشته شده بعضی مسائل را از مرجع تقلید دیگری که از نظر علمی همتراز مرجع تقلید خودشان باشد ، تقلید کنند . سه نفر از مراجع تقلید ( آقایان مکارم - سیستانی و صانعی ) IVF با اسپرم اهدائی را جایز می دانند .
پدر شرعی فرزند باید توجه داشته باشد که تمام وظایف پدری ( مخارج طفل - محبت - نگهداری - تربیت ومواظبت ) از نظر شرعی به عهده اوست و چنانچه در انجام وظایف پدر بودن در حق طفل کوتاهی کند از نظر شرعی مسئول خواهد بود . چنانچه در مورد مسائل شرعی خواهان دانستن مطالب بیشتری هستید مقاله ی مسائل شرعی اسپرم اهدائی را هم مطالعه کنید . { 1- کلیک منو 2- کلیک مطالب و مقالات 3- کلیک مسائل شرعی اسپرم اهدایی }
علت اینکه اسپرم اهدایی در اصفهان با مخالفت کمتری روبرو شده و انجام می شود ولی در سایر شهرها بسختی قابل انجام است ، این است که آیت الله مظاهری رئیس حوزه علمیه اصفهان یکی از علمائیست که مجوّز تلقیح اسپرم اهدایی را صادر کرده است .

قانون و اسپرم اهدائی

در ایران برای اسپرم اهدائی قانون تصویب نشده و پزشکانی که این کار را انجام می دهند ، آنچه را که معقول به نظر میرسد ( ومقداری هم بر گرفته از قوانین کشورهای دیگر ) انجام می دهند . مجلس شورای اسلامی برای جنین اهدائی قانون تصویب کرده ولی برای اسپرم یا تخمک اهدائی قانونی تا بحال ( سال 97 ) تصویب نکرده است . البته عدم تصویب قانون به معنای غیر قانونی بودن آن نیست ، بلکه کار غیر قانونی به عملی گفته می شود که قانون آنرا منع کرده وبرای کسی که آن کار را انجام دهد مجازات تعیین کرده ( مثل سقط جنین - دزدی - چاقو کشی و... ) .
به بیان دیگر لایحه ی تلقیح اسپرم اهدائی تا کنون به مجلس ارائه نشده که مجلس راجع به این موضوع وارد بجث شود ( مثل بسیاری از موضوعات دیگر که تاکنون مجلس وارد بحث آن نشده است از قبیل رحم اجاره ای و تخمک اهدائی و... ). مراکز ناباروری حدود 20 سال است منتظرند که مجلس قانون آنرا تصویب کند . انتظار می رود که وزارت بهداشت و درمان با همکاری سازمان نظام پزشکی پیش نویس قانون اسپرم اهدایی را تهیه کنند و به مجلس ارائه دهند تا مجلس وارد بحث این موضوع شود و قانون آنراتصویب کند .ولی تا بحال ، پس از گذشت 26 سال از صدور فتوا ، اقدامی نشده است .

کانال اینستاگرام = izadidr.ir

مسائل ژنتیکی :
با دریافت اسپرم اهدائی پنجاه درصد خصوصیات ارثی نوزاد به مادر و 50% دیگر به شخص اهداء کننده می رود و بخاطر اینکه سعی می شود اهداء کننده شبیه شوهر انتخاب شود ، فرزند با والدین شباهت پیدا می کند و تعلق خاطر بیشتری نسبت به فرزند در خانواده ایجاد می شود . در صورتیکه اگر از جنین اهدائی استفاده کنید با وجود اینکه جنین در رحم گیرنده رشد میکند ، تمام خصوصیات ارثی بچه به صاحبان اسپرم+تخمک می رود و به احتمال زیاد بچه هیچ شباهتی به گیرندگان جنین پیدا نمی کند ، و بعداٌ بطور مکرر توسط آشنایان با این سوال مواجه می شوید که ( بچه ی شما به کی رفته !؟ اینکه هیچ شباهتی به شما نداره ! ) و این سوالات آرامش را از شما می گیرد .
بخاطر اینکه احتمال ازدواج بین بچه های متولد شده از اسپرم یک اهدا کننده وجود نداشته باشد ، مطابق آنچه در مراکز ناباروری کشورهای پیشرفته ی دنیا انجام می شود ، از هر اهدا کننده اسپرم پس از اینکه 10 - 15 فرزند بوجود آمد با او قطع همکاری می شود تا تعداد فرزندان به دنیا آمده از یک اهدا کننده زیاد نباشد و در نتیجه احتمال ازدواج بین اینگونه فرزندان خیلی کم و نادر باشد . با این وجود با انجام آزمایش DNA می توان نگرانی در این مورد را کلاً از بین برد .
آزمایش دی ان آ ( DNA ) دختر و پسری که می خواهند ازدواج کنند ( بدون آزمایش DNA دهنده ی اسپرم وهمچنین بدون آزمایش DNA والدینشان ) با احتمال 85% مشخص می کند که این دو نفر چه نسبتی دارند .اگر فرزند شما با شخصی می خواهد ازدواج کند که پدر و مادرش زنده هستند و آزمایش دی - ان - آ از آنها هم تهیه شود با اطمینان 100% مشخص می گردد که این دو جوان نسبتی با هم دارند یا خیر . و امّا اگریکی از والدینش زنده و دیگری فوت کرده وشما ( مادر واقعی ) هم در قید حیات هستید با آزمایش DNA شما چهار نفر با اطمینان 98% می توان پی برد که این دو نفری که می خواهند ازدواج کنند نسبتی با هم دارند یا خیر .
به بیان دیگر فرزند حاصل از تلقیح اسپرم اهدائی چون مادرش معلوم و پدرژنتیکی او نا معلوم است ، کافیست دو والد از سه والدِ معلوم این دختر و پسر زنده باشند تا با اطمینان 100- 98 % مشخص شود این دو نفربا هم نسبتی دارند یا خیر . اگر از مجموع سه والدِ معلومی که این پسر و دختر دارند فقط یک نفر زنده باشد و دو والد دیگر فوت کرده باشند ، با آزمایش دی - ان - آ این سه نفر ( دو نامزد + یک والد ) با احتمال 93 % نشان داده خواهد شد که این دو جوانی که می خواهند با هم ازدواج کنند نسبتی با هم دارند یا خیر .
با این وجود جهت رعایت احتیاط بیشتر ، نمونه خون اهداکنندگانِ اسپرمِ این مطب در مرکز پزشکی قانونی اصفهان ( بخش آزمایشگاه DNA ) نگهداری شده است ، تا چنانچه در سالهای بعد نیازی به آزمایش DNA اهداکنندگان شد ( در مواردیکه فقط یک والد از سه والد زنده باشد و دو والد دیگر فوت کرده باشند ) خون اهداکننده در دسترس باشد .
آزمایش DNA فعلاً در آزمایشگاهای مراکز پزشکی قانونی وآزمایشگاههای ژنتیک انجام می شود ، ولی در آینده با پیشرفت علم در آزمایشگاههای دیگر هم انجام می شود .
جهت مزید اطلاع شما ، اگر فرزندخوانده ای از اداره ی بهزیستی گرفته اید و بزرگ کرده اید و اکنون به سن ازدواج رسیده است ، و این نگرانی برایتان پیش آمده که آیا این شخصی که می خواهد با او ازدواج کند فامیل محرمش نباشد ؟ ؟ ( و ازدواج با او حرام باشد ) ؟
پاسخ علمی : نظر به اینکه فرزند خوانده ، هر دو والدش نا مشخص است ، آزمایش دی ان آ این دو نفر که می خواهند با هم ازدواج کنند با ضریب اطمینان 85% نشان می دهد که این دو نفر قرابت فامیلی دارند یا خیر .و چنانچه یکی از والدینِ نامزدِ مورد نظر زنده باشد و آزمایش از او هم گرفته شود با اطمینان 93% مشخص می شود که این دو نسبتی دارند یا خیر ، واگر پدر و مادرِ نامزد هر دو زنده باشند و آزمایش DNA از این دو نفر هم گرفته شود با اطمینان 100% نشان داده خواهد شد که این دو جوانِ دم بخت ، نسبتی با هم دارند یا خیر .

هزینه عمل اسپرم اهدایی

شرایط اهدا کنندگان اسپرم

1- سن اهدا کننده گان باید کمتر از40 وبالاتر از 18سال ومجرد یا متاهل می توانند باشند .
2- قدرت باروری اهدا کننده ی اسپرم باید خوب یا عالی باشد ( ضعیف یا متوسط نباشد ) که با انجام آزمایش اسپرم مشخص می گردد .
3- فاقد هر گونه بیماری ارثی ( مثل تالاسمی ) و واگیردار ( مثل ایدزو هپاتیت و ... ) و اعتیاد باشد ، که با آزمایش خون معلوم می شود .
4- آگاهانه رضایت به اهداء اسپرم داشته باشد که در جلسه مشاوره ارزیابی می شود .
5- دارای تناسب اندام باشد وتمام اجزا صورت بدون عیب باشد و ضریب هوشی بالاتر از میانگین جامعه داشته باشد .
6- از نظر روحی - روانی و اجتماعی کاملا طبیعی باشد .
7-شیوه ی زندگی سالمی داشته باشید ( رژیم غذائی سالم - عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی )
8- در فامیل درجه یک ( خواهران- برادران- والدین - فرزندان ) ودرجه ی دو ( پدربزرگ - عمو - خاله - فرزندان برادروخواهر ) هیچ نوع بیماری ارثی وجود نداشته باشد .
9- خودرا در معرض خطرعفونتهای منتقله از راه جنسی قرار ندهد ( خوداری از تماس جنسی با زنهای فاحشه )
10- هدف ونیّت اهداکننده در درجه ی اول باید خیرخواهانه باشد ، ودریافت پول اولویت بعدی باشد . کسانیکه دیدشان صرفا کسب درآمد باشد پذیرفته نمی شوند .
اهداکنندگان از نظر مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی متناسب با گیرنده گان انتخاب می شوند . در حال حاضر چون تقریبا تمام متقاضیان گرفتن اسپرم اهدائی مطب ما، مسلمان شیعه ی ایرانی هستند ، اهداکنندگانی که ما انتخاب کرده ایم نیز مسلمانِ شیعه و عمد تاً اصفهانی هستند . خصوصیات ارثی قابل انتقالِ اهدا کننده ( مثل رنگ چشم و رنگ مو و اندازه قد ) با زوج گیرنده تطابق داده می شود .
به اهدا کننده ی اسپرم ، هیچگونه اطلاعاتی در مورد زوج گیرنده ی اسپرم داده نمی شود . تنها نکته ای که اهدا کننده می داند اینست که می داند نطفه اش برای زوجی عقیم و ناشناس مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین به گیرنده ی اسپرم نیز اسم و آدرس دهنده ی اسپرم داده نمی شود ، ولی چنانچه مایل باشند گروه خون و رنگ چشم واندازه ی قد و سن تقریبی اهدا کننده گفته می شود .
چنانچه در انتخاب جنسیت بچه حساسیت دارید و تمایلتان به جنسی خاص بیشتر است مطلب { تعیین جنسیت } را مطالغه کنید .( 1- کلیک روی مربع کنار گزینه منو 2- کلیک مطالب و مقالات 3- کلیک روی مطلب تعیین جنسیت )
تعیین جنسیت

کار برد تلقیح اسپرم اهدائی موارد زیر است :
1- زمانی که با هیچیک از روشهای درمانی موفق به دریافت اسپرم از مرد نشویم.
2- موقعی که موفق به دریافت اسپرم می شویم ولی اسپرمها مرده و نا کارآمد هستند.
3- در مواردی که شوهر اسپرم زنده دارد ولی بعلت ابتلا به یک بیماری ارثی صعب العلاج می خواهند از بروز بیماری در فرزندشان پیشگیری شود.
4- مو قعی که مرد ناقل یک ناهنجاری کروموزومی می باشد.
لازم است زوج نابارور علت ناباروری خود را بدانند و اطمینان حاصل کنند که بدون دریافت اسپرم اهدائی صاحب فرزند سالم نمی شوند و اینکار پس از بررسیهای کامل پزشکی مشخص می گردد .
توصیه می کنیم که مطلب { مراقبتهای قبل از بارداری } را نیزاز همان قسمت { مطالب و مقالات } پیداکنید و مطالعه کنید . اگر با موبایل به اینترنت متصل شده اید برای دسترسی به مطالب و مقالات اول روی (( منو )) کلیک کنید .
در قست پائین همین صفحه عنوان های 15 مقاله ( از جمله مقالۀ مراقبتهای قبل از بارداری ) دیده می شود که روی هر کدام که خواستید مطالعه کنید کلیک کنید تا باز شود و مطالعه کنید .
اگر میخواهید در مورد اسپرم اهدایی با بیانی دیگر مطالبی بخوانید ، به سایت izadidr.com بروید و مطلب اسپرم اهدایی را مطالعه کنید .
در اینجا کروکی مطب به آدرس : خ شمس آبادی - روبروی بیمارستان سینا - اول کوچه شماره 32 - مطب دکتر ایزدی نشان داده می شود .

در پائین ترین قسمت این صفحه آدرس مطب در نقشه گوگل نیز دیده می شود .

کسانیکه تمایل دارند در قسمت « نظرات کاربران در باره این مطلب » نظر خود را بنویسند ، به این پنج موضوع توجّه کنند که :
1- برای ثبت نظریه فقط به اسم ( نام واقعی یا مستعار ) نیاز است . نوشتن ایمیل و شماره ی موبایل هم اختیاری است ( ضروری نیست )
2- اگر شماره ی موبایل نوشتید . شما ره ی شما در معرض دیدعموم قرار نمی گیرد .
3- این قسمت محل پرسش و پاسخ نیست ، اگر سوالی دارید ساعت 17 تا 20 به موبایل 09131000345 زنگ بزنید تا پاسخ دهم . ویا در اینستاگرام مطرح کنید تا پاسخ دهم .
4- نظریه شما کمتر از یک هفتۀ بعد ، پس از رویت و تائید قابل مشاهده است .

مقاله مرتبط : مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی

لینکهای مرتبط 1- پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت العظمی مظاهری ( http://www.almazaheri.ir )

2- پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت العظمی خامنه ای ( www.khamenei.ir )

3- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت العظمی مکارم شیرازی ( https://makarem.ir )

حکم اسپرم اهدایی

کانال اینستاگرام = izadidr.ir


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

یاس [ 1400-03-19 ]
سلام خدمت آقای دکتر و خانم دکتر ، با سپاس و تشکر زیاد از شما به خاطر زحمات زیادتون ، آقای دکتر کاش میشد برای خانم هایی که از راه دور میایند و روز تخمک گذاریشون به روز جمعه یا تعطیلات میخوره فکری کنید . شما که این همه با این کارتون لطف می کنید این لطفم در حق ما زوجینی که راه دور میاییم بکنید . اجرتون با امام حسین

اعظم [ 1400-03-18 ]
سپاس خدای منان را که بندگانی شریف و فرشته خو، مانند پزشکان سخت کوش، آفریده و با سپاس فراوان از زحمات آقای دکتر و سرکار خانم دکتر و پرسنل محترم که به زندگیمان رنگ و روی تازه ای بخشیدید ، کلمات ناتوان در بیان سپاسگزاری است . امید داریم که در پرتو الطاف خداوند موفق و پیروز و شاد باشید.

بانو [ 1400-03-07 ]
سلام و خسته نباشید ب آقای دکتر من بعد از ۱۲ سال با دومین بار از ای یو ای باردار شدم . و امید و خوشبختی رو در زندگی حس کردیم .

حسین محمدی [ 1400-03-04 ]
با سلام من خدارو شاکرم که خانمم با بارِ اول آی یو آی باردار شد ، از زحمات دکتر ایزدی تشکر میکنم . واقعا مردی بسیار دوست داشتنی و بزرگست . خدایا هرچی از خدا میخواد بهش بده ، دعای خیر من بدرقه راهش باد . از صمیم قلب سپاسگزارم .

ستایش [ 1400-02-29 ]
سلام دکتر ، خوبین؟ من ۳ سال قبل پیش شما اومدم و اسپرم اهدایی گرفتم . خواستم ببینم میتونم دوباره بیام و از همون شخص اسپرم اهدا یی بگیرم ؟ که بچه ها شبیه هم بشن . جواب : بله ، امکانپذیر است .

زهره م [ 1400-02-26 ]
باسلام واحترام به آقای دکترایزدی وخانم محترمشان که دل خانواده هاراشادمی کنند.بدون تردیددعای این زوج هایی که صاحب اولادشدنددرحق شمابه مرحله ی اجابت می رسد.پیروزوسربلندباشید

روح انگیزومهدی [ 1400-02-22 ]
سلام خدمت آقای دکتر و همسر محترم و پرسنل عزیز من واقعا از شما سپاسگزارم که با اولین ای یو ای دوقلو باردار شدم

حمید [ 1400-02-20 ]
با عرض سلام خدمت آقای دکتر و پرسنل زحمت کش مطب شان : آقای دکتر خداوند شما رو آفریده که دل ما جوانها را با بچه دار کردن شاد کنی که الحق بخوبی انجام وظیفه میکنی . از خداوند میخواهم که عمر طولانی و سر بلندی بهت بده ، انشاالله علم شما قابل ستایش هست ، دست شما رو میبوسم . بعداز ۳سال صاحب فرزند شدم شادی به یک خاندان دادی با دو با ر مراجعه نتیجه گرفتیم . دوستانی که این مطالب را میخوانید شک نکنید علم آقای دکتر طلا ست . با تمام وجود دوستتان دارم . پایدار باشید .

فرشته [ 1400-02-18 ]
با سلام خدمت جناب دکتر ایزدی و خانم دکتر و کادر مهربانتون ، بنده بعد از ۱۰ سال با دو جلسه آی یو آی باردار شدم . خیلی خیلی متشکرم از زحمات شما . خدا خیرتون بده انشاالله . الهی بقیه هم مثل من نتیجه بگیرند و خوشحال بشند .

بی نام [ 1400-02-13 ]
با سلام و ادب ببخشید آقای دکتر ایا تو اهدا کننده های اسپرم کسی هست که زال باشد ؟ منظورم سفید پوست با مو و مژه و ابرو زرد و چشمان آبی یا سبز؟؟

بی نام [ 1400-02-12 ]
باعرض سلام و خسته نباشيد خدمت دكتر مهربان : اميدوارم هر چی از خدا ميخوايد بهتون بده . شما شادی رو دوباره به زندگی ما برگردونديد . من بار ششم تزريقم خداروشكر باردار شدم . از زحمات شما و كادرتون ممنونم .

بی نام [ 1400-02-08 ]
با عرض سلام و تشکر خدمت جناب آقای دکتر و همسر محترمتان ، به لطف خدا و کمک شما من بعد از ۶سال نازائی ، خداروشکر با اولین انتقال جواب آزمایشم مثبت شده ، ازشما بی نهایت ممنون و سپاسگزارم .

سارا [ 1400-02-04 ]
عرض سلام خدمت آقای دکتر ایزدی و خانم دکتر عزیز : ما بعد از یازده سال ، با بار اول درمان نتیجه گرفتیم ، جواب آزمایشم مثبت شد .انشاالله که همیشه آقای دکترو همسرشان موفق و سر بلند باشند . من دستان ایشان را می بوسم و تا آخر عمر دعا گو یشان هستم . الهی بقیه هم مثل من سریع نتیجه بگیرند .

مریم [ 1400-02-02 ]
سلام خسته نباشید شوهرم ازمایش داده ، اسپرمش صفر ه . ایا با اهدای اسپرم میشه بچه دار بشیم ؟ و این که هزینش چقدره؟ ج : بله میتونید از اسپرم اهدائی استفاده کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر تلفنی تماس بگیرید .

فاطمه [ 1400-01-28 ]
ممنونم آقای دکتر خداخیرتون بده که امید و انگیزه به زندگی ما بخشید ید . من با تزریق چهارم ، چهار قلو باردار شدم . پزشک زنان گفته که باید دو تاش را بندازم والا هر چهار تا به احتمال زیاد از بین میرند .

صدیقه [ 1400-01-21 ]
خدا خیرتون بده دکترکه منو به آرزوم رسوندی . الهی هر چی که از خدا میخوای بهت بده . انشا الله بقیه ی مراجعین هم مثل من نتیجه بگیرند . دعا کنید در دوران بارداری برام مشکلی پیش نیاد .

رسول [ 1400-01-19 ]
تو شرایطی هستم که باید بخاطر سه نفرازخودم بگذرم کبد یا بیضیه اهدا میکنم ۳۳ساله هستم متاهل٢تاپسردارم ساکن مرودشت شیراز 09016319206 هماهنگی دلال زنگ نزنه بانیازمند که دکتر جراح آشنا داشته باشه سریع عمل کنه راه میام

مینا [ 1400-01-19 ]
خدا عمر با عزت به آقا و خانم دکتر بدهد . خیلی تشکر میکنم از شما انشاء الله زنده و سلامت باشید که دل ما را شاد کردید و به آرزومون رسوندید .

کیان [ 1400-01-18 ]
سلام.آیا بعد از تزریق اسپرم داخل مطب و دو روز استراحت ؛ رابطه زناشویی ایرادی نداره؟ جواب : خیر ، با خیال راحت میتونید نزدیکی داشته باشید .

ارش [ 1400-01-17 ]
آرش هستم 25 مشهد میتونم اسپرم اهدا کنم سالممم ورزشکار قدبلند

مریم [ 1400-01-15 ]
سلام آقای دکتر من میخوام بیام پیشتون برای تزریق امیدوارم به نتیجه برسم

مریم [ 1400-01-13 ]
با سلام وخسته نباشین خدمت دکتر عنایت الله ایزدی و همسرمهربانشان ، من در مرحله دومِ آی یو آی دارم مادر میشم . اول از خدا بعداز شما اقای دکتر بسیار متشکرم ، دستتونو میبوسم . آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت از درگاه رب العالمین برایتان دارم .

مهرداد [ 1400-01-11 ]
دعای خانواده ما و کسانی که بعد از سالها چشم انتظاری صاحب اولاد شده اند هر صبح و شام بدرقه راهتان باد

روح انگیز ومهدی [ 1400-01-07 ]
آقای دکتر ایزدی و پرسنل محترم سال نو مبارک من اسفند ۹۹ برای ای یو ای به مرکز شما مراجعه کردم و امروز ۷فروردین ۱۴۰۰ تستم مثبت شد واقعا ممنونم

فاطمه [ 1400-01-03 ]
سلام ، سال نو مبارک ، خیلی خیلی ممنونم ازتون که شاهکار کردید و منو پس از سالها نومیدی باردار کردید . عید امسال واقعا که برای ما عید بود . بهترین و دلسوزترین دکتر دنیا توئی .

علی [ 1399-12-22 ]
اسپرم اهدا میکنم توافقی ازتبریز ایدی تلگرام 709870

علیزاده [ 1399-12-20 ]
سلام اقای دکتر ، عیدتون مبارک انشالله که سایه تون سالهای سال بالای سر خونواده تون باشه و در پناه آقا امیر المومنین سالم باشید و موفقیت روز افزون براتون آرزومندم خدارا شکر بچه ی ما سالم بدنیا اومد ، ناز و خوشگله . زندگی ما پر از شور و نشاط شده .

ناصر [ 1399-12-18 ]
سلام، میخواستم بدونم آیا میشه آدم به دخترخاله خودش اسپرم اهدا کنه،،،، یا اینکه خودتون بطور ناشناس اینکارو میکنید

فاطمه [ 1399-12-16 ]
با سلام و تشکر از آقای دکتر و پرسنل زحمت کش مطبشان که ما را به آرزومون رساندید. خرداد ماه نود و هشت پیشتان تزریق کردم و اسفند ماه پارسال پسری زیبا بدنیا آوردم . دیشب جشن تولد یکسالگیش بود . تازه چند قدم راه میره . با شوهرم منگاش میکردیم و لذت میبردیم و به شما دعا می کردیم که دل ما را شاد کردی . الهی پروردگار عالم توسط شما دل بقیۀ مراجعین را هم مثل ما شاد کنه . بگین آمین .

ر ج [ 1399-12-10 ]
با سلام خدمت اقای دکتر ایزدی عزیز ومجموعه ی زحمت کش و محترمتون : به لطف خدا و راهنمایی ها و زحمات بی دریغتون ، ما هم بعد از هفت سال زندگی مشترک بالاخره به آرزمون رسیدیم . صمیمانه ازتون سپاس گزاریم و تا آخر عمر دعاگویتان هستیم .

عبدی از قم [ 1399-12-10 ]
سلام من 36 سالمه ، یک سال ونیمه که ازدواج کردم . همسرم اسپرمش صفر ه . میخواستم ببینم چطوری بایدبرای اسپرم اهدایی اقدام کنم ؟ هزینه ش چقدرهست ؟ چکار باید بکنم ؟ ج : با درود ، تلفنی تماس بگیرید .

ا م [ 1399-11-29 ]
سلام خدمت دکتر عنایت الله ایزدی . خیلی خیلی سپاسگزارم که بعد از ده سال چراغ منزل ما را روشن کردی . امیدوارم با تلاش شما و یاری خداوند متعال چراغ خونۀ بقیۀ مراجعین هم روشن بشه .

فاطمه از کرمان [ 1399-11-28 ]
با سلام خدمت آقای دکتر ایزدی و پرسنل مطب : خیلی ممنون در سال 94 بعد از 9 سال زندگی بدون فروغ با درمان شما بچه دارشدیم . خیلی طولانی شد . اما بالاخره بار دار شدم و فرزند سالم و خوشگلی بدنیا آوردم . برای بچه دوم هم اقدام کردم انشاالله دومی را هم نتیجه بگیرم . با تشکر فراوان از شما و خانمتون ، آرزوی سلامتی وطول عمر برایتان از خداوند کریم دارم . آرزومندم بقیه هم مثل من نتیجه بگیرند .

علیرضا [ 1399-11-22 ]
سلام ۲۷ ساله هستم رنگ چشم سبز برای اهدا کجا اقدام کنم

امیدوار [ 1399-11-19 ]
سلام همسرمن نطفه ش صفرمیشه بگیداسپرم اهدایی چقدرهزینه داره من توقم زندگی میکنم

امیدت به خدا باشه [ 1399-11-17 ]
باسلام خدمت دکتر و پرسنل محترمشان ،خدا را شاکریم که همچین دکترایی که امید به زندگی رو به زوجین نابارور بر می گرداند طول عمر با عزت و سلامتی دهد بعد از 11 سال انتظار با اولین مراجعه به اقای دکتر جواب گرفتیم و الان دو ماهه باردارم و سونو قلب رو انجام دادیم و همه چی عالی بود خدا رو شکر ، انشالله هیچ زنی در حسرت مادر شدن نباشه

محمد [ 1399-11-15 ]
سلام خدمت آقای دکتر و خانم مهربون و دلسوزشون و بقیۀ کادر درمان این مرکز : خدارا شاکرم که سر راهِ زندگی ما زوج هایی که این مشکل رو داریم فرشته ای مثل شما را قرارداد تا نورامیدی در قلب هامون بتابد وبتونیم طعم شیرین پدرومادری رابچشیم . من وهمسرم ازشما تشکرفراون داریم که بعداز سالها بچه دارشدیم و طعم شیرین نوازش و بوسیدن فرزند را چشیدیم .

مریم [ 1399-11-12 ]
سلام خدمت آقای دکتر عزیز. من ماه دوم و با دومین انتقال باردار شدم خیلی خیلی از شما و گروهتون ممنونم . امیدوارم همه به آرزوشون برسن

مهفام و فرهاد [ 1399-11-12 ]
سلام و درود خدمت آقای دکتر ایزدی ، اول ازخداممنون و شاکرم که نعمت بچه دارشدن مارا در دستان آقای دکترقرارداد . بعد برای ایشان عمرطولانی وباعزت خواستارم . من و همسرم بعدازشش سال ازدواج و درمانهای زیاد ، ازجمله آی وی اف که هیچگونه نتیجه ایی نداشت در مرحله ثبت نام جنین اهدایی ، باآقای دکترآشناشدیم که با مراجعه به مطب ایشان و درمان آی یو آی با اسپرم اهدایی درحال حاضریه پسرخوشگل داریم . واقعااول ازخداوبعدازآقای دکترخیلی تشکرمیکنم چون زندگی ما فقط یه بچه کم داشت . ممنووووون . . .

مریم [ 1399-11-12 ]
سلام ، واقعا نمیدونم با چه زبونی از آقای دکتر ایزدی تشکر کنم که رویای فرزند داشتن را برای من و همسرم به واقعیت تبدیل کرد . الهی پروردگار عمر طولانی به دکتر بده که بتونه تعداد بیشتری زوج عقیم مثل من را بچه دار کنه . دعا میکنم که بقیه هم مثل من نتیجه بگیرن .

حسن میرزایی [ 1399-11-05 ]
سلام ۲۵ ساله هستم هیچ گونه مشکلی ندارم آماده برا اهدا اسپرم از تهران

نیلا [ 1399-11-02 ]
سلام آقای دکتر خدا قوت آیا یک دختر مجرد که شرایط ازدواج نداره هم میتونه بخ صورت تک والد از اسپرم اهدایی استفاده کنه و بچه دار بشه؟

م خ [ 1399-11-01 ]
سلام وخسته نباشیدخدمت آقای دکتر،خواستم ازشماوپرسنل خوبتون تشکرکنم . ازهمین جادستتون رومیبوسم ، من هم بااولین بار آی یو ای ، بعد از ۸سال باردارشدم . ازشمادکترباتجربه بسیارسپاسگزارم.

ارزو [ 1399-10-29 ]
سلام رحم اجاره میدم ۳۳ساله از حومه مشهد ۵۰تمن ماهی یک تمن زایمان طبیعی داشتم دوتا پسر سالم دارم خودمم سالم۰۹۳۰۹۰۶۷۴۵۲

مبین [ 1399-10-25 ]
سلام چطور میتونم اسپرم اهدایی دریافت کنم؟

علی اکبر [ 1399-10-25 ]
سلام آقای دکتر من 7سال ازدواج کردم وبچه دارنشدیم ی مرتبه پیش شما آمدیم ولی بخاطر اینکه هزینش نداشتیم نتوانستیم اقدام کنیم وهمسرم همش میگد بچه دارنمیشیم چرا هزینش نداریم زندگیم داره ازهم میپاشد آقای دکتر برای راه رضایی خدا آیا برای هزینش راه چاری دارید کمک ما بکنیید من زندگیم دوست دارم همسرم رانمیخواهم از دست بدم اگر راهی هستم بهم اطلاع بدید

فاطمه [ 1399-10-25 ]
با عرض سلام و خدا قوت خدمت اقای دکتر و همسر محترمشون و همچنین پرسنل زحمتکش و مهربان به لطف خدا و زحمات اقای دکتر ایزدی من برای بار ششم باردار شدم ممنونم ازتون انشاالله همیشه زنده و تندرست باشین با تشکر

معجزه الهی [ 1399-10-23 ]
با عرض سلام و خدا قوت خدمت جناب دکتر ایزدی و پرسنل محترمشان ، خداوند را سپاسگزاریم که جنابعالی رو در مسیر راه ما قرار داد تا بعد از 11 سال چشم انتظاری با عنایت خداوند منان و زحمات زیاد جنابعالی با اولین مراجعه باردار شوم از خداوند منان آرزوی سلامتی و طول عمر زیاد را برای شما خواستاریم ، انشالله خداوند دلتون رو شاد کنه که دل خانواده بنده رو پس از سالها چشم انتظاری شاد کردین ، من الله توفیق ،یا علی مدد

حمیدرضاریحانی [ 1399-10-20 ]
سلام.بابت اسپرم اهدایی ارتهران میخواستم بیام مطبتون.توسایت خوندم کسانی که ازشهردیگه میان .دکترموردتاییدتون رومعرفی میکنیدکه قبلش کارهای اولیه روانجام بدیم.تشکر

لیلی [ 1399-10-14 ]
باعرض سلام خدمت آقای دکترایزدی من این ماه باردارشدم . ازآقای دکتر و پرسنل مطب ایشان بی نهایت سپاسگزارم که دل ما را شاد کردید . انشا الله که همیشه سالم و سلامت باشید . دعا میکنم که بقیه هم مثل ما زود نتیجه بگیرند .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :