رحم اجاره ای
اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
تولید اسپرم ازسلولهای بنیادی چقدر پیشرفت کرده؟
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
جنین اهدائی( 36 31 36 32 )031  جنین اهدایی
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
IUI    ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم )

رحم اجاره ای

نظر به اینکه ناباروری باعث ایجاد لطمات و عوارض روحی روانی به زن یا شوهر یا هردو می گردد پزشکان و سایر مسئولین مملکت همیشه در صدد پیدا کردن راهکارهایی منطقی و مردم پسند در جهت بچه دار کردن زوجهای غیرقابل درمان بوده اند تا زندگی این زوجها شاداب تر شود و از طلاق روحی یا رسمی آنها جلوگیری شود .
یکی از درمانهای مدرن نازائی استفاده از رحم اجاره ای است که در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد.
1- فقدان رحم(مادر زادی یا اکتسابی )
2- کوچک بودن بیش از حد رحم
3- ناهنجاریهای غیر قابل درمان رحم
4- سقطهای مکرر
5- وجود یک بیماری خاص در مادر که حاملگی باعث شود آن بیماری طوری تشدید پیدا کند که قابل تحمل نباشد و یا خطر جانی داشته باشد( مثل نارسائی پیشرفته قلب یا دیابت شدید عارضه دار)
6- عدم ایجاد حاملگی بدنبال چند دوره درمان آی وی اف (IVF)

شرایط فرد اجاره دهنده ی رحم :
1- باید متاهل وجوان باشد
2- در حال شیر دادن نباشد
3- از نظر روحی و روانی وجسمی رشد وبلوغ کافی داشته باشد و خانواده اش (همسر وفرزندان) رضایت به اینکار داشته باشند .
4- فاقد بیماری واگیردارباشد (مثل هپاتیت وایدز که ممکن است به نوزاد منتقل شود )
5- در حال مصرف داروی خاصی که برای سلامت جنین ممکن است مضر باشد نباشد
6- اجاره دهنده ی رحم باید حداقل دارای یک فرزند باشد و خودش سرپرست فرزندش باشد. ( در غیر اینصورت دل کندن از نوزادی که در رحمش پرورش یافته خیلی سخت است وچه بسا که نقشه ی تصاحب نوزاد را بکشد ).
7- هدف اجاره دهنده کارآمد و مثبت ( خیر خواهانه ) باشد وفقط با دید کسب در آمد نگاه نکند .
8- احساس نکند بدستور شوهرش بخاطر کسب درآمد قربانی شده است .
9- تا بحال بیش از دو بار سزارین نشده باشد .
10- در حاملگیهای قبلی دچار زایمان زودرس - دیابت حاملگی - فشار خون حاملگی نشده باشد و اعتیاد هم نداشته باشد .

روش کار: صاحب رحم باتفاق همسرش و زوج صاحب جنین باید چند جلسه مشاوره ی مفصل شوند ( ترجیحا توسط متخصص پزشکی اجتماعی یا روانپزشک ) تا با آگاهی کامل از نظر حقوقی - پزشکی و اجتماعی اقدام به اینکار کنند .
ارزیابی بالینی وآزمایشگاهی(از نظر رد بیماریهای عفونی وتائید سلامت روانی -اجتماعی ) انجام می شود .
قراردادی بین صاحبان جنین واجاره دهند ی رحم نوشته می شود که بهتر است با مشورت فردی آگاه (مثل وکیل یا پزشک متخصص اجتماعی) باشد وتمام شرایط در آن ذکر گردد - که مثلا هزینه های جاری 9 ماه بارداری به عهده کیست؟ هزینه های درمانی قابل پیش بینی (هزینه تولد نوزاد در بیمارستان ) وغیر قابل پیش بینی (هزینه ی بستری حین حاملگی بدلائل مختلف از جمله تهدید به سقط یا خود سقط یا...) به عهده کیست ؟ مبلغ ونحوه ی پرداخت اقساط پول ذکر گردد.در صورت سقط جنین چند در پول پرداخت شود ؟ درصورتیکه بعد از انتقال جنین حامله نشد چقدر گرفته باشد ؟
واضح است که صاحب رحم هیچ حق وحقوقی نسبت به فرزند متولد شده ندارد و باید تفهیم شده باشد که او با جنین داخل شکمش هیچگونه وابستگی ژنتیکی ندارد ومادر جنین شخص دیگری است واگر مدعی شود که مثلا چون جنین در رحم من پرورش یافته و من به نوزاد وابستگی عاطفی ومادری پیدا کرده ام نوزاد را به شما نمی دهم و پول دریافتی را بر میگردانم - ادعایش توسط دادگاه باطل اعلام می شود و نوزاد به والدین اصلی تحویل داده می شود .
هزینه ی رحم اجاره ای ( که درواقع هزینه نگهداری وپرورش 9 ماهه ی جنین در رحم است) توافقی است ومعمولا رقمی بین 80 تا 20 میلیون تومان است .در صورت امکان بخاطر پیشگیری از بروز بعضی اختلافات بهتر است سعی شود از فامیل رحم اجاره ای را پیدا کرد.
انتقال جنین به رحم عملی است سرپائی که بدون بیهوشی انجام می شود و درد ندارد وپس از انتقال به منزل می روید وحدود دوهفته بعد مشخص می گرددکه حامله شده اید یا خیر . چون احتمال حامله شدن حدود 30 در صد است ، اجاره گیرنده نباید بیش از 3 - 5 % مبلغ توافقی را پرداخت کرده باشد .
توصیه می شود که والدین اصلی (صاحبان جنین ) کمک به خدمات رفاهی - تغذیه ای- اجتماعی- فکری وروحی صاحب رحم کنند تا نوزادسالمتری به دنیا آید . زیرا اضطراب - افسردگی وسوء تغذیه ی صاحب رحم روی جنین اثرات سوء می گذارد .
مزایا :1- کاهش آمار طلاق 2- فرزند تمام خصوصیات ژنتیکی والدین را داراست .
معایب : 1- چون از نظر فرهنگی هنوز مورد قبول اکثریت مردم ایران واقع نشده دید مناسبی نسبت به فرد اجاره دهنده وجود ندارد .2- امکان سو ء استفاده ی مالی فرد اجاره دهنده وجود دارد . 3- اغلب اطرافیان اجاره دهنده خصوصا فرزندان وهمسر ش ناراضی هستند .
وقتی دربیمارستان نوزاد متولد شد گواهی تولد نوزاد صادر می شود . والدین آنرا بهمراه قرارداد اجاره رحم به اداره ثبت احوال برده تا شناسنامه ی نوزاد با نام والدین اصلی صادرگردد .قبل از تولد نوزاد میتوان با دادن دارو به زن صاحب جنین او را شیر ده کرد که نوزاد بجای شیر خشک از شیر طبیعی مادرش تغذیه کند.
موضع شرع در رحم اجاره ای : بعضی علما مثل آیت الله روحانی وآیت الله خوئی با استناد به آیه 2 از سوره مجادله ( که میگوید مادر طفل شخصی است که بچه را به دنیا آورده ) صاحب رحم را مادر کودک میدانند .بعض علمای دیگرمثل آیت الله اردبیلی هردو(صاحب رحم+صاحب جنین) را مادر کودک میدانند . ولی اکثریت علما از جمله آیت الله خمینی با استناد به تکوین نوزاد از تخمک و اسپرم فقط صاحبان جنین را پدر و مادر بچه میدانند .
موضع شرع از جنبه ی اصل کار ( گرفتن رحم اجاره ای ) آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله صافی گلپایگانی اینکار را جایزدانسته اند و آقایان آیت الله تبریزی وبهجت وفاضل لنکرانی اجاره ی رحم را جایز نمی دانند .
در ایران قانون برای اینکار تصویب نشده و متقاضیان ، به فتوای علمای شیعه مراجعه کرده و از آنها تقلید می کنند و یا تابع مراکزناباروری بوده و بر اساس دیدگاه آنها عمل می کنند .

وضعیت رحم اجاره ای در دیگر کشورها چگونه است ؟ در اکثر کشورها در حالیکه ( مثل ایران ) قانونی برای آن تصویب نشده اینکار انجام می شود ، در تعداد معدودی کشورها مثل فرانسه ، اتریش ، نروژ ، سوئد، آلمان قانونی تصویب شده که رحم اجاره ای را منع کرده است . در بعضی کشورها ( انگلستان و کانادا ) رحم اجاره ای قانونی ولی رایگان است وپولی بابت اینکار رد و بدل نمی شود . در امریکا بابت این کار 10- 20 هزار دلار پرداخت می شود .

