تقویت تخمدانها برای بارداری

آنچه در این مطلب میخوانید

تقویت تخمدانها برای بارداری

تخمک گذاری تخمدانها به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از :

1- سن

هر چه بیشتر شود کیفیت و کمیت تخمک گذاری کاهش می یابد . اگر سبک زندگی هم بد بود کاهش تخمک گذاری ، سرعت بیشتری پیدا می کند و برعکس اگر سبک زندگی مثبت وخوبی داشتید با افزایش سن ، کاهش تخمک گذاری سرعتش کند می شود .

2- وضعیت بدنی

داشتن اضافه وزن بد است و هر چه وزن بیشتر باشد ( شاخص تودۀ بدنی بالاتر باشد ) تاثیر منفی آن بیشتر است . لاغری بیش از حد نیز تاثیر نامطلوب دارد .

3- عوامل محیطی

شاد زیستن تاثیر مثبت دارد ، و زندگی پر از دغدغه و استرس با بهم زدن تعادل هورمونی تخمدانها ، تاثیر مخرب و منفی دارد .

4- عادات غذایی

مثلا کسیکه عادت دارد هر روز قهوه یا چای زیاد و پررنگ ، نوشابه ، ساندویچ ، پیتزا ، مشروبات الکلی ، سویا ، دخانیات و یا سرخ کردنیها مصرف کند ویا عادت دارد تا خیلی تشنه اش نشود آب نخورد واکثر اوقات بدنش کم آبی نسبی دارد . همۀ اینها جزء عادات غذایی مضّر برای تخمک گذاری و بارداری است .
برعکس موارد بالا ، بعضی افراد عادات غذایی ثمربخش و مفید برای تخمک گذاری دارند که عبارتند از : استفاده از ادویه جات مفید در غذا ( زردچوبه - فلفل - دارچین - زنجبیل ) مصرف آب بیشتر( قبل از اینکه تشنه شان شود آب می خورند ) ، مصرف سبزیجات و میوه جات بیشتر خصوصا سبزی های با برگ پهن مثل اسفناج و کلم بروکلی و کلم پیچ ، مصرف بیشتر حبوبات وانواع توت . نوشیدن چای زنجبیل و چای قرمز هم جزء عادات غذایی مفید برای تخمک گذاریست .
وجود یا عدم وجود هورمونها در بعضی غذاها تاثیر مثبت یا منفی می تواند داشته باشد .

5- میزان تحرک افراد

تنبلی و گوشه نشینی تاثیر منفی دارد ، در مقابل تحرک زیاد و پر جنب و جوش بودن و اهل ورزش بودن تاثیر مفید دارد .

برای اینکه چگونگی سبک زندگی یا نوع رژیم غذائی روی تخمک گذاری اثر بگذارد باید حداقل سه ماه از آن عادت بگذرد .

برای تقویت تخمدانها و افزایش احتمال بارداری چکار بکنیم ؟ چکار نکنیم ؟ چه بخوریم ؟ چه نخوریم ؟

ورزش منظم و پیاده روی مفید است . ورزشهایی نظیر پیاده روی تند یا نیمه تند ، شنا ، بدمینتون ، پینگ پنگ ، مدیتیشن و یوگا و دوچرخه سواری از ورزشهای مناسبی است که موجب افزایش جریان خون لگن و تخمدانها می شود .
ورزش بهتر است دسته جمعی و مفرّح باشد تا بهتر موجب رفع استرس شود .انجام این ورزشها باعث ایجاد روحیه ی شاد و افزایش اعتماد به نفس و موجب آمادگی بیشتر برای حاملگی می شود .
چنانچه استثنا وضعیت روحی روانی شما آنقدر بهم ریخته بود که با انجام این تمرینات کاملا از بین نرفت ، در کنار این کارها به روانپزشک هم مراجعه کنید تا با مصرف داروی آرامبخش و انجام این کارها کاملا نرمال شوید .
کاهش وزن برای افراد با اضافه وزن خیلی اهمیت دارد . مصرف زنجبیل ، چای سبز ، لیمو ترش و سرکه ی سیب برای افراد با اضافه وزن مفید است . حذف یک وعدۀ غذائی برای کاهش وزن معمولا نتیجۀ عکس می دهد ، بخاطر اینکه مرکز اشتها بیشتر تحریک می شود. برای موفقیت در کاستن اضافه وزن ممکن است لازم باشد تحت نظر پزشک تغذیه قرار گیرید .
مصرف قرص ویتامین C وE و D3 ، وامگا3 ، سلنیوم ، منیزیوم ، روی ، کوآنزیم کیوتن و اینوزیتول ( اینوفولیک ، فمی بست یا IP6) هم مفید است .
غذاهای حاوی روی عبارتست از : لوبیا سفید ، عدس ، زرده تخم مرغ ، تخم کدو ، بادام زمینی ، جوانه گندم و جودوسر . زینک پلاس مولتی ویتامینی است که مقدار زیادی روی ( زینک ) دارد .
غذاهای حاوی منیزیوم عبارتست از: شکلات تلخ ، آواکادو ، ماهی سالمون و اسفناج و انواع کلم .
قرص روی و منیزیوم بصورت جداگنه یا ترکیبی در داروخانه ها موجود است . مثلا قرص سوپراکل و استئوکیر هر کدام حاوی کلسیم ، روی ، منیزیوم و ویتامین D3 می باشد .
ویتامین E در روغنهای گیاهی ، جوانه گندم ، ماهی و آجیل وجود دارد .
ویتامین C در مرکبات و سبزیجات وجود دارد .ویتامین C و ویتامین E وسلنیوم اثرات مفید یکدیگر را تقویت می کنند .
سلنیوم در سیر،مخمر آبجو ، سبوس گندم ، کنجد ، تخم آفتابگردان ، رازیانه وبومادران وجود دارد . قرص سلن پلاس حاوی مقدار قابل توجهی سلنیوم است . قرص سلنیوم خالص نیزدر داروخانه ها وجود دارد .
از پرخوری و تنبلی ( نشستن و خوابیدن زیاد ) پرهیز کنید .

قرص کیوتن برای تخمک گذاری

این دارو بنامهای کوکیوتن ، کوآنزیم کیوتن 30 میلیگرم و 100 میلی گرم ، و رد کیوتن ( کیوتن قرمز ) در بازار داروئی ایران وجود دارد و همۀ آنها شبیه هم است و مصرف آنها با عث افزایش کیفیت تخمک گذاری می شود . روزانه 1-2 قرص همراه غذا باید میل شود و خوردن ان در 15 روز اول سیکل ماهانه موثرتر است .

از صمیم قلب دعا می کنم که همۀ زنان عالَم تا درد زایمان را تجربه نکرده اند ، از دنیا نروند .

تقویت تخمدانهای ضعیف

مصرف سبزیجات و میوه جات ( ترجیحا ارگانیک ) ، کاهو ، اسفناج ، کدو تنبل ، زغال اخته ، گوجه فرنگی ، جوانۀ گندم ، ژل رویال ، گوشت و تخم مرغ بومی ، آنتی اکسیدان ، فولیک اسید ، پروتئینهای گیاهی ( حبوبات و آجیل بجای گوشت ) عدس و لوبیا سبز ، به ، چغندر ،روغن زیتون ، رازیانه ، کنجد ، گردو ، بادام زمینی ، کلم بروکلی ، آواکادو ، انواع توت ( بخاطر داشتن ویتامین سی و فولات ) شنبلیله ، چای قرمز و زردچوبه مفید است .
تعدادی از کارخانجات داروئی گیاهی ، زردچوبه را بشکل کپسول در جعبه های 30 تائی به اسم کورکومین و کورکمپلکس تهیه کرده اند . شنبلیله را نیز با اسم کپسول موتا ( Moota ) تهیه کرده اند و در داروخانه ها موجود است .
زنجبیل و دارچین بخاطر مبارزه با مقاومت نسبت به انسولین ، باعث تولید تخمکهای بیشتر می شود .

خوراکیهای مضر

مصرف نوشابه ، چای زیاد ، دسرهای شیرین ، کلوچه ، نان سفید ، سیب زمینی سرخ کرده ، آب میوه های آماده ، غذای تند وکافئین دار، روغن جامد و سرخ کردنیها ، قهوه ، سویا و الکل مضّر است .
دو دسته غذاهای مفید و مضر بالا را روی کاغذی نوشته و در آشپزخانه نصب کنید تا جلوی چشمتان باشد و فراموش نشود .

دستورات و توصیه های بالا بیش از 60% در تقویت تخمدانها و بارداری نقش مثبت دارد وبیشتر برای افرادی است که مشکل خاصی در تخمدانهایشان ندارند . اگر دچار تخمدان پلی کیستیک هستید ، علاوه بر اجرای دستورات بالا توصیه ها و درمانهای خاص این بیماری را تحت نظر پزشک نیز باید انجام دهید که به اختصار به آن می پردازیم .

تقویت تخمدان برای بارداری

سندرم تخمدان پلی کیستیک ( PCO )

سندرم تخمدان پلی کیستیک شایعترین بیماری عملکرد تخمدان است ، که در آن پریود نامنظّم و غیرقابل پیش بینی می شود . علت بیماری شناخته شده نیست . در این بیماری بدن نسبت به انسولین جواب نمی دهد و قند خون و بدنبال آن چربی ( کلسترول ) بالا می رود . اکثرا با اضافه وزن و گاهی با ایجاد مشکلات قلبی عروقی همراه می شود .
سندرم تخمدان پلی کیستیک مثل دیابت یک بیماری ارثی فامیلی است . یعنی درست نیست که فکر کنیم اگر کسی ژن آنرا دارد حتما مبتلا می شود ، بلکه مثل دیابت باید عوامل مستعد ( پرخوری و تنبلی ) هم اضافه شود تا فرد به این بیماری مبتلا شود .

علائم تخمدان پلی کیستیک

یافته های پزشکی عبارتند از : بزرگی سایز تخمدانها و وجود کیستهای ریز فراوان در سونوگرافی ، بالارفتن قند وتستوسترون و کلسترول در آزمایش خون و ایجاد مقاوت به انسولین
برای تشخیص بیماری لازم نیست که شخص تمام علائم و یافته های بالا را داشته باشد بلکه وجود حدود نصف علائم و یافته های فوق برای تشخیص کافیست .
توجه داشته باشید که تخمدان پلی کیستیک با کیست تخمدان و کیست آندومتریوما و کیست درموئید و کیست هموراژیک ( خونریزی دهنده ) تفاوت دارد . اینها چهار بیماری متفاوت با مشخصات جداگانه هستند که تنها وجه اشتراک آنها با این بیماری وجود کلمۀ کیست می باشد که در هر پنج بیماری وجود دارد .

درمان قطعی تخمدان پلی کیستیک

درمان قطعی سندرم تخمدان پلی کیستیک مفهوم ندارد .
مهمترین اصل در درمان ، رعایت رژیم غذائی است که همراه با ورزش منظّم و پیاده روی باید باشد . با این روش اضافه وزنتان باید اصلاح شود . معمولا اگر وزنتان 5-8 کیلو کم شود ، پریود مرتب می شود و بارداری رخ می دهد .
رژیم غذائی باید حاوی کربوهیدرات ( مواد قندی ) مختصر باشد و بجای آن از غلات و فیبرها ( سبزجات ) استفاده شود .

ورزش و رژیم غذائی باید هردو توام باشد و کسانیکه به یکی از این دو عمل کنند سود بسیار کمتری می برند .
در بین داروها متفورمین شاخصترین داروست که میزان و نحوۀ مصرف آن توسط پزشک تعیین می گردد . رایجترین شکل مصرف آن 2-3 قرص همراه غذا می باشد . مصرف متفورمین برای سه دسته ازبیماران واجبتر است ،1- وجود دیابت در فامیل 2- مقاومت به انسولین 3- بیماران قدبلند
مصرف قرص جلوگیری برای تنظیم پریود نیز از داروهای رایج مصرفی برای سندرم تخمدان پلی کیستیک است که اکثر اوقات باعث از بین رفتن صفات مردانه ( موی صورت و... ) می شود . اصلاح کمبود ویتامین D3 هم در درمان تخمدان پلی کیستیک نقش دارد .

آیا تخمدان پلی کیستیک خطرناک است ؟

در جواب باید بگویم که بیماری خطر جانی ندارد ولی در صورت بیخیالی و عدم درمان خطر نازائی دارد . بیماری شباهت زیادی به بیماری دیابت دارد ، اگر دستورات پزشکتان را خوب اجرا کنید ، هم به زندگی عادی ادامه می دهید و هم بچه دار می شوید .

تمام افراد ، چه ثروتمند چه فقیر ، به این نتیجه رسیده اند که ، صدای خندۀ بچه یک دنیا می ارزد

تقویت تخمدانها در طب سنتی

داروهای گیاهی موثر در کمک به درمان تخمدان پلی کیستیک عبارتند از : گزنه ، شیرین بیان ، زاج ، نخل ارّه ای ، روغن کتان ، زنجبیل ، زرد چوبه ، تمشک قرمز و گیاه پنجه انگشتی .
سه کارخانه داروئی گیاهی ، گیاه پنجه انگشتی را بشکل کپسول خوراکی درست کرده اند و در داروخانه ها به اسامی آگنوگل ، ویتاگنوس و فمودین موجود می باشد که هر سه مشابه یکدیگر است .
بعضی زردچوبه های موجود در بازار ایران تقلبی است ، نان خشکه را پودر کرده اند و با یک مادۀ شیمیائی زرد رنگ مخلوط کرده اند و به اسم زرد چوبه وارد بازار کرده اند . جهت اطمینان باید چوب زردچوبه را عطار جلوی خودتان پودر کند و تحویلتان دهد . یا کپسول زردچوبه را (بنام کپسول کورکومین ) از داروخانه بخرید .
بیماران محترم توجّه داشته باشید که چنانچه ضعف عملکرد تخمدان دارید ، انتظار نداشته باشید که با اجرای دستورات طب سنتی بهبود واضح یا قطعی پیدا کنید ، اجرای دستورات فوق فقط نقش کمکی دارد ، تحت نظر بهترین متخصص زنان درمان اصلی راباید انجام دهید .

سوالات رایج

دکتر عنایت الله ایزدی در اصفهان متخصص اورولوژی ، تشخیص و درمان ناباروری مردان ، درمان ناتوانی جنسی و اعمالی نظیر بارداری با اسپرم اهدایی ، IUI ، فریز اسپرم را با درصد موفقیت بالا و تجربه چندین سال رضایت مندی بیمارانشان انجام می دهند .
وجود فرزند در خانواده
موجب آرامش والدین می گردد .


آدرس : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 (031) - 09131000345درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :مهوش از برازجان [ 1403-04-01 ]

سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر و همۀ پرسنل خوبشون ، من با اولین بار ی که به مطب شما مراجعه کردم با انجام آی یو آی باردار شدم ، برام باور کردنی نبود که فقط یکبار بیام مطب شما در اصفهان و نتیجه بگیرم . چون با اولین تماس تلفنی ویزیت شدم و مشاوره را تلفنی انجام دادید و دارو دستور دادید و نتیجه سونوگرافی را تلفنی براتون خوندم . گفتید که بیام اصفهان برای تزریق اسپرم . که تزریق انجام شد و حامله شدم . انشالا خدا به کارتون خیر و برکت بده. ممنونم ...

فرشته [ 1403-03-28 ]

سلام آقای دکتر، بدنبال 5 کیلو کم کردن وزن اضافی ام ، و رعایت خوراکیهای بالا در مورد تقویت تخمدانها ، آزمایش حاملگی من دیروز مثبت شد. خودم و شوهرم بسیار خوشحال و مسرور شدیم .انشاالله که خداوند بچه ی سالمی بهمون بده که تو ذوقمون نخوره . ممنونم ازتون ، تشکر فراوان دارم ، یک دنیا سپاسگزارم که دل ما زوجهای بی بچه را با باردار شدن شاد می کنی ..

خدا [ 1402-12-23 ]

سلام آقای دکتر ایزدی من از شما ممنونم بابت اینکه چراغ خانه ها را روشن میکنید من با اولین تزریق باردار شدم و خدا را شکر و دخترم الان دوماهش تمام شده من این خوشی را مدیون دستای پر از محبت شما هستم آقای دکتر عزیز هرچی از خدا میخاین بهترینش نصیب قلب مهربونتون و از اهدا کننده انشاالله که خدا خیرشان بدهد خدا را هزار مرتبه شکر امیدوارم اونایی هم که منتظر هستن زود دامنشون سبز باشد

هستی [ 1402-09-22 ]

باسلام خدمت جناب دکتر من درسن ۳۴ سالگی باوجود تنبلی تخمدان وپریود نامنظم وسا بقه نازایی درخانواده با اولین تزریق باردار شدم با تشکر

سهیلا [ 1402-08-12 ]

سلام.با تشکر از آقای دکتر ایزدی ، من ۶ سال ناباروری داشتم ، و دوبار آی وی اف ناموفق داشتم .همسرم تمام درمان های موجود رو امتحان کرد، اما نتیجه نگرفتیم . تا اینکه با اجرای مطالب تقویت تخمدانها و مصرف دارو و گرفتن اسپرم اهدائی با دومین انتقال پیش شما باردار شدم . اما به دلیل نامعلوم توی هفته ۴ سقط شد . اما الان بعد از انتقال سوم ۶ هفته حامله هستم . و خدارو شکر طعم زندگی شیرین رو داریم می چشیم . مرسی از زحمات دکتر و تیم کاربلد شما.نور خدا توی تک تک لحظه هاتون جاری باد . آمین

بزرگترین معجزۀ زندگیم [ 1402-07-09 ]

سلام و وقت بخیر به مامانای خوشگل ناز حال و آینده ، بالاخره بعد از هفده سال توی سن 43سالگی باذخیره تخمک خیلی پایین و تنبلی تخمدان و پرولاکتین بالا و داشتن هورمون مردانه ، با تلاش و اصلاح سبک زندگی و تقویت تخمدانها وامیدواری به خدای مهربون و تجربه ی بالای دکتر ایزدی ، بااسپرم اهدایی باردار شدم . بنظر من همۀ خانمهایی که در حال گرفتن اسپرم اهدایی هستن ، خصوصا آنهایی که سنشون بالای چهل سال است ، باید دستورات تقویت تخمدان را بکار ببندند تا نتیجه بگیرید .

فقط خدا [ 1402-07-08 ]

سلام ، من برای بارداری دومم ، مشکل تخمدان داشتم . هورمون هام بالا بود . به مطب خانم دکتر نقشینه و دکتر مدنی که مراجعه کردم جوابم کردن و گفتن من دیگر بچه دار نمیشم و میتونی تخمک اهدایی یا جنین اهدایی بگیری . به مطب آقای دکتر ایزدی مراجعه کردم و زیر نظر آقای دکتر قرص های مکمل و ورزش یوگا وایروبیک و پیاده روی کردم ، وزنم رو هم کم کردم واسترس را از خودم دور کردم و بقیۀ دستورات تقویت تخمدانها را هم اجرا کردم . و با اولین ای یو ای باردارشدم .از زحمات آقای دکتر سپاس گزارم وقدر دان زحماتشان هستم.

هلنا [ 1402-07-08 ]

سلام خدمت آقای دکترایزدی عزیزمن بعدازبارهاای وی اف ورنج های زیادازطریق اینترنت باایشون اشناشدم وبعداز۴تزریق حامله شدم نمیدونم چجوری ازتون تشکرکنم اجرتون وخدابهتون بده که زندگی من ونجات دادید

یزدانی [ 1402-06-30 ]

سلام آقای دکتر ، بنده25مرداد تزریق انجام دادم ، الان هم تستم مثبت شده ، باردارم . از زحماتتون سپاسگزارم .دعا میکنم که بقیه هم مثل من زود نتیجه بگیرند .

معجزه [ 1402-06-13 ]

اقای دکتربهم گفتیدمطالب تقویت تخمدانها رابخون ، خوندم واجراکردم ، ورزش هم کردم . هرماه بهترین فولیکولها رادارم ومیام تزریق . عکس رنگی رفتم هیچ مشکلی نداشت . تزریق بار۶ هم منفی شد. اقای دکترتورابه مقدساتتون ب من بگیدچرانمیشه ؟ خسته شدم . جواب : با درود ، احتمال دارد مشکل ایمنی داشته باشید که هنوز جواب نگرفتی .لذا از این نظر هم باید بررسی شوید .

فرشته [ 1402-06-01 ]

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت آقای دکتر و خانم دکتر و پرسنل محترم مطب : از زحمات جنابعالی بسیار تشکر میکنم که نور امید را در زندگی ما روشن کردید . خداوند عوض خیر کارتون را با عاقبت بخیری فرزندانتون جبران کنه .من هم با بکار بستن دستورات اصلاح سبک زندگی و رژیم غذائی که در این مقاله نوشته بودید ، تقویت تخمدانها یم انجام شد تا باردار شدم .

بهار [ 1402-05-28 ]

باسلام و عرض ادب خدمت شما پزشک بزرگوار و خانم دکتر عزیز. من حدود 6سال پیش با سومین تلقیح باردار شدم و زندگیم روح گرفت واقعا خوشبختیمو به شما مدیونم ، میخواستم ازتون بپرسم تو سن 33سالگی دیر نشده برای بار دوم اقدام کنم؟ بچه ی اولم دختر هست ، برای اینکه هر دو جنس رو داشته باشم شانسی دارم؟ جواب : با سلام ، بهتره الآن برای دومی اقدام کنید . تعیین جنسیت هم انجام میدهیم .

ناز گل [ 1402-05-08 ]

سلام خواهش میکنم واسه انتقال از خانوم استفاده کنید

بنده خدا [ 1402-05-04 ]

سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. خواهش میکنم برای انتقال از دکتر خانم استفاده کنید تا هم خدا راضی باشه هم بنده خدا. ممنونم

سارا [ 1402-04-30 ]

سلام و وقتتون بخیر .من 13 سال بچه دار نمیشدم . خدا رو شاکرم که با تزریق دوم و با کمک آقای دکتر حامله شدم .فقط میخوام به عزیزانی که برای اینکار میخوان اقدام کنن بگم که اصلا ناامید نشن و به خدا و آقای دکتر ایمان داشته باشن .آقای دکتر انشالله خداوند نگهدار خودتون و عزیزانتون باشه .

افسانه [ 1402-04-16 ]

سلام و تشکر بی کران از زحمات آقای دکتر و پرسنل خوش برخوردشون ، من با نا امیدی کامل اومدم مطب که اخرین شانسمو امتحان کنم ، ده سال انتظار با مراجعه به بهترین مراکز ناباروری کل کشور ، فقط ۴ بار مرکز ناباروری اصفهان انتقال انجام دادم ونیجه نگرفتم . توی مطب دکتر ایزدی هم ۵ بار انتقال دادم . تا اینکه دفعه ششم با اجرای سه ماهۀ دستورات تقویت تخمدانها و آی یو آی باردار شدم . و الان تو ۸هفته ام و ازخوشحالی سر از پا نمی شناسم .

علیجانی [ 1402-03-10 ]

سلام خدمت آقای دکتر، خواستم ازتون تشکر کنم بابت زحماتی که برا ما کشیدین . خدارو هزارمرتبه شکر که باردار شدم ، واقعا ممنونم ازتون

مهوش از کرمانشاه [ 1402-02-27 ]

با عرض سلام خدمت آقای دکتر : تشکر فراوان بخاطرشادی که به زندگی ما بخشیدی . ما بعد از بیست سال با چهاربارتزریق اسپرم نتیجه گرفتیم . یه دنیاتشکر از شما وخانم دکتر بخاطر زحماتتان . از دور دستان شما را میبوسیم . امیدوارم ک همیشه سالم وسلامت باشید .دو بار آخرِ تزریق به صحبتهایی که در مطلب تقویت تخمدانها نوشته اید عمل کردم و فکر میکنم همین کارم باعث شد باردار بشم . چون من 42 سالمه و زیاد انتظار نداشتم نتیجه بگیرم . از اهداکنندۀ اسپرمم هم سپاسگزارم .

زینب [ 1402-02-17 ]

سلام اقای دکترخسته نباشید ، مابعداز۱۴سال ناباروری با مراجعه به مطب شما و با رهنمایی شماباردارشدم . برای باردوم ، سال گذشته هم مراجعه کردم و حالا خدا را شکر یک دختر چهارساله و یک دختر۸ ماهه دارم که بسیار زیبا و باهوشند . ممنون از شما و اهدا کنندگان اسپرم مطبتان . الهی خدا عمرباعزت نصیبتون کنه .

سونیا و دنیا [ 1402-01-11 ]

سلام خدمت آقای دکترایزدی وخانمشون : من بعد از13سال به لطف خدا و زحمات آقای دکترباردارشدم ، ولی متاسفانه ادامه نداشت ، بچه ام درهفته پنجم بارداری رشدش متوقف شد و باید برم سقط کنم . میخواستم بدونم چندماه دیگه میتونم اقدام کنم . جواب ، با سلام ، بابت سقط متاسفم . ولی جای نگرانی نیست ، سه ماه بعد براتون رایگان آی یو آی را تکرار می کنم .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام مستعار یا واقعی :
تلفن :
ایمیل (اختیاری) :
متن پیـام :

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به درمان ناباروری و اسپرم اهدایی را در بخش مقالات بخوانید

انواع عفونت واژینال و راههای درمانانواع عفونت واژینال و راههای درمان

عفونت واژینال از مشکلات شایع زنان و با علائمی نظیر خارش واژن، ترشحات غیرطبیعی و بوی نامطبوع همراه می‌ باشد و نسبت به نوع عفونت درمانهای متفاوتی دارد ...

تاریخ انتشار : 1403-03-24

درمان مشکلات ناباروری زناندرمان مشکلات ناباروری زنان

تشخیص علل ناباروری در زنان در مقایسه با مردان دشوارتر است . اکثر روش‌ های درمانی موجود به علت ناباروری بستگی دارند . ...

تاریخ انتشار : 1403-03-17

تاثیر عفونت ادرار در بارداری بر مادر و جنینتاثیر عفونت ادرار در بارداری بر مادر و جنین

عفونت ادراری در بارداری می تواند برای مادر و جنین خطر ناک باشد . شناخت عواملی که با عث بروز عفونت ادراری در بارداری می شوند در درمان اثر گذار است . ...

تاریخ انتشار : 1403-03-08