اسپرم اهدایی ( 36 31 36 32-031 ) بارداری با اسپرم اهدایی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
جنین اهدایی ( 36 31 36 32 )031  جنین اهدائی اصفهان
اسپرم اهدایی ( 36 31 36 32-031 ) بارداری با اسپرم اهدایی
IUI ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم ) آی یو آی
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
تقویت تخمدانها

اسپرم اهدایی ( 36 31 36 32-031 ) بارداری با اسپرم اهدایی

در تکوین نوزاد وجود سه رکن اسپرم نرمال - تخمک نرمال و رحم نرمال ضرورت دارد . اگر شما زوج گرامی فاقد اسپرم نرمال هستید ولی تخمک ها و رحمی نرمال دارید ، ما با تلقیح اسپرم اهدایی شما را بچه دار میکنیم . لازمست بدانید که تلقیح اسپرم اهدایی نه غیرقانونیست و نه غیر شرعی .

تداوم تولید همنوع و تضمین بقاء نسل آرزوی هر انسانی است . مضافاً اینکه وجود بچه در خانواده موجب آرامش و استحکام پیوند زناشوئی هم می شود . گاهی مانعی برای دستیابی به این آرزو سرِ راه زوجین قرار می گیرد . ما پزشکان این مانع را بیماری می نامیم و سرسختانه متعهّد هستیم که مانع را رفع کنیم و تمام زوجها را بچه دار کنیم .

اسپرم اهدایی یکی از درمانهای نوین ناباروری است که در تمام مراکز ناباروری کشورهای پیشرفتۀ دنیا انجام می شود .

این مقاله در 12 عنوان شرح داده می شود
1 - مقدمه 2- کاربرد تلقیح اسپرم اهدایی 3 - روش انجام کار 4 - روش انتقال اسپرم اهدایی 5 - حکم اسپرم اهدایی 6- مسائل شرعی 7 - قانون و اسپرم اهدایی 8 - مسائل ژنتیک 9- اسپرم اهدایی در تهران 10- اسپرم اهدایی درشیراز 11 - شرایط اهداکنندگان اسپرم 12- روش IUI برای تعیین جنسیت

مقدمه
خلقت بشر بدین صورت است که سالهای اول ازدواج بیشتربه فکر لذت و خوشگذرانی ، و کمتر به فکر داشتن فرزند است . با گذشت زمان ، از میزان لذت و خوشی کاسته شده ، جای آن را آرزوی داشتن فرزند و بزرگ کردن آنها ، و لذت پدر یا مادر بودن میگیرد.
بدون فرزند زندگی کردن باعث ایجاد مشکلات روحی ، عاطفی و اجتماعی به زن یا شوهر یا هر دومیگردد . زن و شوهر حساس و زودرنج میشوند و با پیش آمدن کوچکترین مشکل یا خودخوری میکنند یا پرخاشگر میشوند . ارتباط زوج بدون فرزند با فامیلهای دارای فرزند از حالت عادی خارج می شود واز نعمت معاشرت تاحدود زیادی محروم می شوند . عده ای از اطرافیان از روی دلسوزی ، و عده ای دیگر به دلیل کنجکاوی بیجا در مورد ناباروری آنها ، پرسش یا راهنمایی درمانی میکنند که در هر دو صورت باعث به هم خوردن تعادل روحی روانی زوجین می شود.
برخی از آشنایان نادان موقع بروز اختلاف با زوج بدون فرزند ، برای سرکوب آنها مسئله نداشتن فرزند را با الفاظ بد (مثل اجاق کور بودن و ....) به رخ آنها می کشند و موجب آزردگی خاطر آنها می شوند. امید به آینده در اینگونه زوجها کمرنگ میشود ، در عده ای طلاق روحی یا عاطفی ایجاد می شود و در عده ی کمتری طلاق رسمی رخ می دهد. اینگونه زوجها در سنین بالا مثل بقیه ی مردم ، حامی مناسب ( فرزند ) ندارند و این مسئله نیز آنها را زجر می دهد .
بنا به این دلائل ما پزشکان وظیفه ی خود می دانیم که به منظور از بین بردن درد و رنج زوجهای فاقد فرزند با درنظر گرفتن مسائل شرعی - قانونی - پزشکی واجتماعی ، این زوجها را صاحب فرزند کنیم . در اینجا راجع به درمانِ یکی از علل ناباروری که آزوسپرمی ( فقدان اسپرم ) می باشد ، توضیحاتی می دهیم .

ناباروری مردان و اسپرم اهدایی

کاربرد تلقیح اسپرم اهدایی موارد زیر است :
1- زمانی که با هیچیک از روشهای درمانی موفق به دریافت اسپرم از مرد نشویم.
2- موقعی که موفق به دریافت اسپرم می شویم ولی اسپرم ها مرده و نا کارآمد هستند.
3- در مواردی که شوهر اسپرم زنده دارد ولی بعلت ابتلا به یک بیماری ارثی صعب العلاج می خواهند از بروز بیماری در فرزندشان پیشگیری شود.
4- مو قعی که مرد ناقل یک ناهنجاری کروموزومی می باشد.
لازم است زوج نابارور علت ناباروری خود را بدانند و اطمینان حاصل کنند که بدون دریافت اسپرم اهدایی صاحب فرزند سالم نمی شوند و اینکار پس از بررسیهای کامل پزشکی مشخص می گردد .

روش انجام کار :
پس از انجام آزمایشات لازم خونی روی گیرنده ی اسپرم ( که نرمال بودن عوامل هورمونیِ موثر در بارداری تائید شود ) داروی تحریک تخمک گذاری+ ویتامینهای لازم داده می شود تا تخمک گذاری بهتری صورت گیرد . به کمک سونوگرافی و / یا انجام تست تخمک گذاری در ایام نزدیک به تخمک گذاری ( روز 11تا 13 سیکل ماهانه ) زمان تخمک گذاری تعیین می شود . رضایت نامه از زوج گیرنده ی اسپرم ( مبنی بر دریافت اسپرم اهدایی ) گرفته می شود . با توجه به مشخصات ظاهری آنها اهدا کننده ی مناسب در نظر گرفته می شود .
روز تخمک گذاری تلقیح اسپرم در مطب به روش IUI و بدون بیهوشی انجام می شود و پس از نیمساعت استراحت به منزل می روید . در منزل نیاز به استراحت نیست و انجام کارهای خانه داری اشکالی ندارد ، فقط از انجام کارهای سنگین و ورزشهای پرشی یا سنگین باید خوداری کنند . باید بدانید که استرس و درگیری و اضطراب شدید احتمال حاملگی را کم می کند .
چنانچه تمایل دارید دقیقتر بدانید که تلقیح چگونه انجام می شود ، در قسمت { مطالب و مقالات } مطلب IUI را مطالعه کنید .اگر با موبایل به اینترنت وصل شده اید ، ابتدا روی مربع کنارگزینۀ { منو } که در گوشۀ بالا میباشد کلیک کنید بعد روی { مطالب و مقالات } کلیک کنید تا بتوانید { IUI } را انتخاب و مطالعه کنید .
آی یو آی در تلقیح اسپرم اهدایی
نمای شماتیک IUI
تلقیح اسپرم تقریبا بدون درد است و عوارض یا خطرات بدی ندارد .عوارض جزئی که گاهاً دیده می شود عبارتست از : درد شکم - لکه بینی - عفونت - تحریک بیش از حد تخمدان ( بخاطر مصرف داروهای محرک تخمک گذاری ) .
تلقیح اسپرم توسط دکتر عنایت الله ایزدی نیاز به بیهوشی یا بی حسی موضعی یا مصرف قرص مسکن ندارد .
بیماریهای تب دار ( مثل آنفلوآنزا ) واسترسهای شدید ( دعوا - گریه زاری - دلهرۀ شدید ) باعث اختلال در تخمک گذاری می شود وبهتر است دراین چنین حالاتی تلقیح اسپرم به تعویق افتد .
شانس حاملگی در خا نمهای جوان ( زیر 30 سال ) بیشتر است . از 30 سالگی به بعد بتدریج کم می شود طوریکه شانس بارداری در افراد 40 ساله حدود یک سوم افراد 30 ساله است .
وجود بعضی بیماریها مثل آندومتریوز - کم کاری تیروئید - عفونت - ضعیف بودن کیفیت تخمک و انسداد نسبی لوله ها احتمال باردار شدن را کم می کند .
مصرف چای بمقدار بیش از عرف ، الکل ، نوشابه ، سیگار ، قلیان و قهوه نیز احتمال بارداری را کم می کند . بنا براین مراجعین محترم باید آمادگی انجام 5 تا 10 دفعه تلقیح را داشته باشند .
پس از اینکه حامله شدید ، مقاله ی << مراقبتهای بارداری >> را مطالعه کنید و به آن عمل کنید تا نوزاد سالمتری بدنیا آورید .
چنانچه شما ساکن اصفهان نیستید و از راه دوری مثل تهران ، شیراز ، اهوازیا ... می خواهید مراجعه کنید ، بخاطر رفت وآمد کمتر ، می توانید با تماس تلفنی و معرفی نمودن همکار متخصص زنان در شهرتان ، کارهای مقدماتی را تحت نظر ایشان در شهرتان انجام دهید که همان دفعۀ اول مراجعه به اصفهان IUI با اسپرم اهدایی شوید .

روش انتقال اسپرم اهدایی

روزی که قرار است انتقال اسپرم به روش آی یو آی انجام شود فرد اهدا کننده در مرکزی که قرار است آی یو آی انجام شود حاضر می شود ، ظرف جمع آوری نمونه در اختیارش گذاشته می شود . اگر اهدا کننده مجرد باشد به روش خود ارضایی و اگر متاهل باشد بکمک همسرش با نزدیکی ناقص نمونۀ نطفه را تهیه و در ظرف مخصوص شیشه ای می ریزد .
نمونۀ اسپرم در محفظه ای بنام بن ماری گذاشته می شود . این محفظه درجۀ حرارت ثابت 37 دارد . پس از ربع ساعت نمونه با محلولهای خاص تقویت اسپرم مخلوط و سانتریفیوژ می شود تا اسپرمهای مرغوب از اسپرمهای بدرد نخور جدا شود .این کارها یک تا دوساعت زمان می برد .
سپس اسپرمهای مرغوب که تحرک عالی دارند و درمحلول مغذی اسپرم شناور هستند با سرنگ انسولینی و کاتتر مخصوص کشیده شده و بکمک اسپکولوم مطابق آنچه که در تصویر قسمت قبلی دیده می شود در عمق رحم تلقیح می شود . این روش انتقال اسپرم اهدایی معمولا بدون درد یا با درد مختصر ( قابل تحمل ) همراه می باشد .

« وجود کودک در خانواده باعث همبستگی بیشتر و آرامش زوجین می شود »

حکم اسپرم اهدایی

نظر به اینکه آیت الله خامنه ای از مراجع تقلیدی است که زودتر از بقیۀ مراجع ، فتوای جایز بودن تلقیح اسپرم اهدایی را صادر کرد ، و از طرفی ایشان ، بالاترین مقام سیاسی حکومتی را نیز دارد ، نظر یا فتوای ایشان حکم حکومتی تلقی می گردد و هیچ مقامی حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم نمی توانند انرا رد کنند .

مسائل شرعی
خوشبختانه تعدادی از مراجع محترم تقلید فتوا داده اند که تلقیح اسپرم فرد غریبه به داخل رحم زن به منظور بارداری اشکال شرعی ندارد، ولی در مورد ارث و محرمّیت احتیاط باید مراعات شود .
تعدادی از مراجع محترم تقلید نیز تلقیح اسپرم اهدائی را جایز ندانسته اند .
زوجهائی که مرجع تقلیدشان مخالف تلقیح اسپرم اهدائی می باشد و تمایل دارند از این نوع درمان بهره مند شوند ، می توانند مطابق بند 19 از احکام تقلید که اول تمام رساله ها نوشته شده بعضی مسائل را از مرجع تقلید دیگری که از نظر علمی همتراز مرجع تقلید خودشان باشد ، تقلید کنند .
سه نفر از مراجع تقلید ( آقایان مکارم - سیستانی و صانعی ) IVF با اسپرم اهدائی را جایز می دانند .
پدر شرعی فرزند باید توجه داشته باشد که تمام وظایف پدری ( مخارج طفل - محبت - نگهداری - تربیت ومواظبت ) از نظر شرعی به عهده اوست وپر واضح است که اکثریت غریب به اتفاق پدران این وظائف را با شوق وشعف انجام می دهند وحین انجام آن لذت هم می برند . چنانچه استثناٌ پدری در انجام این وظایف در حق طفل کوتاهی کند از نظر شرعی مسئول خواهد بود .
چنانچه در مورد مسائل شرعی خواهان دانستن مطالب بیشتری هستید مقاله ی مسائل شرعی اسپرم اهدائی را هم مطالعه کنید . { 1- کلیک منو 2- کلیک مطالب و مقالات 3- کلیک مسائل شرعی اسپرم اهدایی }
علت اینکه اسپرم اهدایی در اصفهان با مخالفت کمتری روبرو شده و انجام می شود ولی در سایر شهرها بسختی قابل انجام است ، این است که آیت الله مظاهری رئیس حوزه علمیه اصفهان یکی از علمائیست که مجوّز تلقیح اسپرم اهدایی را صادر کرده است .
کودک متولد شده در روش اسپرم اهدایی

قانون و اسپرم اهدائی

در ایران برای اسپرم اهدائی قانون تصویب نشده و پزشکانی که این کار را انجام می دهند ، آنچه را که معقول به نظر میرسد ( ومقداری هم بر گرفته از قوانین کشورهای دیگر ) انجام می دهند .
مجلس شورای اسلامی برای جنین اهدائی قانون تصویب کرده ولی برای اسپرم یا تخمک اهدائی قانونی تا بحال ( سال 1401 ) تصویب نکرده است .
البته عدم تصویب قانون به معنای غیر قانونی بودن آن نیست ، بلکه کار غیر قانونی به عملی گفته می شود که قانون آنرا منع کرده وبرای کسی که آن کار را انجام دهد مجازات تعیین کرده ( مثل سقط جنین - دزدی - چاقو کشی و... ) .
به بیان دیگر لایحه ی تلقیح اسپرم اهدائی تا کنون به مجلس ارائه نشده که مجلس راجع به این موضوع وارد بجث شود ( مثل بسیاری از موضوعات دیگر که تاکنون مجلس وارد بحث آن نشده است از قبیل رحم اجاره ای و تخمک اهدائی و... ).
مراکز ناباروری حدود 20 سال است منتظرند که مجلس قانون آنرا تصویب کند .
انتظار می رود که وزارت بهداشت و درمان با همکاری سازمان نظام پزشکی پیش نویس قانون اسپرم اهدایی را تهیه کنند و به مجلس ارائه دهند تا مجلس وارد بحث این موضوع شود و قانون آنراتصویب کند .
تاکنون ( سال 1400 ) پس از گذشت 29 سال از صدور فتوای تلقیح اسپرم هیچ قانون، یا آئین نامه ای درمورد اهدای اسپرم در ایران تدوین یا تصویب نشده است یعنی انجام اهدای اسپرم همانطور که قانونی ندارد، منعی هم ندارد .
در شناسنامۀ نوزاد حاصل از تلقیح اسپرم اهدایی ذکری ازنام اهدا کنندۀ اسپرم نمی شود . کسانیکه تخمک اهدائی میگیرند نیز در شناسنامۀ نوزاد ، نام اهداکننده ی تخمک نوشته نمی شود ولی در شناسنامۀ نوزادان حاصل از جنین اهدایی نام زوج اهداکنندۀ جنین قبلا نوشته می شد ، ولی اخیرا چیزی نمی نویسند و فقط در دفاترمخصوص سازمان ثبت احوال نام اهداکنندگان جنین نوشته می شود .

انتظار نداشته باشید جادۀ زندگی همیشه صاف و هموار باشد وگرنه خوابمان می برد ، خیلی عاقلانه با راهنمایی افراد خبره از دست اندازها عبور کنید وبه راه خود ادامه دهید .

کانال اینستاگرام = izadidr.ir

مسائل ژنتیکی :
با دریافت اسپرم اهدائی پنجاه درصد خصوصیات ارثی نوزاد به مادر و 50% دیگر به شخص اهداء کننده می رود و بخاطر اینکه سعی می شود اهداء کننده شبیه شوهر انتخاب شود ، فرزند با والدین شباهت پیدا می کند و تعلق خاطر بیشتری نسبت به فرزند در خانواده ایجاد می شود .
در صورتیکه اگر از جنین اهدائی استفاده کنید با وجود اینکه جنین در رحم گیرنده رشد میکند ، تمام خصوصیات ارثی بچه به صاحبان اسپرم+تخمک می رود و به احتمال زیاد بچه هیچ شباهتی به گیرندگان جنین پیدا نمی کند ، و بعداٌ بطور مکرر توسط آشنایان با این سوال مواجه می شوید که ( بچه ی شما به کی رفته !؟ اینکه هیچ شباهتی به شما نداره ! ) و این سوالات آرامش را از شما می گیرد .
بخاطر اینکه احتمال ازدواج بین بچه های متولد شده از اسپرم یک اهدا کننده وجود نداشته باشد ، مطابق آنچه در مراکز ناباروری کشورهای پیشرفته ی دنیا انجام می شود ، از هر اهدا کننده اسپرم پس از اینکه 10 - 15 فرزند بوجود آمد با او قطع همکاری می شود تا تعداد فرزندان به دنیا آمده از یک اهدا کننده زیاد نباشد و در نتیجه احتمال ازدواج بین اینگونه فرزندان خیلی کم و نادر باشد .
با این وجود با انجام آزمایش DNA می توان نگرانی در این مورد را کلاً از بین برد .
آزمایش دی ان آ ( DNA ) دختر و پسری که می خواهند ازدواج کنند ( بدون آزمایش DNA دهنده ی اسپرم وهمچنین بدون آزمایش DNA والدینشان ) با احتمال 85% مشخص می کند که این دو نفر چه نسبتی دارند .
اگر فرزند شما با شخصی می خواهد ازدواج کند که پدر و مادرش زنده هستند و آزمایش دی - ان - آ از آنها هم تهیه شود با اطمینان 100% مشخص می گردد که این دو جوان نسبتی با هم دارند یا خیر .
امّا اگریکی از والدینش زنده و دیگری فوت کرده وشما ( مادر واقعی ) هم در قید حیات هستید با آزمایش DNA شما چهار نفر با اطمینان 98% می توان پی برد که این دو نفری که می خواهند ازدواج کنند نسبتی با هم دارند یا خیر .
به بیان دیگر فرزند حاصل از تلقیح اسپرم اهدائی چون مادرش معلوم و پدرژنتیکی او نا معلوم است ، کافیست دو والد از سه والدِ معلوم این دختر و پسر زنده باشند تا با اطمینان 100- 98 % مشخص شود این دو نفربا هم نسبتی دارند یا خیر .
اگر از مجموع سه والدِ معلومی که این پسر و دختر دارند فقط یک نفر زنده باشد و دو والد دیگر فوت کرده باشند ، با آزمایش دی - ان - آ این سه نفر ( دو نامزد + یک والد ) با احتمال 93 % نشان داده خواهد شد که این دو جوانی که می خواهند با هم ازدواج کنند نسبتی با هم دارند یا خیر .
با این وجود جهت رعایت احتیاط بیشتر ، نمونه خون اهداکنندگانِ اسپرمِ این مطب در مرکز پزشکی قانونی اصفهان ( بخش آزمایشگاه DNA ) نگهداری شده است ، تا چنانچه در سالهای بعد نیازی به آزمایش DNA اهداکنندگان شد ( در مواردیکه فقط یک والد از سه والد زنده باشد و دو والد دیگر فوت کرده باشند ) خون اهداکننده در دسترس باشد .
آزمایش DNA فعلاً در آزمایشگاهای مراکز پزشکی قانونی وآزمایشگاههای ژنتیک انجام می شود ، ولی در آینده با پیشرفت علم در آزمایشگاههای دیگر هم انجام می شود .
جهت مزید اطلاع شما ، اگر فرزندخوانده ای از اداره ی بهزیستی گرفته اید و بزرگ کرده اید و اکنون به سن ازدواج رسیده است ، و این نگرانی برایتان پیش آمده که آیا این شخصی که می خواهد با او ازدواج کند فامیل محرمش نباشد ؟ ؟ ( و ازدواج با او حرام باشد ) ؟
پاسخ علمی : نظر به اینکه فرزند خوانده ، هر دو والدش نا مشخص است ، آزمایش دی ان آ این دو نفر که می خواهند با هم ازدواج کنند با ضریب اطمینان 85% نشان می دهد که این دو نفر قرابت فامیلی دارند یا خیر .
چنانچه یکی از والدینِ نامزدِ مورد نظر زنده باشد و آزمایش از او هم گرفته شود با اطمینان 93% مشخص می شود که این دو نسبتی دارند یا خیر .
واگر پدر و مادرِ نامزد هر دو زنده باشند و آزمایش DNA از این دو نفر هم گرفته شود با اطمینان 100% نشان داده خواهد شد که این دو جوانِ دم بخت ، نسبتی با هم دارند یا خیر .

اسپرم اهدایی در اصفهان

اسپرم اهدایی در تهران

برای زوجهای آزوسپرم تهرانی عجیب است که چرا در تهران به این بزرگی هیچ مرکز یا مطبی بطور علنی اینکار را انجام نمی دهد ، ولی در اصفهان انجام می شود و مخالفتی هم با آن نمی شود .
جهت اطلاعتان عرض کنم که در دو مرکز ناباروری تهران و 2-3 مطب در سالهای 90 تا 95 اینکاربصورت نیمه علنی انجام می شد . تا اینکه وزارت بهداشت و درمان متوجه شد و با آنها برخورد کرد واز آنها تعهد گرفت که اینکار را تکرار نکنند .
اکنون در 1-2 مرکز ناباروری تهران تلقیح اسپرم اهدایی به روش IVF ، مخفیانه و بدون ثبت در پرونده با هزینۀ گزاف انجام می شود .

اسپرم اهدایی در شیراز

در شیراز شهر شعر وشاعری نیز متاسفانه مرکزی برای تلقیح اسپرم اهدایی وجود ندارد و تعدادی از همکاران زنان شیراز، زوجهای آزوسپرم را به ما در اصفهان معرفی می کنند .
به دو دلیل در اصفهان با کار ما مخالفتی نمی شود . یکی جایز دانستن تلقیح اسپرم اهدایی توسط رئیس حوزه علمیه اصفهان ( آیت الله مظاهری ) و دیگری قانع کردن سازمان نظام پزشکی نسبت به این موضوع که انجام اینکار موجب استحکام پیوند زناشوئی و پیشگیری از طلاق و ایجاد آرامش در آنها می شود .
تلقیح اسپرم اهدایی مخالف هیچ قانون یا هیچیک از آئین نامه های سازمان نظام پزشکی هم نیست . پس در حالیکه در تمام مراکز ناباروری کشورهای پیشرفتۀ دنیا انجام می شود ، چرا در ایران نباید انجام شود ؟

شرایط اهدا کنندگان اسپرم

1- سن اهدا کننده گان باید کمتر از40 وبالاتر از 18سال ومجرد یا متاهل می توانند باشند .
2- قدرت باروری اهدا کننده ی اسپرم باید خوب یا عالی باشد ( ضعیف یا متوسط نباشد ) که با انجام آزمایش اسپرم مشخص می گردد .
3- فاقد هر گونه بیماری ارثی ( مثل تالاسمی ) و واگیردار ( مثل ایدزو هپاتیت و ... ) و اعتیاد باشد ، که با آزمایش خون معلوم می شود .
4- آگاهانه رضایت به اهداء اسپرم داشته باشد که در جلسه مشاوره ارزیابی می شود .
5- دارای تناسب اندام باشد وتمام اجزا صورت بدون عیب باشد و ضریب هوشی بالاتر از میانگین جامعه داشته باشد .
6- از نظر روحی - روانی و اجتماعی کاملا طبیعی باشد .
7-شیوه ی زندگی سالمی داشته باشید ( رژیم غذائی سالم - عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی )
8- در فامیل درجه یک ( خواهران- برادران- والدین - فرزندان ) ودرجه ی دو ( پدربزرگ - عمو - خاله - فرزندان برادروخواهر ) هیچ نوع بیماری ارثی وجود نداشته باشد .
9- خودرا در معرض خطرعفونتهای منتقله از راه جنسی قرار ندهد ( خوداری از تماس جنسی با زنهای فاحشه )
10- هدف ونیّت اهداکننده در درجه ی اول باید خیرخواهانه باشد ، ودریافت پول اولویت بعدی باشد . کسانیکه دیدشان صرفا کسب درآمد باشد پذیرفته نمی شوند .
اهداکنندگان از نظر مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی متناسب با گیرنده گان انتخاب می شوند .
در حال حاضر چون تقریبا تمام متقاضیان گرفتن اسپرم اهدائی مطب ما، مسلمان شیعه ی ایرانی هستند ، اهداکنندگانی که ما انتخاب کرده ایم نیز مسلمانِ شیعه و عمد تاً اصفهانی هستند .
خصوصیات ارثی قابل انتقالِ اهدا کننده ( مثل رنگ چشم و رنگ مو و اندازه قد ) با زوج گیرنده تطابق داده می شود .
به اهدا کننده ی اسپرم ، هیچگونه اطلاعاتی در مورد زوج گیرنده ی اسپرم داده نمی شود .
تنها نکته ای که اهدا کننده می داند اینست که اطلاع دارد که نطفه اش برای زوجی عقیم و ناشناس مورد استفاده قرار می گیرد .
همچنین به گیرنده ی اسپرم نیز اسم و آدرس دهنده ی اسپرم داده نمی شود ، ولی چنانچه مایل باشند گروه خون و رنگ چشم واندازه ی قد و سن تقریبی اهدا کننده گفته می شود .

روش IUI برای تعیین جنسیت

چنانچه در انتخاب جنسیت بچه حساسیت دارید و تمایلتان به جنسی خاص بیشتر است مطلب { تعیین جنسیت } را مطالغه کنید .( 1- کلیک روی مربع کنار گزینه منو 2- کلیک مطالب و مقالات 3- کلیک روی مطلب تعیین جنسیت ) . در ایجا بطور خلاصه بیان می شود که دستورات غذایی مربوط به پسردار شدن یا دختردار شدن را اجرا می کنید و روزی که قراراست تلقیح اسپرم شوید ، واژن شما با محلول خاص اسیدی برای دختردارشدن ویا قلیایی برای پسردارشدن شست و شو داده می شود . در آماده کردن اسپرم نیز تغییری داده می شود وسپس تلقیح انجام می شود . با این روش 80% احتمال دارد شما به جنس مورد دلخواهتان دست پیدا کنید .
دختر یا پسر در روش اسپرم اهدایی

توصیه می کنیم که مطلب { مراقبتهای قبل از بارداری } را نیزاز همان قسمت { مطالب و مقالات } پیداکنید و مطالعه کنید . اگر با موبایل به اینترنت متصل شده اید برای دسترسی به مطالب و مقالات اول روی (( منو )) کلیک کنید .
در قست پائین همین صفحه عنوان های 15 مقاله ( از جمله مقالۀ مراقبتهای قبل از بارداری ) دیده می شود که روی هر کدام که خواستید مطالعه کنید کلیک کنید تا باز شود و مطالعه کنید .
اگر میخواهید در مورد اسپرم اهدایی با بیانی دیگر مطالبی بخوانید ، به سایت izadidr.com بروید و مطلب اسپرم اهدایی را مطالعه کنید .
در اینجا کروکی مطب به آدرس : خ شمس آبادی - روبروی بیمارستان سینا - اول کوچه شماره 32 - مطب دکتر ایزدی نشان داده می شود .

کروکی مطب دکتر ایزدی

در پائین ترین قسمت این صفحه آدرس مطب در نقشه گوگل نیز دیده می شود .

کسانیکه تمایل دارند در قسمت « نظرات کاربران در باره این مطلب » نظر خود را بنویسند ، به این پنج موضوع توجّه کنند که :
1- برای ثبت نظریه فقط به اسم ( نام واقعی یا مستعار ) نیاز است . نوشتن ایمیل و شماره ی موبایل هم اختیاری است ( ضروری نیست )
2- اگر شماره ی موبایل نوشتید . شما ره ی شما در معرض دیدعموم قرار نمی گیرد .
3- اگر سوالی دارید در قسمت نظرات کاربران تایپ کنید تا پاسخ دهم . ویا در اینستاگرام مطرح کنید تا جواب دهم .
4- نظریه شما 2-3 روزبعد ، پس از رویت ، تائید و در صورت لزوم جواب داده میشود و قابل نمایش می شود .

مقاله مرتبط : مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی

لینکهای مرتبط 1- پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت العظمی مظاهری ( http://www.almazaheri.ir )

2- پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت العظمی خامنه ای ( www.khamenei.ir )

3- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت العظمی مکارم شیرازی ( https://makarem.ir )

اهدای اسپرم و کودک

کانال اینستاگرام = izadidr.ir


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید