روشهای تعیین جنسیت

آنچه در این مطلب میخوانید

اهمیت تعیین جنسیت در چیست ؟

مهمترین اهمیت تعیین جنسیت در طول تاریخ بشر به ارث بردن تخت پادشاهی بوده است ، زیرا وارث تاج و تخت فقط پسر می توانسته باشد . در زمان قدیم که نمی دانستند جنسیت نوزاد اززمان لقاح مشخص می گردد با تصور اینکه جنسیت در ماه های بعد تعیین میگردد به زن باردار به غلط توصیه می کردند که هر روز سیب بخورید تا فرزندتان پسر شود .
در بعضی جوامع رسم بر این بوده وهنوز هم هست که کارهای کشاورزی را فقط آقایان انجام می دهند . در چنین جامعه ای اگر خانواده ای پسردار نشود دچار دو معضل می شود ، هم در انجام کارهای کشاورزی دچار مشکل می شود وهم دخترانی که به امید پسر زائی به دنیا آمده اند بر اثر برخورد نامطلوب والدین و سایر اطرافیان با دختر، احساس اضافه بودن و طرد شدگی می کنند .
امروزه عده ای بدلیل نسبتا قابل قبولِ ، توازنِ تعداد فرزند پسر و دختر در خانواده ، به مراکز نازائی مراجعه می کنند . به این دلیل که چون یک فرزند دختر دارم و نمی خواهم بیش از دو فرزند داشته باشم تقاضای حاملگی پسر را دارد .
حُسن اینکار این است که از تولد تعداد زیاد فرزند از یک جنس در یک خانواده ( و تبعات بدِ بعدی آن ) جلوگیری می شود . دیده شده که خانواده ای به امید دختر دار شدن دارای هفت پسر شده ، در صورتیکه اگر یک دختر همان اوائل گیرش آمده بود ، بجای هفت بچه ، سه بچه بیشتر پیدا نمی کرد .
دلیل موجّه و قابل قبول تعیین جنسیت پیشگیری از بروز بیماریهای وابسته به جنس مثل هموفیلی و دیستروفی عضلانی و... است .
تعداد کروموزومهای یک تخمک 23 وهمگی ازنوع X و نظر تعداد و شکل ظاهری مشابه اند . تعداد کروموزومهای هراسپرم نیز 23 تاست ولی اسپرمها دو نوعند . 22 کروموزوم آنها مشابه است و کروموزوم 23 ام اسپرم Y یا X است .
اگر اسپرمِ حاوی کروموزوم Y به وصال تخمک برسد فرزند پسر می شود( 46XY ) . اگر اسپرمِ حاوی کروموزوم X به تخمک برسد و لقاح انجام شود فرزند دختر می شود ( با فرمول کروموزومی 46XX ) .

تعیین جنسیت

روش تغذیه ای و زمان بندی تعیین جنسیت

1- برای پسر دار شدن

اگر خواهان فرزند پسر هستید شوهر باید ساعاتی قبل از مقاربت نوشیدنیهای کافئین دار مصرف کند و خانم نیز از 1-2 ماه قبل از حامله شدن مواد غذائی حاوی پتاسیم ( شیرینی جات ، خرما ، عسل ، کشمش ، انجیر، اسفناج، موز، هویج وتخم مرغ ) را بیشتر مصرف کند ، ولبنیات که حاوی کلسیم است را تقریبا مصرف نکند .غذای شور هم نخورد . آب و سبزیجات و میوه بیشتر مصرف کند .
باید سعی کنید زمان مقاربت شما همزمان با تخمک گذاری باشد . از مقاربت چهار روز قبل از تخمک گذاری و تا چهار روز بعد از تخمک گذاری خودداری کنید ، یعنی مثلا اگر تخمک گذاری شما روز 14 سیکل ماهانه میباشد از روز 10 تا 18 سیکل فقط یکبار آنهم روز 14 سیکل نزدیکی داشته باشید .
این نزدیکی اگر همراه با ارگاسم ( اوج لذت جنسی ) زن باشد وآلت بطور کامل وارد واژن شود تاثیر بیشتری در پسر دار شدن دارد .
ارگاسم زن همراه با ازدیاد ترشحات دهانه رحم و واژن می باشد . این ترشحات موجب قلیائی شدن محیط واژن و تحرک بهتر اسپرمY می شود .اگر قبل از نزدیکی ، واژن با محلول قلیائی رقیق ( جوش شیرین ) شسته شود احتمال پسر زائی بیشتر می شود .
انجام تمام اقدامات بالا فقط شانس پسر دار شدن را زیاد می کند ، ولی قطعیت ندارد که حتما فرزندتان پسر خواهد شد .

2- برای دختر دار شدن

زنی که فرزند دختر می خواهد از یکماه قبل از اقدام به حاملگی ، لبنیات زیادتر باید بخورد که کلسیم بیشتری دریافت کرده باشد . غذایش کم کالری باید باشد به این معنی که چند لقمه قبل از سیر شدن دست از خوردن بکشد . مصرف شلغم، بادام ، کاکائو، ماکارونی ، لوبیا سبز، سویا و جوانۀ گندم هم کمک کننده است .
زمان تخمک گذاری راتعیین کنید و 3-4 روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی کنید و تا یک هفته بعد از آن نزدیکی نداشته باشید . بهتر است نزدیکی همراه با دخول نسبی آلت باشد که نطفه وسط واژن ریخته شود .
اگر نطفه در عمق واژن ( مجاور دهانۀ رحم ) ریخته شود احتمال رسیدن اسپرم باکروموزومY به تخمک بیشتر می شود . اگرچند ساعت قبل از نزدیکی ، واژن را با محلول اسیدی رقیق و خفیف ( سرکۀ رقیق شده ) شتشو دهید نیز احتمال دختر شدن بیشتر می شود .
برای کسانیکه آزوسپرم هستند و نزد ما با تلقیح اسپرم اهدایی بچه دار شده اند وفرزند اولشان دختر است و خواهان پسر دار شدن هستند ، روشی که ما در مطب ، برای آنها انجام می دهیم اینست که 15 تا 30 دقیقه قبل از تلقیح اسپرم واژن را با محلول قلیائی بیکربنات سدیم شتشومی دهیم و سپس اقدام به تلقیح اسپرمی که به روش زیر جدا شده ، در گردن رحم می کنیم .

روش جدا کردن اسپرم‌ ها ( روشIUI برای تعیین جنسیت )

در این تکنیک اسپرم های با کروموزوم Y از اسپرم های حاوی کروموزوم X در آزمایشگاه توسط سانتریفیوژبطور نسبی جدا می شود . اسپرمهایX دارای وزن بیشتری در مقایسه با اسپرمهای Y هستندد وپس از سانتریفیوژ بیشتر در ته لوله قرار می گیرند و اسپرمهای Yعمدتا در قسمت روی محلول موجود در لوله قرار می گیرند .
سپس اگر جنسیت پسر بخواهیم اسپرمهای روی لوله را بدرون سرنگ میکشیم و اگر دختر بخواهیم از اسپرمهای ته لوله می کشیم و انتقال اسپرم با جنسیت مورد نظر به رحم زن به روش تلقیح داخل رحمی ( IUI) انجام می شود .
چون این روش اگر به تنهایی انجام شود با خطای نسبتا زیاد همراه است (فقط 10% تفاوت ایجاد می کند یعنی 50%- 50 % را به 40% - 60% تبدیل می کند ) تقریبا منسوخ گشته است .
اگر رژیم غذایی فوق هم رعایت شود و شتشوی واژن نیز همراه با آن انجام شود تفاوت 30% می شود ( 20% خطا در مقابل 80% موفقیت )
روشهای تعیین جنسیت فوق نسبی بوده به این معنی که صد در صد نیست و خطا دارد . بدون استفاده از روش خاص حدود 50 % نوزادان پسر می شوند .
با استفاده ازیکی از روشهای بالا 50-50 تبدیل به 40 -60 در صد می شود .
چنانچه سه روش با هم استفاده شود اگر دختر بخواهید احتمال موفقیت 90% است . اگر پسر بخواهید میزان موفقیت 75% می باشد .
تعیین جنسیت می خواهید یاتعیین جنسیت

روش قطعی تعیین جنسیت ( IVF با PGD )

در این روش ابتدا داروهای تحریک تخمک گذاری به زن داده می شود تا تعداد تخمک بیشتری تولید کند . بعد در زمان تخمک گذاری تخمکها از تخمدان زن کشیده می شود که به اینکار تخمک کِشی می گویند .
همزمان اسپرم شوهر گرفته می شود . در محیط خاصِ آزمایشگاه ناباروری ، اسپرمها و تخمکها مجاور همدیگر قرارداده می شوند .
بعد از 2-3 روز اکثر تخمکها بارور می شوند ( لقاح صورت می گیرد ) . به تخمک لقاح یافته جنین گفته می شود و به این روش لقاح ، IVF ( لقاح خارج از رحم ) می گویند .
فرض کنید که مثلا 12 تخمک کشیده شده و 9 تای آنها لقاح یافته و سه تای دیگر بارور نشده است . جنین ، ابتدا تک سلولی است و با تقسیم سلولی به 2 و 4 و8 و16 و ... سلول تقسیم می شود . در مرحله ای که 8 سلولی یا بیشتر است 9 جنین را جدا کرده شماره گذاری میکنند و از هر جنین یک سلول جدا می کنند .
در آزمایشگاه ژنتیک مشخص می شود که مثلا جنین های شماره 2-4-7- 8 دارای فرمول کروموزومی 46XY ( پسر می شوند ) و 5 جنین دیگر فرمول 46XX دارند ( دختر می شوند ) . به تعیین فرمول کروموزومی جنین PGD می گویند .
سپس 2-3 جنین ازهمان جنسیتی که میخواهند را انتخاب و به داخل رحم انتقال می دهند و بقیه را فریز می کنند . قابل ذکر است که پس از انجام اینکارها حدود50% احتمال دارد که رحم جنین را جذب نکند و حاملگی صورت نگیرد که در این صورت ماه بعد از بقیه ی جنینها که فریز شده است برای انتقال به رحم استفاده می شود . پس در این روش تعیین جنسیت اگر حامله شدید حتما با جنسیت مورد نظرتان باردار می شوید ولی حامله شدنِ شما حتمی نیست .

دکتر عنایت الله ایزدی در اصفهان متخصص اورولوژی ، تشخیص و درمان ناباروری مردان اعمالی نظیر بارداری با اسپرم اهدایی ، IUI ، فریز اسپرم را با درصد موفقیت بالا و تجربه چندین سال رضایت مندی بیمارانشان انجام می دهند .


آدرس : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 (031)نظرات کاربران درباره این مطلب :سمیه [ 1402-06-01 ]

با عرض سلام و وقت بخیر و خدا قوت خدمت آقای دکتر ، از زحمات جنابعالی بسیار تشکر میکنم که نور امید و شادی را در زندگی ما روشن کردید . الهی خداوند عاقبت بخیری به شما و فرزندانتون بده که اینقدر دل ما را شاد می کنید . من الآن 20 هفته باردارم و تعیین جنسیت من هم درست جواب داد .

یلدا [ 1402-05-28 ]

چقدر حس خوبیه با شادی مردم شاد بشیم خداروشکر

دلبر [ 1402-05-26 ]

سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر ، من بعداز 12 سال نازائی با اولین ای یو ای آزمایشم مثبت شد.تعیین جنسیت غذایی را هم رعایت کردم . انشاالله بچه ام پسر بشه . خواستم از آقای دکتر تشکر کنم .

فرزانه [ 1402-05-23 ]

سلام خدمت جناب آقای دکتر ایزدی و پرسنل محترمشون ، من در چهل سالگی و با انجام آی یو آی با تعیین جنسیت ، به لطف خدا وند و کمک آقای دکتر باردار شدم . انشاالله با توجه به اجرای دستورات غذایی تعیین جنسیت که انجام دادم فرزند پسر گیرم بیاد . الهی خداوند به هر کسی که بچه ندارد فرزندی سالم و صالح بده و دلش را شاد کند .

لیلا [ 1402-03-31 ]

سلام آقای دکتر خدا خیرتون بده ، من الان یه بچه سه ساله دارم . میخوام واسه بچه دوم بیام پیشتون و میخام اگه بشه این سری باروش تعیین جنسیت دو قلو پسر بارداربشم .هزینش هم مهم نیست واسمون . امکانش هست؟؟؟ ممنون . پاسخ : تعیین جنسیت با رعایت رژیم غذایی باضافه انجام اقدامات خاصی که هنگام تهیه اسپرم برای آی یو آی انجام می شود با 80 درصد موفقیت همراه است . برای دوقلو شدن هم کار خاصی نمی توانیم بکنیم . و احتمال آن 5در صد است .

لیلا [ 1402-03-09 ]

سلام آقای دکتر خوب و مهربان ،جناب آقای دکتر ایزدی .واقعا ازتون ممنون و سپاسگزارم که بعد سالها منو به ارزوم رسوندین .الهی زندگیتون پر از آرامش و خیر باشه.

محمد [ 1402-03-08 ]

سلام وخسته نباشید به آقای دکتر عزیز چند سال پیش اومدم پیش شما اسپرم صفر بود خیلی دارو مصرف کردم جواب نداد صفرصفربود دکترها جواب کرده بودن که نمیتوانم بچه دار بشم بار اول پیش آقای دکتر بچه دار شدیم تازمانی که انسان خدارو داره نباید ناامید بشه به لطف خدا مشکلم حل شد خداوند شفای منو داد الان خوانومم بارداره ۲ماهش هست دست آقای دکتر را میبوسم

زهرا [ 1402-01-29 ]

سلام : با تشکر از آقای دکتر ایزدی و پرسنل محترم مطبشان ، بعد از 16 سال زندگی بی روح و کسالت بار در مرحله هفتم تزریق ، نتیجه آزمایشم مثبت شد. خدا را شاکرم که با کمک شما دکتر مهربان و زحمتکش تونستیم نتیجه مثبت بگیریم از خداوند منان سلامتی و تندرستی آقای دکتر را خواستارم

مهناز [ 1402-01-20 ]

سلام آقای دکتر من حدود 3 ماه هست که تحت نظر دکترم برای خودم . شوهرم هم دارو تقویتی خورده برای پسر دارشدن . آیا احتیاج به آزمایش نیست . تو رو خدا رهنمایمون کنید . چون ما راهمون دوره نمی توانیم باشیم مطب شما . جواب : تلفنی تماس بگیرید

سمیه [ 1402-01-07 ]

خسته نباشید دکتر مهربان انشاالله سایه ات مستدام یک دنیا ممنونتیم

سمیه [ 1402-01-07 ]

خسته نباشید دکتر مهربان انشاالله سایه ات مستدام یک دنیا ممنونتیم

خدیجه [ 1402-01-07 ]

با سلام خدمت آقای دکتر ایزدی وپرسنل محترم من دوتا دختر دارم که اول خدا وبعد شما مارا به آرزومون رسوندید خواستم برای بچه سوم اقدام کنم یعنی واقعا میشه پسر بشه ؟

ریحانه [ 1401-12-06 ]

سلام ،من دوتا پسر دارم . دوست دارم فرزند سومم دختر باشد، در ضمن از زمان تولد پسر دومم ، من به بیماری صرع دچار شدم ، خواهش میکنم منو راهنمایی کنید. باید چکار کنم؟ پاسخ : با سلام ، توصیۀ من اینست که با توجه به وضعیت اقتصادی و همچنین بیماری شما ، بهتر است دو بچه بیشتر نداشته باشید ، ولی چنانچه اصرار به داشتن فرند سوم داشته باشی ، با اقداماتی که ما برای تعیین جنسیت انجام می دهیم و رعایت رژیم غذایی خانم ، حدود 80در صد ممکن است دختر دار شوی .

ترنم [ 1401-11-18 ]

خدا خیر ،یک در دنیا و صد در آخرت نصیبتان کند که کام وزندگی زوجین را شیرین تر از عسل میکنید . من به کمک شما دختر 4ساله دارم . چند ماه قبل برای گرفتن رژیم غذایی برای فرزند دوم ، مراجعه کنم که پسر شود ؟ پاسخ : اگر فرزند دوم را با تعیین جنسیت می خواهید ، از دو ماه قبل یاید مراجعه کنید تا اقدامات مقدماتی شروع شود .

سوین [ 1401-10-18 ]

سلام خسته نباشید ، من یک دختر ۳ ساله دارم که طبیعی باردار شده ام . الان میخواستم ببینم راهی هست که بارداری دوقلوی دختر و پسر داشته باشم ؟ و هزینش حدودا چقدر هست؟ پاسخ : با درود ، با علم پزشکی امروز نمیتوان کاری کرد که حتما دوقلو باردار شوید . ولی میتوان اقدامی کرد که اگر دو قلو یا سه قلو باردارشدید همۀ بچه ها از یک جنس باشند همه پسر یا همه دختر شوند ، ولی نمی توان قول چند قلوی مختلط داد .

راضیه [ 1401-09-18 ]

سلام خدمت اقای دکتر ایزدی : هفت سال بود بچه دار نمیشدم .الان با همت والای شما علاوه بر اینکه یه دختر پنج ساله دارم ، بیست هفته هم باردارم . ممنون اقای دکتر

مهناز [ 1401-09-11 ]

با سلام ،ششماه قبل برایم آی یو آی با تعیین جنسیت پسر انجام دادید .آلان در سونو مشخص شده که جنینم پسره . دستتون درد نکنه . خدا را شاکرم که همون دفعه ی اول ، بارداری پسر پیدا کردم .خدا حفظتون کنه آقای دکتر . مهناز

الی [ 1401-08-26 ]

سلام وقتتون بخیر با عرض سلام خدمت اقای دکتر و پرسنل محترم من ازتون ممنونم ک باعث نورانی شدن چراغ منزلم شدین و به لطف شما و یاری خدا بعد از ۵ سال صاحب ی فرشته ناز شدیم خواستم بدونم بعد از بدنیا اومدن فرزندم چه مدت بعد، برای تعیین جنسیت میتونم اقدام کنم . ممنونم اگر پاسخگو باشید با تشکر. جواب : با درود : پس از اینکه فرزنتان حدودا دو ساله شد می توانید اقدام کنید .

ح م [ 1401-08-21 ]

سلام خدمت اقای دکتر و پرسنل محترم ، من با اسپرم اهدایی بعد از پتج سال ناباروری دوقلو دختر باردار شدم . به لطف شما و خدا . ازتون خیلی ممنونم . خواستم بدونم میتونم برای پسردار شدن با همون اسپرم اهدایی پیش شما اقدام کنم . و اینکه هزینش چقدر میشه ممنونم اگر پاسخ گو باشید ممنونم . جواب : با درود ،بله امکان پذیر است . هزینه ها هر سال حدو د 20 در صد افزایش می یابد . تلفنی بپرسید

هاله [ 1401-07-25 ]

سلام آقای دکتر تشکر میکنم ازتون : من با اولین تزریق که با تعیین جنسیت سال قبل انجام دادید باردار شدم .یک ماه قبل هم پسری زایمان کردم و جنسم جور شد . چهار سال قبل پیش خودتون اسپرم گرفته بودم و دختر دار شده بودم .

رویا [ 1401-06-06 ]

صدها فرشته بوسه بر آن دست میزنند کز کار خلق یک گره بسته وا کند جناب آقای دکتر ایزدی کام زندگیمان با شهد علم شما شیرین شد ممنون از شما آقای دکتر و پرسنل محترم

مریم [ 1401-04-28 ]

سلام دکتر عزیز به لطف خداوند منان وبا استفاده از اطلاعات ارزشمند شما در این سایت ماهم درمشهد بعد از سیزده سال صاحب دوقلو شدیم همیشه زنده باشید

پری [ 1401-02-20 ]

سلام خدمت دکتر عزیز و زحمت کش .من و شوهرم بعد از ۵ سال بچه دار شدیم .شوهرم آزو اسپرم بود وصفر . الان یه پسر دارم عاشقشیم.سه سالشه .دوس دارم برای فرزند دوم هم بیام پیش دکتر .آرزوی سلامتی برای دکتر و خانواده محترمتان.

عسل [ 1400-12-21 ]

باسلام خدمت آقای دکتر وهمسرمحترمشان من 6سال بچه دارنشدم تااینکه ازطریق اینترنت آدرس روپیدا کردم وبالطف خدا وزحمات آقای دکتر بااولین تزریق باردارشدم ویه دختر ناز وخوشکل خدا بهمون هدیه داد واقعاممنونم ازآقای دکتر که دل مردم روشاد میکنه هرچی از خدا میخواد بهش بده اجرتون بااباعبدالله

مهوش اهواز [ 1400-12-15 ]

سلام خدمت آقای دکتر ، خداروشکر من با سومین مراجعه و تلقیح اسپرم اهدایی جواب آزمایشم امروز مثبت شد ، اول خدا راشاکرم ، وبعد ازشما و خانوم دکتر و بقیه ی کادر درمانتان تشکر میکنم . خدا خیرتون بده . برامون دعاکنید که بارداریمون بدون مشکل سپری بشه و پسری سالم و جذاب بدنیا بیارم .

میترا [ 1400-11-28 ]

باسلام خدمت آقای دکترایزدی وهمسرگرامی : ما بعد از دوازده سال زندگی بی ثمر ، بالاخره به لطف خداوند متعال وکمک شما ، باتزریق اول طعم شیرین فرزند داشتن را میخواهیم تجربه کنیم . آرزو میکنم پروردگار مهربان سالهای سال شما را سالم و پر انرژی حفظ کنه تا بتونید صدها زوج دیگر مثل ما را بچه دار کنید . آمین ازشماسپاس گزارم ، خداوندعمرطولانی به خودتون وخانوادتون عطاکنه

مهوش [ 1400-10-15 ]

سلام و عرض خسته نباشید خدمت جناب دکتر و پرسنل محترم مطب : من از طریق گرفتن اسپرم اهدایی چند سال قبل صاحب فرزند دختر شدم . بعد از سه سال با مصرف غذاهای مخصوص پسردار شدن و شتشوی واژن که شما قبل از تزریق انجام دادید باردار شدم . الآن که شش ماهه باردارم دکتر سونو گفت که بچه ات پسره سپاسگزارم که کمبودهای زندگی ما را کاملا برطرف کردید. الهی پروردگار کمبودها ی شما را برطرف و آرزوهای شما را برآورده کند .آمین .

م پ [ 1400-07-27 ]

سلام اقای دکتر ، ممنونم از زحمات شما. برای شما و خانواده گرامیتان از خداوند شادی و سلامتی روز افزون را خواستارم ،آزمایش حاملگی من امروز مثبت شد. خدا را هزار مرتبه شکر میکنم و از شما یک دنیا ممنونم .

حسنی [ 1400-06-19 ]

سلام آقای دکتر ، من یه پسر دارم چند وقت برای بچه دوم اقدام کردم بی نتیجه بوده ، میخواستم بدونم که آیا میشه با اسپرم اهدایی صاحب یه دختر بشم. دکترم میگه که نمیشه لطفا راهنمایی کنید چه کارایی باید انجام بدم . جواب : با درود ، در بعضی مراکز ناباروری تهران با اسپرم اهدایی و تعیین جنسیت با صرف هزینه حدود 15 م ت میتوانید صاحب دختر شوید .

دریا عسگری [ 1400-03-11 ]

سلام خسته نباشید ، من دو تا دختر دارم که بطور طبیعی باردار شده ام ، برا بچه ی سوم میخوام که با آی وی اف و تعیین جنسیت به روش پی جی دی بادار بشم که پسر بشه . امکانش چقدر ه که دفعه اول باردار بشم ؟ هزینش چقدره ؟ ج : امکان حامله شدن با این روش حدود 20 درصد ه . ولی اگر نتیجه مثبت شد صد در صد پسر میشه . درمراکز ناباروری انجام میشه و هزینش 5 تا 10 م ت میشود .

محدثه سلمانی [ 1400-02-18 ]

سلام آقای دکتر خسته نباشید ، خیلی ممنونم از تمام زحمات و کاری که انجام میدید برای ما ، تاماهم مزه ی مادر شدن را بچشم . ما که خیلی خوشحال شدیم . امیدوارم بقیه ی مراجعین نیز مثل من نتیجه بگیرند و خوشحال بشند .

فاطمه [ 1400-02-12 ]

سلام خدمت آقای دکتر ، ممنون بابت زحماتتون ، من بعد از ۹ سال زندگی بدون بچه با مراجعه ی دوم به مطب شما و گرفتن اسپرم اهدایی به آرزوم رسیدم . انشاالله همیشه سلامت و موفق باشید . بی نهایت سپاسگزارم .

میترا [ 1400-02-08 ]

سلام جناب اقای دکتر ایزدی : من با اولین ای یو ای پیش شما باردار شدم . خواستم از شما و همکاران خوبتون تشکر کنم . از راه دور دستانتون رو میبوسم . خدارو شکر میکنم که از طریق اینترنت با شما اشنا شدم و نتیجه گرفتم . برایتان آرزوی تندرستی میکنم . دلتون شاد که دل مارو شاد و به ادامۀ زندگی دلگرم کردید .

محمد [ 1400-01-29 ]

باسلام من میخواستم بدونم اسپرم اهدایی از نظر شرعی مشکلی نداره؟

زینب [ 1399-12-03 ]

سلام و درود فراوان خدمت اقای دکتر . فقط خواستم بگم من بعد از ۱۰ سال پیش اقای دکتر به ارزوم رسیدم باردار شدم فقط بگم اجرتون با اباعبدالله

سورنا [ 1399-12-01 ]

سلام خدمت آقای دکتروهمسرمحترم ایشان ، ممنونم که روحی دیگربه کالبدِمن وهمسرم دمیدید . ازخدامی خواهم به هرآنچه که درزندگی آرزویش رادارید برسید . خوشحال کننده ترین خبری که تا بحال شنیده ام این بود که دیروز به من گفتند باردارید . دستتون درد نکنه .

آرامش [ 1399-11-23 ]

سلام و عرض ادب خدمت جناب دکتر ایزدی و پرسنل مطب : آقای دکتر واقعا نمیدونم با چه زبونی از شما تشکر کنم ، اول خدا بعدشما منو به آرزوم رسوندین . من بعد از ۱۴ سال با اولین تزریقی که شما بزرگوار برام انجام دادین باردار شدم . من امروز از خوشحالی رو ابرهام ، وقتی جواب آزمایشمو گرفتم از خوشحالی نمیتونستم روی پا وایسم . الهی که خدا عمری با برکت و با عزت همراه با سلامتی به شما و خانواده محترمتون عطا کنه . الهی هرکی دلش بچه میخاد خدا بزودیه زود دامنشو سبز کنه

زهرا و ايرج [ 1399-11-15 ]

سلام و درود ؛ من با تزريق سوم حامله شدم ، دستورات غذايى پسر دار شدن را هم رعايت كردم ، الآن كه ٦ ماهه باردارم سونو گفته بچه ات پسره . من و همسرم خوشحال شديم ، دستتون درد نكنه ، اجرتون با امام حسين .

صبا [ 1399-11-08 ]

سلام آقای دکتر همیشه وقتی میگفتن خدا باید وسیلشو جور کنه تا بشه فقط صبوربودن راه حلش بود میگفتم وسیله چیه خدا نمیخواد دیگه. تا اینکه اتفاقی کسی شمارو بمن معرفی کرد اصلا امید بچه نداشتم الان خدارو شکر در سن ۳۶ سالگی یه دختر ناز وباهوش خدا بهم داده. خدای شما وسیله خیر خدا در زمین هستید ممنون

مریم [ 1399-10-29 ]

سلام آقای دکتر میخواستم بپرسم هزینه ی اسپرم اهدایی چقدر هست؟ ومن چطور باید شروع کنم تهران هستم

اسما [ 1399-10-20 ]

سلام خدمت اقای دکترایزدی وپرسنل محترم متبشان من ماه بهمن قرار برای اولین تزریق خدامت برسم خیلی امید وارم.چون اول خدای بزرگی داریم دوم اعتماد به جناب دکتر.امیدوارم روزی این متن رو بخونیم ک من به لطف شما صاحب فرزندباشم.الهی امین

پروانه [ 1399-10-04 ]

باسلام من از آقای دکتر بسیار سپاسگزارم من برای بچه اول نزد آقای دکتر اقدام کردم والان هم برای بچه دوم دارم اقدام میکنم واقعا راضی هستم،خدا خیرشان بدهد

مریم [ 1399-09-19 ]

سلام و عرض خسته نباشیداز اقای دکتر ایزدی تشکر میکنم که بعد از 8سال مارا صاحب فرزند کردن

نیلوفر [ 1399-09-04 ]

با سلام . ما از اسپرم اهدایی استفاده کردیم و با اجرای دستورات غذایی مخصوص پسر دار شدن صاحب فرزند پسر شدیم . واقعا اجر دکتر ایزدی رو خود پروردگار بدهد که زندگی مارو متحول کرد .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام مستعار یا واقعی :
تلفن :
ایمیل (اختیاری) :
متن پیـام :

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به درمان ناباروری و اسپرم اهدایی را در بخش مقالات بخوانید

دلیل بزرگ شدن پروستات؛ بررسی علائم و روش درماندلیل بزرگ شدن پروستات؛ بررسی علائم و روش درمان

بزرگ شدن پروستات ، هیپرپلازی خوش خیم پروستات نیز نامیده می‌ شود و می‌تواند علائمی ایجاد کند که کیفیت زندگی شما را تحت تأثیر قرار ‌دهد . ...

تاریخ انتشار : 1402-12-05

سایز و اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان چقدر باید باشدسایز و اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان چقدر باید باشد

آلت تناسلی مرد ، پنیس یا آلت مردانه ، دارای تعداد زیادی پایانه عصبی با حساسیت بالاست که به رسیدن مرد به اوج لذت جنسی (ارگاسم) کمک می‌ کند. ...

تاریخ انتشار : 1402-11-30

تنگی مجرای ادرار در مردان؛ علل علائم و درمانتنگی مجرای ادرار در مردان؛ علل علائم و درمان

دلایل تنگی مجرای ادرار تکرر ادرار ، زور زدن برای خروج ادرار ، کاهش جریان ادرار ، عدم تخلیه کامل مثانه و حتی انسداد مجرای ادرار می باشد . ...

تاریخ انتشار : 1402-11-26