درباره دکتر عنایت الله ایزدی

دکتر عنایت الله ایزدی

دوران دبستان و دبیرستان را در مبارکه گذراندم ودر سال 1351 با احراز رتبه ی اول کنکور، رشته ی پزشکی اصفهان قبول شدم . در سال 1358 فارغ التحصیل شدم و دوران تخصص را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذراندم و بمدّت پنج سال در قم وسپس در اصفهان مشغول کار شدم .
مهمترین خاطره ی کاری من در سالهای اول تخصصی من که با عث شد مسیرم را در خدمت رسانی به مردم عوض کنم این بود که روزی مرد جوانی با مشکل ناباروری مراجعه کرد . در بررسی که انجام دادم متوجه شدم فاقد اسپرم است . چون دارای بیضه هائی بسیار کوچک بود مشخص شد که قابل درمان نیست . من موضوعِ غیر قابلِ درمان بودنش را به او گفتم . مرد جوان مطب را ترک کرد . روز بعد دیدم که همین جوان را بعلت خودکشی در بیمارستان بستری کرده اند . خوشبختانه نجات پیدا کرد و اقدام به خودکشی را تکرار نکرد .
من خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم ودلم به حال این جوان و امثال او که می دانستم بسیارند سوخت ، که چرا در اکثر کشورهای دنیا اینگونه زوجها را با تلقیح اسپرم اهدایی درمان می کنند ولی در ایران زمینه ی انجام این کار فراهم نیست . تصمیم گرفتم که حداکثر تلاش خود را بکار گیرم تا بلکه تلقیح اسپرم اهدائی را در این کشور جا بیندازم .
به اصفهان که منتقل شدم ، چون همکاران جراح کلیه در اصفهان ( بر خلاف قم ) به اندازه ی کافی بودند احساس کردم که اگر من حتی یک عمل جراحی هم انجام ندهم مشکل هیچ بیماری زمین نمی ماند ، و همکاران زیادی هستند که نیاز بیمار را برآورده می کنند . بنابراین تصمیم گرفتم که نهایت تلاشم را در راه اندازی تلقیح اسپرم اهدایی بکنم تا برای این گروه بیماران نابارور که کسی به فکرشان نیست اقدامی کرده باشم .
به سازمان نظام پزشکی اصفهان مراجعه کردم و کتبا درخواست راه اندازی کلینیکی برای تلقیح اسپرم اهدایی کردم . حدود پنج سال طول کشید تا پس از پیگیریهای فراوان و مکاتبه با سازمان نظام پزشکی مرکز در تهران ، جواب داده شد که با درخواست شما موافقت نمی شود .
بمدت چند سال بعلت نومید شدن و سنگ اندازیهای فراوان پیگیری این کار را رها کردم . بعد از اینکه فتوای جایز بودن تلقیح اسپرم اهدائی از طرف رهبر انقلاب صادر شد ، دلگرمی من به کار زیاد شد .مجددا به سازمان نظام پزشکی مراجعه کردم و درخواست مجّوز تلقیح اسپرم اهدایی کردم . رفت و آمد بسیار به سازمان و نظر خواهی مجدد از نظام پزشکی مرکز و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی شد ، وعمدتا مخالفت با اینکار کردند .
در سال 1394 رئیس حوزه علمیه اصفهان ( آیت الله مظاهری ) نیز فتوای جایز بودن تلقیح اسپرم اهدائی را صادر کرد . برای بار سوم جهت اخذ مجوّز به نظام پزشکی مراجعه و درخواست قبلی را تکرار کردم و سماجت و پیگیری فراوان کردم . تعدادی از زوجهای فاقد اسپرم را به سازمان نظام پزشکی بردم تا مشکلات این قبیل زوجها را از زبان خودشان بشنوند و مخالفت کمتری صورت بگیرد . پس از 1-2 سال دوندگی و پیگیری ، از مخالفت تقریبا دست کشیدند ولی موافقت کتبی یا رسمی هم نمی کردند . ادامۀ پیگیری را بعد بخوانید .


آدرس : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 (031) - 09131000345درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :فریده [ 1403-02-02 ]

سلام خدمت آقای دکتر : واقعا ازتون ممنونم که به لطف خدا بعد ازهفت سال نازائی نور امید به زندگی ما برگردونده شد ، و ما صاحب بچه شدیم . خدا رو شکر میکنم که همچین دکتر دلسوزی درایران وجود داره و خیلیا را بچه دار میکنه . انشالله خداهمیشه سایتون را مستدام نگهداره تا بتونید عدۀ بیشتری مثل ما را به آرزوشون برسونید . برای من سال قبل همین موقع توی اردیبهشت ماه بود که تزریق اسپرم انجام دادید . آلان بچۀ سه ماه ام خوابه ، نیگاش میکنم و کیف میکنم و خدا را شکر میکنم و به دکتر هم دعا میکنم .

زهرا [ 1403-01-17 ]

سلام خدمت اقای دکتروهمکاران مهربان ودلسوزشان من بعداز۱۵سال پیش اقای دکترباردارشدم ۳سال بعدش هم برای فرزنددوم اقدام کردم ک خداراشکردوتادختردارم وبرای بارسوم هم پیش اقای دکتررفتم ک برام تعیین جنسیت کردن الان ۵ماه باردارم وبچه سومم خداراشکرپسره ممنون ازاقای دکتروممنونم ک ب کارخداپسندشون همه ی زوج هامیتونن لذت شیرین پدرومادرشدنه تجربه کنن

مینا [ 1402-10-09 ]

واقعا کار دکتر ایزدی عالی است امیدوارم تندرست سالم باشه مریضهایی مثل ماها رو به آرزومون برسون

صادقی [ 1402-08-29 ]

سلام ودرود فراوان خدمت آقای دکتر وکادر درمانش، من بعد از ۱۱ سال ناباروری ونا امیدی خدمت ایشان رسیدم والان منتظر هستیم تا کمتر از دوماه دیگه نوزادمون رو به آغوش بکشیم ،همیشه به درگاه ایزد منان دعا گوی وخواستار سلامت ایشان وخانواده وکادر درمانشان هستیم

بهار [ 1402-08-24 ]

سلام ود رود، در وب سایت شما یک مطلب در مورد تقویت تخمدان بود ، حذف شده ، میشه لطف کنید بگذارید . با سلام : مطلب تقویت تخمدانها حذف نشده . یکی از شش مطلبی است که در صفحۀ اول یا اصلی قابل مشاهده است .

بی نام [ 1402-06-13 ]

از شما متشکریم اقای دکتر که تمام زنان ایرانی را که به امید بچه دارشدن ازدواج می کنند و بعد از ازدواج متوجه می شوند همسرشان امکان باردارکردن آنها رو نداره ، راه حلی مناسب پیش روی انها گذاشته ای ، و به زندگی آنها شور و نشاط می دهی .

سارا [ 1402-06-01 ]

با عرض سلام و وقت بخیر و خدا قوت خدمت آقای دکتر و خانم دکتر و پرسنل محترم مطب : از زحمات جنابعالی بسیار تشکر میکنم که نور امید را در زندگی ما روشن کردید . خداوند عوض خیر کارتون را با عاقبت بخیری فرزندانتون جبران کنه .

فرنوش [ 1402-05-21 ]

سلام خدمت آقای دکتر : امیدوارم که همیشه خودتان و خانواده محترمتون همیشه سلامت باشید آقای دکتر نمی دونم چطور از شما تشکر کنم . من بعد از ۱۵ سال مادر شدم و صاحب دختری یک سال و نیمه هستم . چندماه پیش هم برای فرزند دوم نزد شما اقدام کردم که خداروشکر همون بار اول نتیجه گرفتم . الان چهار ماهه باردارم . خداوند انشاالله شما رو به تمام آرزوهایتان برسونه که اینطور دل ما رو شاد کردید.

سیما [ 1402-05-09 ]

با سلام خداروشکر میکنم که بعد از ۷ سال به لطف آقای دکتر تونستم این حس خوب رو تجربه کنم.به همه مخاطبان این سایت میخوام بگم که هیچ وقت ناامید نشید و این راهو ادامه بدین.مطمئن باشید که نتیجه میگیرن.

رعنا [ 1402-04-20 ]

با سلام خدمت آقای دکتر و پرسنل با اخلاق مطبشون : من برای فرزند دوم نزد شما آمدم و با اولین تزریق باردار شدم . از همین جا از شما آقای دکتر تشکر ویژه میکنم . انشاالله که هر چی از خدا میخواین بهتون بده که زندگی ما رو از بن بست نجات دادین از اهداکنندۀ اسپرم هم سپاسگزارم ،

مرضیه [ 1402-03-21 ]

جناب آقای دکتر : اکنون که با یاری و خواست خداوند متعال و تلاش بی وقفۀ حضرتعالی ، بعد از ده سال ، گلی از گلهای بهشت در زندگی ما روئید . زحمات شما ارج می نهیم و از پروردگار مهربان توفیق روزافزون برایتان آرزو می کنم .

نرگس [ 1402-03-21 ]

باسلام خدمت آقای دکتر ممنونم به خاطر زحماتشون من بعد از دوازده سال با اولین انتقال مثبت شدم خدا به شما عمر طولانی بده با تشکر

مهدیس [ 1402-03-10 ]

سلام آقای دکتر ، ببخشید شوهرم آزواسپرم هست . میشه از اسپرم برادر شوهرم استفاده بشه . چون خودم دکتر زنان رفتم مشکلی ندارم . پاسخ : با سلام ، با اینکه از نظر شرعی مشکلی وجود ندارد، بخاطرمسائل اجتماعی و خانوادگی بهتر است اسپرم از شخص ناشناس تلقیح شود .

آرتیمیس [ 1402-02-14 ]

سلام با تشکر فراوان از آقای دکتر و همسرشون و هم چنین پرسنل زحمتکش و مهربون که هر بار با روی گشاده برخورد میکردن اول بار خدارو شاکرم و بعد باید بگم که دستان شما واقعا بوسیدنیست که این شرایط رو برای امثال ما فراهم کردین که ماهم طعم شیرین پدرو مادر شدن رو بچشیم خدا بهتون سلامتی و عمر با عزت بده

بهادر [ 1402-02-05 ]

با سلام ، خدا خیرتون بده که سفت و سخت تلاش کردید و تزریق اسپرم اهدایی را در اصفهان جا انداختید . توی شهرهای دیگه هیچ پزشکی نبوده که مثل شما بفکر ما آزوسپرمهای بد بخت باشه . هیچ دکتری تو هیچ شهری نتونسته کار شما را بطور علنی مثل شما انجام بده ، درود بر شما . من از طرف همه ی مردانی که مثل من فاقد اسپرم هستند دست شما را می بوسم و آرزو می کنم بیش از قبل توفیق داشته باشید .

فاطمه [ 1402-01-06 ]

با سلام. به لطف خداوند بزرگ و زحمات دکتر ایزدی برای بار اول باردار شدم. برای اقای دکتر آرزوی سلامتی و تندرستی دارم.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام مستعار یا واقعی :
تلفن :
ایمیل (اختیاری) :
متن پیـام :

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به درمان ناباروری و اسپرم اهدایی را در بخش مقالات بخوانید

عفونت بیضه یا اپیدیدیمیت؛ علل و درمان آنعفونت بیضه یا اپیدیدیمیت؛ علل و درمان آن

ورم بیضه در برخی مواقع دارای درد بوده و گاهی نیز هیچ‌گونه دردی به همراه ندارد . اگر ورم بیضه همراه با درد باشد باید از نظر پزشکی پیگیری شود . ...

تاریخ انتشار : 1403-02-21

بارداری با جنین اهدایی؛ درصد موفقیت، مزایا و معایببارداری با جنین اهدایی؛ درصد موفقیت، مزایا و معایب

زوج هایی که به علت مشکلات باروری قادر به بچه دار شدن نیستند،‌ می توانند لذت باردار شدن و به دنیا آوردن کودک را با جنین اهدایی تجربه کنند. ...

تاریخ انتشار : 1403-02-13

اضافه وزن چه تاثیری در بارداری دارد؟اضافه وزن چه تاثیری در بارداری دارد؟

چاقی از مشکلاتی است که برخی از افراد به آن دچار هستند. در واقع تاثیر چاقی بر باروری زنان و مردان بالا بوده یکی از دلایل عمده ناباروری است. ...

تاریخ انتشار : 1403-02-06