عوامل سرد کننده روابط جنسی

روابط جنسی زن و مرد باید گرم و محبت آمیز وهمراه با عشق دو طرفه باشد تا هر دو لذت بیشتری ببرند و بچه ها نیز از گرمی روابط رفتاری والدین خود مستفیذ گردند . اگر روابط جنسی زن و شوهر گرم و عاشقانه نباشد روی رفتارهای عادی هر دو نفر تاثیر می گذارد و نه تنها لذت کمتری از زندگی می برند بلکه روی بچه ها نیز تاثیر منفی می گذارد .

بخاطر اهمیت این موضوع در صدد برآمدم که نکاتی را به هر دو طرف گوشزد کنم که چنانچه اگر رفتار اشتباهی داشتند که موجب سردی روابط می شد و از آن غافل بودند اصلاح کنند تا رابطۀ جنسی گرمتر شود و لذت بیشتری عائدشان شود . عوامل سرد کننده را برای زن و مرد جداگانه متذکر می شویم.

آنچه در این مطلب میخوانید

سرد کننده های روابط جنسی مردانه

رفتارهای زیر را چنانچه شما ( مرد خانه ) دارید سریعا در اصلاح و برطرف کردن آن بکوشید .

عباراتی که مرد در مقابل زن باید سعی کند تکرار کند

دلیل سرد شدن زنان در رابطه جنسی

دانستن عوامل سرد کنندۀ جنسی و برطرف کردن آنها به تحکیم روابط زناشوئی و بدنبال ان استحکام بنیاد خانواده کمک فراوان می کند .

مردها بدلیل داشتن روحیه ی مردانگی ، ذاتاً تمایل دارند که فرمانده و رئیس خانواده باشند . البته قدرت و فرمانده بودن بمعنای دیکتاتوری و پدرسالاری نیست ، بلکه به این معنی است که در روابطش با زن ، هم احساس بزرگی و مدیریت کند وهم کانون خانواده سرشار از محبت و عواطف انسانی باشد .

به بیان دیگرزن باید طوری رفتار کند که مرد احساس بزرگی ، وقار، ابهت ، ریاست و احترام کند و مرد طوری رفتار کند که زن احساس امنیت در کنار رئیس خانواده داشته باشد .

رفتارهایی که بعضی زنان دارند که موجب سردی روابط جنسی می شود

 1. تعدادی از زنها به زیبائی خود خیلی می نازند و مدام به ظاهر و قیافۀ خود می رسند ، و در تختخواب نیز بجای آماده شدن برای سکس و دادن عشق متقابل ، بازهم بظاهر خود ور می روند . اینگونه زنها در زندگی روزانه نیز، هم از انجام کارهای خانه داری وبچه داری عقب می مانند و هم بمرور زمان محبت و توجّه شوهر را از دست می دهند .
 2. زنهایی هستند که کم عاطفه یا می توان گفت بی عاطفه اند و هیچ کوششی هم نمی کنند که شوهر خود را دوست بدارند و به اعضاء خانواده محبت کنند .
 3. زنهایی که بیش از حد به وضعیت مالی خود ، پدر یا شوهرشان می نازند و مدام در بارۀ ثروت و اقتصاد و دارائی صحبت می کنند . اینها گوئی فراموش کرده اند که شوهر به محبت و غذا ، و بچه ها مواظبت و تربیت و نگهداری می خواهند .
 4. زنهایی که در تختخواب از نامزد قبلی یا شوهر قبلی صحبت می کنند ، و اگر از دوست پسر قبلی هم بخواهند حرفی بزنند ، می گویند یکی از دوستام با شوهرش اینجوری رابطه برقرار می کرد .
 5. زنهایی که لباس زیر کهنه یا کثیف دارند و یا بعلت دیر حمام رفتن بدنشان بوی عرق می دهد ، یا موهای ناحیۀ تناسلی شان همیشه بلند است .
 6. خانمهایی که مثل مرده در رختخواب دراز می کشند و عکس العملی نشان نمی دهند ، منتظر می مانند تا شوهر کارش را انجام دهد و بخوابد . این قبیل زنان منتظر باشند که بزودی شوهرشان با زن دیگری آشنا شود .
 7. زنهایی که مثل مرده نیستند ولی فعال هم نیستند و تمام تلاش برای به ارگاسم رسیدن را بعهدۀ شوهر می گذارند . درصورتیکه برای به ارگاسم رسیدن به معاشقه و تحریک جنسی دو جانبه نیاز می باشد .
 8. زنهایی که هنگام سکس این عبارات را زیاد تکرار می کنند و انگار که از سکس خوششان نمی آید . آخ ، یواشتر ، درد میاد ، یه ذره یواشتر ، همش بفکر خودتی ، اینجوری بکن ، این جوری نکن ، نمی فهمی چیکار باید بکنی !؟ ولش کن ، اصلا نمی خوام ، پدرمو درآوردی ؟! یالا تمومش کن ، و در پایان کار میگن ، خدا را شکر که تموم شد .
 9. زنهایی که هیچ وقت پیشنهاد سکس به شوهر نمی دهند . آگاه باشید که مردها دوست دارند هرچند مدت ، یک بار نیز زن برای سکس پیشگام شود .
 10. تسلیم محض بودن یا وابستگی زیاد به همسر ، طوریکه تمام ریزه کاریها ی سکس بمیل و خواستۀ مرد باشد . این رفتار نیز اشتباه است و حق هر زنیست که از شوهرش بخواهد که مثلا بگوید این طورماساژم بده یا اینجایم راببوسی بیشتر تحریک می شوم . وتصوّر نکنید که شوهر فکر می کند شما بی حیا شده ای . بلکه برعکس خوشش هم میآید که شما درخواستی ازش کرده ای .
 11. بیش از حد جدی بودن زن هم ، یکی دیگر از نکات منفی زنهاست . خنده و شوخ طبعی بخشی از زیبائی زن است . مردها نسبت به زنانی که جدی هستند سرد می شوند .

دانستنی های رابطه جنسی

 1. در مورد روابط جنسی قبلی با همسرتان صحبت نکنید .
 2. از بدن همسرتان انتقاد نکنید . خیلی اشتباه است که مثلا بگوئید اگر لاغرتر بودی یا قدت بلندتر بود زیباتر بودی .
 3. در مورد مشکلات روزمره در تختخواب صحبت نکنید . این کار باعث می شود که فضای منفی اتاق خواب روی روابط زناشوئی تاثیر منی بگذارد .
 4. در مورد رسیدن به ارگاسم عجله نداشته باشید . مخصوصا اگر برای اولین بار با این شخص می خواهید نزدیکی کنید ، احتمال بیشتری وجود دارد که به ارگاسم نرسید .
 5. در رابطه جنسی صادق باشید ، و آنرا با فریب به پایان نرسانید .
 6. تمایلات و خواسته های جنسی تان را با بیانی سازنده و ملایم به همسرتان بگوئید . همسرتان از شنیدن آن ناراحت نمی شود . مثلا بگوئید من از اینکار لذت می برم . همسرتان اگر شما را دوست داشته باشد به خواستۀ شما احترام می گذارد .
 7. هنگام رابطه جنسی الفاظ زشت ورکیک بکار نبرید .
 8. به نوع ارتباط جنسی خود تنوع دهید تا از حالت یکنواختی خارج گردد و لذت بیشتری ببرید .
 9. دقت کنید ببینید نیاز جنسی همسرتان چیست و سعی کنید آنرا برآورده کنید .
  10. - حداقل روزی یکبار همسرتان را در آغوش بگیرید و بهش بگوئید دوستش دارید و به وجودش افتخار می کنید ،اینکار بظاهر ساده موجب احساس آرامش وافزایش اعتماد به نفس شده ، سطح هورمونهای مفید مغز ( اوکسی توسین ) را زیاد می کند که این هورمون موجب ایجاد نشاط و رضایتمندی می گردد .

حالا با مطالعۀ مطلب بالا بهتر می دانید که اشتباهات شما در رابطۀ جنسی چی بوده وچگونه برای رفع آن باید بکوشید .

دکتر عنایت الله ایزدی در اصفهان متخصص اورولوژی ، تشخیص و درمان ناباروری مردان اعمالی نظیر بارداری با اسپرم اهدایی ، IUI ، فریز اسپرم را با درصد موفقیت بالا و تجربه چندین سال رضایت مندی بیمارانشان انجام می دهند .


آدرس : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 (031) - 09131000345درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام مستعار یا واقعی :
تلفن :
ایمیل (اختیاری) :
متن پیـام :

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به درمان ناباروری و اسپرم اهدایی را در بخش مقالات بخوانید

درمان مشکلات ناباروری زناندرمان مشکلات ناباروری زنان

تشخیص علل ناباروری در زنان در مقایسه با مردان دشوارتر است . اکثر روش‌ های درمانی موجود به علت ناباروری بستگی دارند . ...

تاریخ انتشار : 1403-03-17

تاثیر عفونت ادرار در بارداری بر مادر و جنینتاثیر عفونت ادرار در بارداری بر مادر و جنین

عفونت ادراری در بارداری می تواند برای مادر و جنین خطر ناک باشد . شناخت عواملی که با عث بروز عفونت ادراری در بارداری می شوند در درمان اثر گذار است . ...

تاریخ انتشار : 1403-03-08

عفونت بیضه یا اپیدیدیمیت؛ علل و درمان آنعفونت بیضه یا اپیدیدیمیت؛ علل و درمان آن

ورم بیضه در برخی مواقع دارای درد بوده و گاهی نیز هیچ‌گونه دردی به همراه ندارد . اگر ورم بیضه همراه با درد باشد باید از نظر پزشکی پیگیری شود . ...

تاریخ انتشار : 1403-02-21