اسپرم اهدایی از برادر
تحریک بیش از حد تخمدان - آب آوردن شکم
تقویت تخمدانها
متخصص ناباروری مردان اصفهان -  علل ناباروری و آزمایشات - دکتر ایزدی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی

اسپرم اهدایی از برادر

بسیاری از زوجهای فاقد اسپرم که ناچارند از اسپرم اهدایی جهت بچه دار شدنشان استفاده کنند تمایل دارند که اسپرم از برادر شوهرشان گرفته و تلقیح شود . دلیل آنها هم اینست که نژاد و اصل ونسب آنها محفوظ بماند و بچه شباهت بیشتری به شوهر پیدا کند .
منطق و دلیل این دسته از زوجها بظاهرصحیح است . از نظر شرعی هم مشکلی ندارد ، ولی مسائل و مشکلاتی در اینکار وجود دارد که اینگونه زوجها باید آگاه شوند ، وسپس تصمیم بگیرند که از غریبه اسپرم دریافت کنند یا از برادر شوهر .
مسائلی که تقریبا اکثر زوجها با آن مواجه می شوند یکی اینست که بخاطر رفت و آمد های خویشاوندی ، زن و برادر شوهر مرتب همدیگر را می بینند وصحبت و احوالپرسی های رایج را دارند .
زن باردار با شکم نمایان که با برادر شوهر صحبت میکند بدون اینکه صحبتی از بارداری کنند یاد این موضوع می افتد که این حاملگی حاصل تلقیح اسپرم این شخص است که من با او صحبت میکنم . برادر شوهر نیز حتما به این مسئله توجه پیدا میکند که بچه ای که در شکم زن داداشم قرار دارد از اسپرم من بوجود آمده است .
اکثر اوقات صحبتی راجع به این موضوع با هم نمی کنند ولی فکر مسئلۀ مذکور در ذهنشان غوطه ور است . پس از تولد بچه ، باز هم رفت و آمد ادامه دارد واین فکردر ذهن برادر شوهر نه تنها کمرنگ نمی شود بلکه پررنگتر هم می شود .
بخاطر مسائل غریزی ، برادر شوهر نسبت به این بچه توجّه و محبت بیشتری پیدا می کند تا بچه های بقیۀ برادرها . اگر برادر شوهر مجرد باشد این مسئله پررنگتر و اگر متاهل باشد بدلیل اینکه خودش بچه دارد کم رنگتر است چون کمتر وقت پیدا میکند که راجع به این مسئله فکر کند .
مشکلات دیگری گه ممکن است پیش آید یکی اینست که برادر شوهر امکان دارد که موضوع تلقیح را برای زنش تعریف کند و همسرش نیز برای دیگری بعنوان یک خبر جالب تعریف کند و گوش به گوش برسد تا جائیکه همۀ فامیل از این موضوع با خبر شوند ، و این در حالیست که والدین بچه فکر میکنند این راز را کسی نمی داند .
بالاخره روزی فرا خواهد رسید که یکی از افراد فامیل این موضوع را به بچه یا به خودتان می گوید ( با گوشه وکنایه
یا علنی و یا همراه با سرکوفت هنگام درگیریهای لفظی رایج بین افراد فامیل ) و زمانی فرا رسیده که خواب و آرامش از شما سلب شده است .
به برادر شوهر اعتراض میکنید که چرا این موضوع را تعریف کردی ؟ او میگوید بخدا من فقط برای زنم گفتم ، به کس دیگری نگفتم و...
گاهی بین دو برادر بر سر موضوعی ( از جمله ارث پدر ) اختلاف پیش می آید و برادر شوهر از این موضوع سوء استفاده کرده ، می گوید این بچۀ من است باید به من بدهید بزرگش کنم و ...
بنا به دلائل بالا، توصیه ی همه ی دست اندرکاران اسپرم اهدائی یا جنین اهدایی یا تخمک اهدایی اینست که از شخص ناشناس باید گرفت که اینجور مشکلات پیش نیاید . مجلس شورای اسلامی نیز با همین استدلال در{ قانون اهدای جنین } آورده که گیرندگان جنین و اهداکنندگان جنین نباید همدیگر را بشناسند .
جهت کسب اطلاعات بیشتر دو مطلب با عنوان { آیا گیرندگان اسپرم یا جنین اهدایی صلاح است که اهداکنندگان را بشناسند ؟ } در همین سایت نوشته ام که ضروریست مطالعه شود . ( در قسمت مطالب و مقالات بدنبالش بگردید تا پیدا کنید) .
آیا خواهر از برادر باردار می شود
منظور از عنوان این مقاله گرفتن اسپرم اهدایی از برادر شوهر است که توسط پزشک بطور علمی با روش آی یو آی تلقیح شود . بعضی خانمها به اشتباه فکر می کنند که چون عمل نزدیکی صورت نمی گیرد از برادر خودشان هم می توانند اسپرم بگیرند و توسط پزشک تلقیح شود . در جواب ایندسته عرض کنم که با وجود اینکه اسپرم فرضا از برادر به خواهر تزریق شود مثل سکس خواهر با برادر است . و اینکار نه از نظر پزشکی درست است و نه از نظر هیچ دین و آئینی صحیح است . بنا برین هیچوقت چنین فکری نکنید و حتی حرفش را نیز با کسی نزنید .
با افراد کاردان مشورت کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید ...

مقاله مرتبطرا مطالعه نمایید : علل ناباروری مردان
پایان


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

روی هر یک از موضوعات زیر که بدان علاقه دارید کلیک کنید تا باز شود و مطالعه کنید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

حسن م [ 1402-03-01 ]
باسلام خدمت فرشتگان نجات : بنده مدتی است به اسرار خانواده ام و برادرم برای اهدای اسپرم به زن داداشم مورد فشار قرار گرفته ام . خودم هم بااین موضوع خیلی موافق نیستم. بی زحمت راهنماییم کنید . جواب : با سلام ، توصیه ی ما این است که رک و راست بگوئید بذلیل اینکه در آینده مشخص نیست چه پیش می آید ، اینکار را نمی کنم .

امید [ 1402-01-10 ]
سلام اقای دکتر برای لقاح باید کجا بیایم وچند روز پیش شما میمونیم

سعید خسروی [ 1401-09-20 ]
خدا قوت واقعا خدا حفظتون کنه دکتر جان تا حالا هیچ سایتی ندیده بودم مطالب و سوالات واضح و شفاف

زارع [ 1401-04-12 ]
سلام وقت بخیر، آیا تو شیراز هم جایی برای انجام این کار هست؟ و اینکه برای مراحل اولیه با کدوم پزشک در شیراز میتونیم صحبت کنیم که با شما همکاری کنن ؟ جواب : در شیراز تلقیح اسپرم اهدائی انجام نمی شود . برای انجام مقدمات گرفتن اسپرم اهدایی نزد ما ، در شیراز میتونید به خانم دکتر کشکولی درمعالی آباد ، یا خانم دکتر مژگان صیادی مراجعه کنید .

مونا [ 1401-04-11 ]
سلام آقای دکتر. من شهرستان زندگی میکنم همسرم فاقد اسپرم هست و فقط می تونیم از اسپرم اهدایی استفاده کنیم. واصرار همسرم به گرفتن اسپرم از برادرشان هست . پدرشون هم فوت شده ، ارث تقسیم شده ، از این لحاظ هیچ مشکلی نداریم خانواده مذهبی و آروم و خوبی هستند . همسرمن را هم خیلی دوست داره و هواشو داره چون بردار کوچکترش هست. بااین وجود صلاح هست این کار را انجام بدیم؟ جواب : به مشاوره تلفنی یا ویزیت حضوری نیاز است .

ماهبانو [ 1401-01-29 ]
باسلام : یه سوال مطرح میشه اینجا. از آنجاییکه خودارضایی حرام است وگناه دارد، اهدا کننده ای که مرتکب گناه شده است چه حکمی دارد؟ و آیا این فرزندان که بوجود می آیند مشکل شرعی ندارند؟ جواب : با درود ، طبق نظر تعدادی از مراجع محترم تقلید ، چنانچه نیّت خود ارضائی استفاده از آن جهت باردار کردن زن باشد ، گناه ندارد ، چون نیّت خیری پشتوانۀ این خودارضائی است . در تمام مراکز ناباروری هم معمولا اسپرم به روش خود ارضائی گرفته می شود . اگر کسی وسواس داشت ، ما از مردمتاهل بکمک زنش اسپرم تهیه میکنیم .

رفسنجان [ 1400-07-08 ]
سلام اقای دکتر اصلا باورم نمیشه خانمم باردار شده شب روز خواب و خوراک ندارم از خوشحالی نمیدونم باید چیکار کنم خدا بزرگترین اجر و پاداش رو تو این دنیا و اون دنیا بهت بده شما یه فرشته هستی

رقیه هوشیار [ 1400-07-03 ]
من چهارد ه ساله ازدواج کردم . علت بچه دار نشدنم نداشتن اسپرم شوهرمه . اگه ما به اصفهان بیاییم الان اسپرم وجود دارد که ما نتیجه بگیریم ؟ جواب : با درود ، ما همیشه آمادگی تلقیح اسپرم اهدائی را داریم ، و نیاز نیست در نوبت باشید .

مهوش [ 1400-06-26 ]
با سلام خدمت جناب دکتر ایزدی و همسر مهربانتان : من پس از هشت سال نازائی با دومین تزریق ار برادر شوهرم در مطب شما باردار شدم و زایمان کردم . با برادر شوهرم نیز رفت و آمد داریم . با اینکه تا حالا مشکلی پیش نیومده ولی پشیمونم که چرا اسپرم از غریبه نگرفتم . آخه بچه مون شبیه همسرم نشده . به هر حال من و همسرم خدا را شاکریم که نور امید را به زندگی ما تاباند .

امیر [ 1399-12-11 ]
با عرض سلام خدمت اقای دکتر ایزدی عزیز و همکاران و همسر محترمشون : بی نهایت از شما سپاسگزاریم که بعد از شش سال زندگی مشترک ما رو به آرزومون رسوندید . امیدوارم به لطف خدا و زحمات بی دریغ شما هیچ کدوم از مراجعه کننده هاتون دست خالی برنگردند . توصیه من به مراجعین اینه که اصرار به گرفتن اسپرم از برادر نداشته باشید و با جدیت و پشتکار به درمان ادامه دهید .

بابک [ 1399-12-01 ]
با عرض سلام خدمت آقای دکتر ایزدی و پرسنل محترم ایشون ، من و همسرم بعد از ۷ سال ناباروری ، با آشنا شدن با ایشون ، درخواست آی یو آی با اسپرم برادرم را داشتم که با گوشزدهای بجای آقای دکتر حاضر شدم از غریبه اسپرم بگیریم . بار سوم آی یو آی خدا رو شکر نتیجه آزمایش همسرم مثبت شد . یک ماه قبل فرزند مان بدنیا آمد ، خدا را شکر سالم وزیباست . انشاالله که همه بیماران ایشون دست پر به خونه برن . جا داره بگم آقای دکتر فرشتۀ نجات من و همسرم از طرف خدا وند متعال بود .

بهادر [ 1399-11-14 ]
تشکر که با این مطلب مفید اطلاعات ما را بالا بردید .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و سوالات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :