تقویت تخمدانها برای بارداری

آنچه در این مطلب میخوانید

تقویت تخمدانها برای بارداری

تخمک گذاری تخمدانها به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از :

1- سن

هر چه بیشتر شود کیفیت و کمیت تخمک گذاری کاهش می یابد . اگر سبک زندگی هم بد بود کاهش تخمک گذاری ، سرعت بیشتری پیدا می کند و برعکس اگر سبک زندگی مثبت وخوبی داشتید با افزایش سن ، کاهش تخمک گذاری سرعتش کند می شود .

2- وضعیت بدنی

داشتن اضافه وزن بد است و هر چه وزن بیشتر باشد ( شاخص تودۀ بدنی بالاتر باشد ) تاثیر منفی آن بیشتر است . لاغری بیش از حد نیز تاثیر نامطلوب دارد .

3- عوامل محیطی

شاد زیستن تاثیر مثبت دارد ، و زندگی پر از دغدغه و استرس با بهم زدن تعادل هورمونی تخمدانها ، تاثیر مخرب و منفی دارد .

4- عادات غذایی

مثلا کسیکه عادت دارد هر روز قهوه یا چای زیاد و پررنگ ، نوشابه ، ساندویچ ، پیتزا ، مشروبات الکلی ، سویا ، دخانیات و یا سرخ کردنیها مصرف کند ویا عادت دارد تا خیلی تشنه اش نشود آب نخورد واکثر اوقات بدنش کم آبی نسبی دارد . همۀ اینها جزء عادات غذایی مضّر برای تخمک گذاری و بارداری است .
برعکس موارد بالا ، بعضی افراد عادات غذایی ثمربخش و مفید برای تخمک گذاری دارند که عبارتند از : استفاده از ادویه جات مفید در غذا ( زردچوبه - فلفل - دارچین - زنجبیل ) مصرف آب بیشتر( قبل از اینکه تشنه شان شود آب می خورند ) ، مصرف سبزیجات و میوه جات بیشتر خصوصا سبزی های با برگ پهن مثل اسفناج و کلم بروکلی و کلم پیچ ، مصرف بیشتر حبوبات وانواع توت . نوشیدن چای زنجبیل و چای قرمز هم جزء عادات غذایی مفید برای تخمک گذاریست .
وجود یا عدم وجود هورمونها در بعضی غذاها تاثیر مثبت یا منفی می تواند داشته باشد .

5- میزان تحرک افراد

تنبلی و گوشه نشینی تاثیر منفی دارد ، در مقابل تحرک زیاد و پر جنب و جوش بودن و اهل ورزش بودن تاثیر مفید دارد .

برای اینکه چگونگی سبک زندگی یا نوع رژیم غذائی روی تخمک گذاری اثر بگذارد باید حداقل سه ماه از آن عادت بگذرد .

برای تقویت تخمدانها و افزایش احتمال بارداری چکار بکنیم ؟ چکار نکنیم ؟ چه بخوریم ؟ چه نخوریم ؟

ورزش منظم و پیاده روی مفید است . ورزشهایی نظیر پیاده روی تند یا نیمه تند ، شنا ، بدمینتون ، پینگ پنگ ، مدیتیشن و یوگا و دوچرخه سواری از ورزشهای مناسبی است که موجب افزایش جریان خون لگن و تخمدانها می شود .
ورزش بهتر است دسته جمعی و مفرّح باشد تا بهتر موجب رفع استرس شود .انجام این ورزشها باعث ایجاد روحیه ی شاد و افزایش اعتماد به نفس و موجب آمادگی بیشتر برای حاملگی می شود .
چنانچه استثنا وضعیت روحی روانی شما آنقدر بهم ریخته بود که با انجام این تمرینات کاملا از بین نرفت ، در کنار این کارها به روانپزشک هم مراجعه کنید تا با مصرف داروی آرامبخش و انجام این کارها کاملا نرمال شوید .
کاهش وزن برای افراد با اضافه وزن خیلی اهمیت دارد . مصرف زنجبیل ، چای سبز ، لیمو ترش و سرکه ی سیب برای افراد با اضافه وزن مفید است . حذف یک وعدۀ غذائی برای کاهش وزن معمولا نتیجۀ عکس می دهد ، بخاطر اینکه مرکز اشتها بیشتر تحریک می شود. برای موفقیت در کاستن اضافه وزن ممکن است لازم باشد تحت نظر پزشک تغذیه قرار گیرید .
مصرف قرص ویتامین C وE و D3 ، وامگا3 ، سلنیوم ، منیزیوم ، روی ، کوآنزیم کیوتن و اینوزیتول ( اینوفولیک ، فمی بست یا IP6) هم مفید است .
غذاهای حاوی روی عبارتست از : لوبیا سفید ، عدس ، زرده تخم مرغ ، تخم کدو ، بادام زمینی ، جوانه گندم و جودوسر . زینک پلاس مولتی ویتامینی است که مقدار زیادی روی ( زینک ) دارد .
غذاهای حاوی منیزیوم عبارتست از: شکلات تلخ ، آواکادو ، ماهی سالمون و اسفناج و انواع کلم .
قرص روی و منیزیوم بصورت جداگنه یا ترکیبی در داروخانه ها موجود است . مثلا قرص سوپراکل و استئوکیر هر کدام حاوی کلسیم ، روی ، منیزیوم و ویتامین D3 می باشد .
ویتامین E در روغنهای گیاهی ، جوانه گندم ، ماهی و آجیل وجود دارد .
ویتامین C در مرکبات و سبزیجات وجود دارد .ویتامین C و ویتامین E وسلنیوم اثرات مفید یکدیگر را تقویت می کنند .
سلنیوم در سیر،مخمر آبجو ، سبوس گندم ، کنجد ، تخم آفتابگردان ، رازیانه وبومادران وجود دارد . قرص سلن پلاس حاوی مقدار قابل توجهی سلنیوم است . قرص سلنیوم خالص نیزدر داروخانه ها وجود دارد .
از پرخوری و تنبلی ( نشستن و خوابیدن زیاد ) پرهیز کنید .

قرص کیوتن برای تخمک گذاری

این دارو بنامهای کوکیوتن ، کوآنزیم کیوتن 30 میلیگرم و 100 میلی گرم ، و رد کیوتن ( کیوتن قرمز ) در بازار داروئی ایران وجود دارد و همۀ آنها شبیه هم است و مصرف آنها با عث افزایش کیفیت تخمک گذاری می شود . روزانه 1-2 قرص همراه غذا باید میل شود و خوردن ان در 15 روز اول سیکل ماهانه موثرتر است .

از صمیم قلب دعا می کنم که همۀ زنان عالَم تا درد زایمان را تجربه نکرده اند ، از دنیا نروند .

تقویت تخمدانهای ضعیف

مصرف سبزیجات و میوه جات ( ترجیحا ارگانیک ) ، کاهو ، اسفناج ، کدو تنبل ، زغال اخته ، گوجه فرنگی ، جوانۀ گندم ، ژل رویال ، گوشت و تخم مرغ بومی ، آنتی اکسیدان ، فولیک اسید ، پروتئینهای گیاهی ( حبوبات و آجیل بجای گوشت ) عدس و لوبیا سبز ، به ، چغندر ،روغن زیتون ، رازیانه ، کنجد ، گردو ، بادام زمینی ، کلم بروکلی ، آواکادو ، انواع توت ( بخاطر داشتن ویتامین سی و فولات ) شنبلیله ، چای قرمز و زردچوبه مفید است .
تعدادی از کارخانجات داروئی گیاهی ، زردچوبه را بشکل کپسول در جعبه های 30 تائی به اسم کورکومین و کورکمپلکس تهیه کرده اند . شنبلیله را نیز با اسم کپسول موتا ( Moota ) تهیه کرده اند و در داروخانه ها موجود است .
زنجبیل و دارچین بخاطر مبارزه با مقاومت نسبت به انسولین ، باعث تولید تخمکهای بیشتر می شود .

خوراکیهای مضر

مصرف نوشابه ، چای زیاد ، دسرهای شیرین ، کلوچه ، نان سفید ، سیب زمینی سرخ کرده ، آب میوه های آماده ، غذای تند وکافئین دار، روغن جامد و سرخ کردنیها ، قهوه ، سویا و الکل مضّر است .
دو دسته غذاهای مفید و مضر بالا را روی کاغذی نوشته و در آشپزخانه نصب کنید تا جلوی چشمتان باشد و فراموش نشود .

دستورات و توصیه های بالا بیش از 60% در تقویت تخمدانها و بارداری نقش مثبت دارد وبیشتر برای افرادی است که مشکل خاصی در تخمدانهایشان ندارند . اگر دچار تخمدان پلی کیستیک هستید ، علاوه بر اجرای دستورات بالا توصیه ها و درمانهای خاص این بیماری را تحت نظر پزشک نیز باید انجام دهید که به اختصار به آن می پردازیم .

تقویت تخمدان برای بارداری

سندرم تخمدان پلی کیستیک ( PCO )

سندرم تخمدان پلی کیستیک شایعترین بیماری عملکرد تخمدان است ، که در آن پریود نامنظّم و غیرقابل پیش بینی می شود . علت بیماری شناخته شده نیست . در این بیماری بدن نسبت به انسولین جواب نمی دهد و قند خون و بدنبال آن چربی ( کلسترول ) بالا می رود . اکثرا با اضافه وزن و گاهی با ایجاد مشکلات قلبی عروقی همراه می شود .
سندرم تخمدان پلی کیستیک مثل دیابت یک بیماری ارثی فامیلی است . یعنی درست نیست که فکر کنیم اگر کسی ژن آنرا دارد حتما مبتلا می شود ، بلکه مثل دیابت باید عوامل مستعد ( پرخوری و تنبلی ) هم اضافه شود تا فرد به این بیماری مبتلا شود .

علائم تخمدان پلی کیستیک

یافته های پزشکی عبارتند از : بزرگی سایز تخمدانها و وجود کیستهای ریز فراوان در سونوگرافی ، بالارفتن قند وتستوسترون و کلسترول در آزمایش خون و ایجاد مقاوت به انسولین
برای تشخیص بیماری لازم نیست که شخص تمام علائم و یافته های بالا را داشته باشد بلکه وجود حدود نصف علائم و یافته های فوق برای تشخیص کافیست .
توجه داشته باشید که تخمدان پلی کیستیک با کیست تخمدان و کیست آندومتریوما و کیست درموئید و کیست هموراژیک ( خونریزی دهنده ) تفاوت دارد . اینها چهار بیماری متفاوت با مشخصات جداگانه هستند که تنها وجه اشتراک آنها با این بیماری وجود کلمۀ کیست می باشد که در هر پنج بیماری وجود دارد .

درمان قطعی تخمدان پلی کیستیک

درمان قطعی سندرم تخمدان پلی کیستیک مفهوم ندارد .
مهمترین اصل در درمان ، رعایت رژیم غذائی است که همراه با ورزش منظّم و پیاده روی باید باشد . با این روش اضافه وزنتان باید اصلاح شود . معمولا اگر وزنتان 5-8 کیلو کم شود ، پریود مرتب می شود و بارداری رخ می دهد .
رژیم غذائی باید حاوی کربوهیدرات ( مواد قندی ) مختصر باشد و بجای آن از غلات و فیبرها ( سبزجات ) استفاده شود .

ورزش و رژیم غذائی باید هردو توام باشد و کسانیکه به یکی از این دو عمل کنند سود بسیار کمتری می برند .
در بین داروها متفورمین شاخصترین داروست که میزان و نحوۀ مصرف آن توسط پزشک تعیین می گردد . رایجترین شکل مصرف آن 2-3 قرص همراه غذا می باشد . مصرف متفورمین برای سه دسته ازبیماران واجبتر است ،1- وجود دیابت در فامیل 2- مقاومت به انسولین 3- بیماران قدبلند
مصرف قرص جلوگیری برای تنظیم پریود نیز از داروهای رایج مصرفی برای سندرم تخمدان پلی کیستیک است که اکثر اوقات باعث از بین رفتن صفات مردانه ( موی صورت و... ) می شود . اصلاح کمبود ویتامین D3 هم در درمان تخمدان پلی کیستیک نقش دارد .

آیا تخمدان پلی کیستیک خطرناک است ؟

در جواب باید بگویم که بیماری خطر جانی ندارد ولی در صورت بیخیالی و عدم درمان خطر نازائی دارد . بیماری شباهت زیادی به بیماری دیابت دارد ، اگر دستورات پزشکتان را خوب اجرا کنید ، هم به زندگی عادی ادامه می دهید و هم بچه دار می شوید .

تمام افراد ، چه ثروتمند چه فقیر ، به این نتیجه رسیده اند که ، صدای خندۀ بچه یک دنیا می ارزد

تقویت تخمدانها در طب سنتی

داروهای گیاهی موثر در کمک به درمان تخمدان پلی کیستیک عبارتند از : گزنه ، شیرین بیان ، زاج ، نخل ارّه ای ، روغن کتان ، زنجبیل ، زرد چوبه ، تمشک قرمز و گیاه پنجه انگشتی .
سه کارخانه داروئی گیاهی ، گیاه پنجه انگشتی را بشکل کپسول خوراکی درست کرده اند و در داروخانه ها به اسامی آگنوگل ، ویتاگنوس و فمودین موجود می باشد که هر سه مشابه یکدیگر است .
بعضی زردچوبه های موجود در بازار ایران تقلبی است ، نان خشکه را پودر کرده اند و با یک مادۀ شیمیائی زرد رنگ مخلوط کرده اند و به اسم زرد چوبه وارد بازار کرده اند . جهت اطمینان باید چوب زردچوبه را عطار جلوی خودتان پودر کند و تحویلتان دهد . یا کپسول زردچوبه را (بنام کپسول کورکومین ) از داروخانه بخرید .
بیماران محترم توجّه داشته باشید که چنانچه ضعف عملکرد تخمدان دارید ، انتظار نداشته باشید که با اجرای دستورات طب سنتی بهبود واضح یا قطعی پیدا کنید ، اجرای دستورات فوق فقط نقش کمکی دارد ، تحت نظر بهترین متخصص زنان درمان اصلی راباید انجام دهید .

سوالات رایج

دکتر عنایت الله ایزدی در اصفهان متخصص اورولوژی ، تشخیص و درمان ناباروری مردان ، درمان ناتوانی جنسی و اعمالی نظیر بارداری با اسپرم اهدایی ، IUI ، فریز اسپرم را با درصد موفقیت بالا و تجربه چندین سال رضایت مندی بیمارانشان انجام می دهند .
وجود فرزند در خانواده
موجب آرامش والدین می گردد .


آدرس : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 (031) - 09131000345درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :مهوش از برازجان [ 1403-04-01 ]

سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر و همۀ پرسنل خوبشون ، من با اولین بار ی که به مطب شما مراجعه کردم با انجام آی یو آی باردار شدم ، برام باور کردنی نبود که فقط یکبار بیام مطب شما در اصفهان و نتیجه بگیرم . چون با اولین تماس تلفنی ویزیت شدم و مشاوره را تلفنی انجام دادید و دارو دستور دادید و نتیجه سونوگرافی را تلفنی براتون خوندم . گفتید که بیام اصفهان برای تزریق اسپرم . که تزریق انجام شد و حامله شدم . انشالا خدا به کارتون خیر و برکت بده. ممنونم ...

فرشته [ 1403-03-28 ]

سلام آقای دکتر، بدنبال 5 کیلو کم کردن وزن اضافی ام ، و رعایت خوراکیهای بالا در مورد تقویت تخمدانها ، آزمایش حاملگی من دیروز مثبت شد. خودم و شوهرم بسیار خوشحال و مسرور شدیم .انشاالله که خداوند بچه ی سالمی بهمون بده که تو ذوقمون نخوره . ممنونم ازتون ، تشکر فراوان دارم ، یک دنیا سپاسگزارم که دل ما زوجهای بی بچه را با باردار شدن شاد می کنی ..

خدا [ 1402-12-23 ]

سلام آقای دکتر ایزدی من از شما ممنونم بابت اینکه چراغ خانه ها را روشن میکنید من با اولین تزریق باردار شدم و خدا را شکر و دخترم الان دوماهش تمام شده من این خوشی را مدیون دستای پر از محبت شما هستم آقای دکتر عزیز هرچی از خدا میخاین بهترینش نصیب قلب مهربونتون و از اهدا کننده انشاالله که خدا خیرشان بدهد خدا را هزار مرتبه شکر امیدوارم اونایی هم که منتظر هستن زود دامنشون سبز باشد

هستی [ 1402-09-22 ]

باسلام خدمت جناب دکتر من درسن ۳۴ سالگی باوجود تنبلی تخمدان وپریود نامنظم وسا بقه نازایی درخانواده با اولین تزریق باردار شدم با تشکر

سهیلا [ 1402-08-12 ]

سلام.با تشکر از آقای دکتر ایزدی ، من ۶ سال ناباروری داشتم ، و دوبار آی وی اف ناموفق داشتم .همسرم تمام درمان های موجود رو امتحان کرد، اما نتیجه نگرفتیم . تا اینکه با اجرای مطالب تقویت تخمدانها و مصرف دارو و گرفتن اسپرم اهدائی با دومین انتقال پیش شما باردار شدم . اما به دلیل نامعلوم توی هفته ۴ سقط شد . اما الان بعد از انتقال سوم ۶ هفته حامله هستم . و خدارو شکر طعم زندگی شیرین رو داریم می چشیم . مرسی از زحمات دکتر و تیم کاربلد شما.نور خدا توی تک تک لحظه هاتون جاری باد . آمین

بزرگترین معجزۀ زندگیم [ 1402-07-09 ]

سلام و وقت بخیر به مامانای خوشگل ناز حال و آینده ، بالاخره بعد از هفده سال توی سن 43سالگی باذخیره تخمک خیلی پایین و تنبلی تخمدان و پرولاکتین بالا و داشتن هورمون مردانه ، با تلاش و اصلاح سبک زندگی و تقویت تخمدانها وامیدواری به خدای مهربون و تجربه ی بالای دکتر ایزدی ، بااسپرم اهدایی باردار شدم . بنظر من همۀ خانمهایی که در حال گرفتن اسپرم اهدایی هستن ، خصوصا آنهایی که سنشون بالای چهل سال است ، باید دستورات تقویت تخمدان را بکار ببندند تا نتیجه بگیرید .

فقط خدا [ 1402-07-08 ]

سلام ، من برای بارداری دومم ، مشکل تخمدان داشتم . هورمون هام بالا بود . به مطب خانم دکتر نقشینه و دکتر مدنی که مراجعه کردم جوابم کردن و گفتن من دیگر بچه دار نمیشم و میتونی تخمک اهدایی یا جنین اهدایی بگیری . به مطب آقای دکتر ایزدی مراجعه کردم و زیر نظر آقای دکتر قرص های مکمل و ورزش یوگا وایروبیک و پیاده روی کردم ، وزنم رو هم کم کردم واسترس را از خودم دور کردم و بقیۀ دستورات تقویت تخمدانها را هم اجرا کردم . و با اولین ای یو ای باردارشدم .از زحمات آقای دکتر سپاس گزارم وقدر دان زحماتشان هستم.

هلنا [ 1402-07-08 ]

سلام خدمت آقای دکترایزدی عزیزمن بعدازبارهاای وی اف ورنج های زیادازطریق اینترنت باایشون اشناشدم وبعداز۴تزریق حامله شدم نمیدونم چجوری ازتون تشکرکنم اجرتون وخدابهتون بده که زندگی من ونجات دادید

یزدانی [ 1402-06-30 ]

سلام آقای دکتر ، بنده25مرداد تزریق انجام دادم ، الان هم تستم مثبت شده ، باردارم . از زحماتتون سپاسگزارم .دعا میکنم که بقیه هم مثل من زود نتیجه بگیرند .

معجزه [ 1402-06-13 ]

اقای دکتربهم گفتیدمطالب تقویت تخمدانها رابخون ، خوندم واجراکردم ، ورزش هم کردم . هرماه بهترین فولیکولها رادارم ومیام تزریق . عکس رنگی رفتم هیچ مشکلی نداشت . تزریق بار۶ هم منفی شد. اقای دکترتورابه مقدساتتون ب من بگیدچرانمیشه ؟ خسته شدم . جواب : با درود ، احتمال دارد مشکل ایمنی داشته باشید که هنوز جواب نگرفتی .لذا از این نظر هم باید بررسی شوید .

فرشته [ 1402-06-01 ]

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت آقای دکتر و خانم دکتر و پرسنل محترم مطب : از زحمات جنابعالی بسیار تشکر میکنم که نور امید را در زندگی ما روشن کردید . خداوند عوض خیر کارتون را با عاقبت بخیری فرزندانتون جبران کنه .من هم با بکار بستن دستورات اصلاح سبک زندگی و رژیم غذائی که در این مقاله نوشته بودید ، تقویت تخمدانها یم انجام شد تا باردار شدم .

بهار [ 1402-05-28 ]

باسلام و عرض ادب خدمت شما پزشک بزرگوار و خانم دکتر عزیز. من حدود 6سال پیش با سومین تلقیح باردار شدم و زندگیم روح گرفت واقعا خوشبختیمو به شما مدیونم ، میخواستم ازتون بپرسم تو سن 33سالگی دیر نشده برای بار دوم اقدام کنم؟ بچه ی اولم دختر هست ، برای اینکه هر دو جنس رو داشته باشم شانسی دارم؟ جواب : با سلام ، بهتره الآن برای دومی اقدام کنید . تعیین جنسیت هم انجام میدهیم .

ناز گل [ 1402-05-08 ]

سلام خواهش میکنم واسه انتقال از خانوم استفاده کنید

بنده خدا [ 1402-05-04 ]

سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. خواهش میکنم برای انتقال از دکتر خانم استفاده کنید تا هم خدا راضی باشه هم بنده خدا. ممنونم

سارا [ 1402-04-30 ]

سلام و وقتتون بخیر .من 13 سال بچه دار نمیشدم . خدا رو شاکرم که با تزریق دوم و با کمک آقای دکتر حامله شدم .فقط میخوام به عزیزانی که برای اینکار میخوان اقدام کنن بگم که اصلا ناامید نشن و به خدا و آقای دکتر ایمان داشته باشن .آقای دکتر انشالله خداوند نگهدار خودتون و عزیزانتون باشه .

افسانه [ 1402-04-16 ]

سلام و تشکر بی کران از زحمات آقای دکتر و پرسنل خوش برخوردشون ، من با نا امیدی کامل اومدم مطب که اخرین شانسمو امتحان کنم ، ده سال انتظار با مراجعه به بهترین مراکز ناباروری کل کشور ، فقط ۴ بار مرکز ناباروری اصفهان انتقال انجام دادم ونیجه نگرفتم . توی مطب دکتر ایزدی هم ۵ بار انتقال دادم . تا اینکه دفعه ششم با اجرای سه ماهۀ دستورات تقویت تخمدانها و آی یو آی باردار شدم . و الان تو ۸هفته ام و ازخوشحالی سر از پا نمی شناسم .

علیجانی [ 1402-03-10 ]

سلام خدمت آقای دکتر، خواستم ازتون تشکر کنم بابت زحماتی که برا ما کشیدین . خدارو هزارمرتبه شکر که باردار شدم ، واقعا ممنونم ازتون

مهوش از کرمانشاه [ 1402-02-27 ]

با عرض سلام خدمت آقای دکتر : تشکر فراوان بخاطرشادی که به زندگی ما بخشیدی . ما بعد از بیست سال با چهاربارتزریق اسپرم نتیجه گرفتیم . یه دنیاتشکر از شما وخانم دکتر بخاطر زحماتتان . از دور دستان شما را میبوسیم . امیدوارم ک همیشه سالم وسلامت باشید .دو بار آخرِ تزریق به صحبتهایی که در مطلب تقویت تخمدانها نوشته اید عمل کردم و فکر میکنم همین کارم باعث شد باردار بشم . چون من 42 سالمه و زیاد انتظار نداشتم نتیجه بگیرم . از اهداکنندۀ اسپرمم هم سپاسگزارم .

زینب [ 1402-02-17 ]

سلام اقای دکترخسته نباشید ، مابعداز۱۴سال ناباروری با مراجعه به مطب شما و با رهنمایی شماباردارشدم . برای باردوم ، سال گذشته هم مراجعه کردم و حالا خدا را شکر یک دختر چهارساله و یک دختر۸ ماهه دارم که بسیار زیبا و باهوشند . ممنون از شما و اهدا کنندگان اسپرم مطبتان . الهی خدا عمرباعزت نصیبتون کنه .

سونیا و دنیا [ 1402-01-11 ]

سلام خدمت آقای دکترایزدی وخانمشون : من بعد از13سال به لطف خدا و زحمات آقای دکترباردارشدم ، ولی متاسفانه ادامه نداشت ، بچه ام درهفته پنجم بارداری رشدش متوقف شد و باید برم سقط کنم . میخواستم بدونم چندماه دیگه میتونم اقدام کنم . جواب ، با سلام ، بابت سقط متاسفم . ولی جای نگرانی نیست ، سه ماه بعد براتون رایگان آی یو آی را تکرار می کنم .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام مستعار یا واقعی :
تلفن :
ایمیل (اختیاری) :
متن پیـام :

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به درمان ناباروری و اسپرم اهدایی را در بخش مقالات بخوانید

واژینیت چیست؛ علایم، علتها و درمانواژینیت چیست؛ علایم، علتها و درمان

واژینیت یک عفونت شایع در منطقه تناسلی زنان است که می‌ تواند به علت عوامل مختلفی از جمله باکتری‌ ها، قارچ‌ ها یا ویروس‌ ها ایجاد شود. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-19

علل سقط جنین و راههای پیشگیری از آنعلل سقط جنین و راههای پیشگیری از آن

از دلایل سقط جنین می‌ توان به عوامل فیزیولوژیکی نظیر اختلالات ژنتیکی و بیماری‌ های مادر عواملی مانند استرس شدید یا مصرف مواد مخدر اشاره کرد . ...

تاریخ انتشار : 1403-04-11

واژینیت در بارداری؛ علل، علائم، تشخیص و درمانواژینیت در بارداری؛ علل، علائم، تشخیص و درمان

عوارض واژینیت در دوران بارداری خارش، التهاب و تغییرات در بو و رنگ مایعات ناحیه تناسلی است . درمان واژینیت در بارداری برای سلامت مادر و جنین مهم است ...

تاریخ انتشار : 1403-04-06