از کاربرانی که تقاضای اجاره دادن رحم یا اجاره گرفتن رحم دارند و در قسمت « نظرات کاربران در باره این مطلب » تقاضای خود را به معرض نمایش می گذارند می خواهیم که شماره ی تماس خود را در متن پیام حتما بنویسید ( چون وبسایت طوری طرّاحی شده که ایمیل و شماره های داخل کادر را چاپ نمی کند ، بلکه فقط پیام در معرض نمایش گذاشته می شود و چنانچه شماره ی تماستان در متن پیام نوشته نشده باشد مخاطب شما نمی تواند با شما ارتباط برقرار کند .) .
زمانی که شما درخواستتان را نوشتید همان موقع رویت نمی شود بلکه 1 - 3 روز بعد ، پس از تائید به معرض نمایش در می آید .این وبسایت دخالت در کار شما نمی کند وهیچگونه نقش واسطه گری ندارد ، و فقط آگهی شما را رایگان به معرض نمایش می گذارد .
چنانچه در درخواست آگهی تان ، عبارت صیغه را بنویسید آنرا به معرض نمایش نمی گذاریم . پس از اینکه نیازتان رفع شد ( رحم اجاره کردید یا اجاره دادید ) برای اینکه تلفنهای بیشتری به شما نشود و قسمت نظرات کاربران ما هم خلوت شود لازم است به شماره 09131000345 پیامک دهید تا آگهی شما را حذف کنیم .

مقالات مرتبط :1- اسپرم اهدائی 2- جنین اهدائی

سایتهای مرتبط :
1- وبلاگ سردفتران پیشکسوت - نمونه سند اجاره رحم
2- در باره رحم اجاره ای چه می دانید ؟- پارسینه www.parsine.com
3- رحم اجاره ای در babafars.ir


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

زهرا [ 1399-12-18 ]
سلام خانم 35ساله هستم . سه تا بچه دارم . دوپسر یک دختر . پسر کوچک 4سالشه . همه سالم هستن خداروشکر . رحم اجاره ای میشم 50 تهران هستم تلفن : 09358581406

آرامش [ 1399-12-18 ]
نیازمند تخمک و رحم اجاره با شرایط عالی09105875909

بهار [ 1399-12-18 ]
باسلام نیاز به رحم جایگزین دارم فردی که سلامتی کامل داشته باشن ۰۹۱۸۹۵۶۹۸۸۹

مجید [ 1399-12-18 ]
رحم اجاره میخوام سن مادر کمتر از ۲۵ سال غیرمتاهل. اسکان و پذیرایی با خودم. ۵۰ میلیون ماهیانه ۱ میلیون ۰۹۰۵۱۳۵۹۵۴۱ قم

محمدی [ 1399-12-17 ]
سلام من به یک رحم جهت اجاره خیلی زود وفورا نیاز دارم . خواهش میکنم هر کس شرایط ۳۵سال سن و سابقه زایمان موفق داشته و متقاضی هست خیلی زود باهام تماس بگیره . اصفهان هستم

فراهانی [ 1399-12-17 ]
متقاضی رحم اجاره ای هستم . قیمت توافقی . سن خانم اجاره دهنده رحم زیر۳۵ سال باشه . از شهر قزوین تلفن : 09021583650

مریم [ 1399-12-17 ]
با سلام نیازمند رحم اجاره ای خانم متاهل با شرایط سلامت کامل حداقل یک فرزند سالم بین بیست و پنج تا سی و پنج سال سن و ساکن شهر یزد یا بتواند یزد بیاید مبلغ توافقی شماره تماس صفر نهصد و بیست و دو چهارصد و هشتاد و هشت چهار هزار و نهصد و سیزده فقط پیام دهد

زهره [ 1399-12-17 ]
نیازمند رحم جایگزین هستم ازیزد۰۹۹۳۱۲۹۰۵۶۳

نرگس [ 1399-12-17 ]
رحم اجاره ای هستم متاهل ۸۰میلیون پناهی ۱میلیون و۵۰۰شماره تماس صفرنهصدوده هشتصدوهفتادوهشت پنجاه شصدوپنج

رامین [ 1399-12-17 ]
سلام ، رحم اجاره ای و تخمک نیاز دارم . کرمانشاه یا تهران . قیمت توافقی ۰۹۱۸۱۳۱۳۶۲۴

زینب [ 1399-12-17 ]
سلام رحم اجاره نیازمندم قیمت ۳۵ ماهی۵۰۰ اطراف اصفهان شیرازیزدیاسوج ۰۹۱۷۹۴۱۴۳۶۵ جنین اماده هست

رویا [ 1399-12-17 ]
سلام رحم جایگزین هستم.زاهدان.۰۹۰۳۴۹۶۵۶۰۰

آرین [ 1399-12-17 ]
سلام نیاز به رحم اجاره ای داریم مطلقه باشه بهتره از کرمانشاه . همدان . تهران فرقی نداره قیمت توافقی خواستین اسکانم در اختیارتون میزاریم ۰۹۱۸۶۱۷۷۹۱۰

بانو [ 1399-12-17 ]
سلام متقاضی رحم جایگزین هستم از شهر اصفهان باقیمت ۴۵ ماهیانه ۱ خیلی فوری ۰۹۱۳۹۱۴۷۱۱۹

سحر [ 1399-12-16 ]
سلام من مطلقه هستم دوتا پسر دارم تهران هستم رحم اجاره میدم 38سالمه اسکان یکساله و70تومن ماهی یه تومن یه ادم باابرو باشه چون که نیاز مالی دارم این کارو انجام میدم

سمانه [ 1399-12-16 ]
سلام رحمم را جاره میدم مطلقه هستم 32 سالمه یک فرزند هم دارم

ارومیه [ 1399-12-16 ]
نیازمند رحم اجاره ای هستم، ساکن ارومیه، با مبلغ معقول و راضی کننده 09055992482

۰۹۳۶۹۳۶۲۴۰۹ [ 1399-12-16 ]
دنبال رحم اجاره ای هستم ساکن تهران۰۹۳۶۹۳۶۲۴۰۹

فاطمه ذاکری [ 1399-12-15 ]
سلام. نیازمند رحم اجاره ای هستم اهل بندرعباس و اطراف باشه. فوری. 09389668778

زهرا [ 1399-12-15 ]
رحم جایگزین کسی خواست درخدمتم.زاهدان.۰۹۳۵۷۵۴۷۵۵۱

معصومہ [ 1399-12-15 ]
سلام رحمم را اجارہ میدم۔۔کلان ۷۰ میلیون۔۔یہ پسر دارم۔۔خد را شکر سالم سالم ھستم۔۔۰۹۰۱۴۱۹۱۷۷۴

امید [ 1399-12-15 ]
سلام درخواست رحم اجاره ای دارم از تهران خانم بچه داشته باشه .زیر ۳۰ سال باشه قیمت توافق شماره تماس ۰۹۳۵۸۱۴۰۱۳۴

ارامش [ 1399-12-15 ]
سلام نیازمند تخمک اهدایی ازشهرکردهستم ازشهرکرد یا اصفهان به مبلغ پنج میلیون تومان ،تمام هزینه هاباخودم هست این پنج میلیون هدیه برای اهدا کننده هست۰۹۹۲۰۷۱۱۷۰۸

مهسا [ 1399-12-14 ]
سلام کلاهبردار زیادهست حواستون باشه

رها [ 1399-12-14 ]
نیازمند رحم اجاره به قیمت مناسب.واسطه یا معرف تماس نگیرد.خیلی فوری پیام دهید تماس میگیرم۰۹۹۱۹۵۴۶۲۸۳

بهــارناز [ 1399-12-14 ]
35 ساله متاهل از زاهدان رحم جایگزین میشم ،کسی اسکان بده هر شهری باشه با همسرم می تونیم بیایم. 09199761322

مدیریت سایت [ 1399-12-14 ]
با درود خدمت اجاره کنندگان رحم : حواستون باشه که پس از انتقال جنین های شما به رحم فرد اجاره دهنده احتمال باردار شدنش فقط 30درصد است . اگر پول زیادی به اجاره دهنده تا این مرحله پرداخت کرده باشید 70 درصد احتمال دارد پولتان از بین برود . بنابراین طبق روال متداول بیش از 3 درصد مبلغ قرارداد را قبل از نتیجۀ مثبت شدن حاملگی پرداخت نکنید .

مریم [ 1399-12-14 ]
سلام مطلفه هستم یه پسر۱۴ساله دارم ۴۳سالمه .نیازمندپول هستم کاملا سالم وزیباهستم هرشهری بگین میام باخرج واسکان باخودتون و۵۰میلیون میگیرم چون محتاج ۵۰میلیون پولم

حیدری [ 1399-12-13 ]
سلام متقاضی رحم اجاره هستم از شهر یزد باقیمت ۳۵ ماهیانه ۱ خیلی فوری فوری فوری ۰۹۱۳۴۵۶۹۸۴۵

عابدزاره [ 1399-12-13 ]
سلام مینا هستم از شهر تهران رحمم رو اجاره میدم به قیمت ۸۰ میلیون ماهیانه ۲ میلیون تومان ۰۹۱۲۸۷۶۳۴۸۹

فریبا [ 1399-12-13 ]
افرادی که داوطلب برای ساخت مستند در زمینه بارداری از زندگیشون هستند با این شماره تماس بگیرند صفر نهصد و دوازده چهارصد و سی و هشت هشتاد هشتاد و شش ممنونم

فریبا [ 1399-12-13 ]
سلام به همه دوستان. عزیزانی که مایل هستند داستان زندگیشون در راستای فرهنگ سازی و در قالب فیلم مستند به تصویر کشیده بشه در زمینه موضوعات مربوط به بارداری لطفا با بنده تماس بگیرن. مستند مورد نظر قابل پخش از شبکه های تلویزیونی یا در صورت عدم رضایت شما پخش فقط در جشنواره های داخلی و خارجی است

شهین [ 1399-12-13 ]
نیازمند رحم اجاره ای هستم .برای زاهدان میخوام.لطفا کسی برای زاهدان رحم اجاره میده تماس بگیره ممنون.۰۹۳۳۰۲۰۱۹۷۷

امید [ 1399-12-13 ]
متقاضی رحم اجاره ای هستم تو تهران زایمان کرده باشه بچه داشته باشه ۴۵ با ماهی ا تومن۰۹۳۵۸۱۴۰۱۳۴

الینا [ 1399-12-13 ]
سلام من ۲۶سالمه رحم جایگزین میشم فقط تهران یه بچه سالم دارم متاهل هستم مبلغ درخواستیم ۵۰ماهی توافقی ۰۹۱۰۴۹۲۱۰۵۱

وحید [ 1399-12-13 ]
سلام به خانومی مطلقه برای رحم اجاره ای با شرایط توافقی لطفا با شماره 09393234069 تماس بگیرید با تشکر

مدیر سایت [ 1399-12-13 ]
یادتون باشه شمارۀ تماستون را غیر از کادر سفید تلفن اختیاری در متن پیام نیز بنویسید تا برای بیننده قابل مشاهده باشد .

آسمان [ 1399-12-13 ]
سلام ، رحمم رو اجاره میدم ۳۲ سالمه متاهل هستم ، یه دختردارم ، ۶۵ م ت ، ماهی یک میلیون ، تهران اصفهان یزدمیام . اسکان داشته باشین چه بهتر. تلفن : 09102171628

ستاره [ 1399-12-12 ]
بإسلام متقاضي رحم جايگزين هستم ازشر قم ٠٩١٨٠٨٩٦٨١٠

سمانه [ 1399-12-12 ]
سلام رحم جایگزین میخوام برای شهر یزد جنینام هم توی یزده قیمتمم ۳۰ تومن ماهیانه ۲ تومن میخوام مطلقه باشه سنشم پایین باشه بدون سابقه بیماری

دریا بیکی [ 1399-12-12 ]
سلام متقاضی رحم اجاره هستم سن زیر ۳۰ سال برای شهر گلستان باقیمت ۴۰ ماهیانه ۶۰۰ شماره تماس ۰۹۱۱۲۷۸۹۶۵۴

ارومیه [ 1399-12-12 ]
سلام، نیازمند رحم اجاره ای ساکن ارومیه هستم ،در صورت تمایل تماس بگیرید. 09055992482

مدیریت وبسایت [ 1399-12-11 ]
کاربران گرامی ، لطفا شمارۀ تماستان را در متن پیام باید بنویسید تا قابل رویت برای بیننده باشد . مواظب هم باشید کلاه سرتان نرود .

زهره [ 1399-12-11 ]
نیازمند رحم جایگزین ازیزد هستم قیمت توافقی و معقول 09931290563

زینب [ 1399-12-11 ]
نیازمند رحم اجاره ای هستم شهرستان اصفهان فوری فوری قیمت توافقی .

ارومیه [ 1399-12-11 ]
نیازمند رحم اجاره ساکن ارومیه هستم ،لطفا تماس بگیرید.

نازگل [ 1399-12-10 ]
باسلام نیازمند تخمک اهدایی ویارحم اجاره ای با قیمت منطقی وطبق عرف برای اصفهان هستم ۰۹۹۲۰۷۱۱۷۰۸

سما [ 1399-12-10 ]
باسلام نیازمندرحم اجاره ازاراک یاقم هستم خانم زیر۳۵سالم حداقل یک بارداری سالم مبلغ۴۰ملیون ماهی۷۰۰ اگرخاستیداسکان هم میدم.لطفابه این شماره پیام بدید۰۹۹۲۸۲۲۱۸۹۱

نرگس [ 1399-12-10 ]
سلام نیازمند رحم اجاره ای هستم از شهر شیراز با قیمت مناسب و معقول جنین هامون در شهر اصفهان هست خواهشمندم قیمت های فضایی ندین باتشکر

صالحی آرا [ 1399-12-10 ]
سلام متقاضی رحم اجاره برای شهر مشهد ترجیحا مطلقه سن زیر ۳۰ سال با شرایط خوب فاقد هرنوع بیماری حداقل یک زایمان طبیعی فوری ۰۹۱۵۷۸۹۵۶۷۸

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :